WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Polska 2010

W tym samym roku postanowiliśmy ugościć w Polsce naszych francuskich gospodarzy z pierwszego projektu i kontynuując współpracę z organizacją Les Francas zorganizowaliśmy polsko- francusko- fiński projekt  „You are what you eat”. -  Jesteś tym co jesz.

 

obrazek

 

Podczas sześciu wspólnie spędzonych dni uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania, mięli możliwość obejrzenia filmu o produkcji żywności, tworzyli plakaty promujące zbilansowaną dietę oraz logo zdrowych produktów. Układali także własne francusko-polskie diety dbając o właściwą liczbę kalorii. W między czasie odbywały się różnego rodzaju gry

 i zabawy integracyjne. W ramach promocji aktywnego trybu życia, młodzież brała udział w zajęciach sportowych takich jak Nordic Walking (5 km relaksującego spaceru lasem i brzegiem jeziora wraz z instruktorem, który udzielał wielu wskazówek), joga (również pod opieką profesjonalnej instruktorki), czy plażówka (pełna emocji gra w siatkówkę na plaży).

Z uwagi na bliskość jeziora młodzież miała także możliwość popływania rowerami wodnymi podziwiając otaczająca przyrodę oraz spróbowania sił w  wodnych kulach.

Jednym z elementów programu była całodniowa wycieczka do Gdańska i Spotu. Pokazaliśmy gościom Kościół Mariacki, Starówkę, Żurawia; spacerowaliśmy wspólnie ul. Długa podziwiając architekturę.

Niesamowicie ciekawą i kształcącą formą spędzania wieczorów były wieczorki kulturoznawcze: francuski i polski. Grupa francuska przedstawiła nam podstawowe informacje o swoim kraju, zaśpiewali hymn, częstowali tradycyjnymi słodyczami i uczyli gry w „bule” (les boules). My natomiast przygotowaliśmy wieloaspekotwy konkurs wiedzy o Polsce oraz wiele gier integracyjnych.

Dwa dni przed końcem wymiany złożyli nam wizytę Finowie, których poznaliśmy w zeszłym roku na wymianie we Francji. Przybyło 5 dziewcząt i dwóch opiekunów.  Integracja przebiegła pomyślnie –  urządziliśmy podchody, ognisko, a także dyskotekę.

Ostatniego dnia mieliśmy również  możliwość zwiedzić wraz z Francuzami uroczy Toruń.

 

Projekty wymian młodzieży są na stałe wpisane w działalność I LO. Aktywizują różną młodzież, nie tylko uczniów zdolnych językowo. Udział w takich projektach to niezwykła okazja do nawiązania trwałych przyjaźni z rówieśnikami z zagranicy, poznania kultury innych krajów, zwiedzenia nowych miejsc, podszkolenia umiejętności językowych, a przede wszystkim przeżycia wielkiej przygody niewielkim nakładem finansowym! Wszystkie projekty są bowiem wspierane przez naszą szkołą lub środki unijne. 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.43
2,297,946 unikalnych wizyt