Europejski Dzień Języków
Dodane przez PG dnia Wrzesień 27 2013 16:55:50

Europejski Dzień Języków - 26 września bardziej niż na co dzień zwróciliśmy w naszej szkole uwagę na języki obce.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


Treść rozszerzona

Europejski Dzień Języków - 26 września bardziej niż na co dzień zwróciliśmy w naszej szkole uwagę na języki obce.
Podczas przerw dziewczyny z klasy IIB proponowały wylosowanie cytatu w języku obcym- angielskim, niemieckim, francuskim  i rosyjskim. Co wylosowaliście? Moja sentencja była po   rosyjsku i brzmi po polsku:
„Jeśli urodziłeś się bez skrzydeł, nie przeszkadzaj im urosnąć.” Ładne, prawda?
W ten dzień w szkole odbyła się też akcja: Przeczytaj moją koszulkę- uczniowie i nauczyciele mogli wyrazić się przez  ubranie T-shirtu z napisami w językach obcych. Zobaczcie na zdjęciach jakie koszulki królowały.
Wielu uczniów obejrzało też prezentację multimedialną dotyczącą języków europejskich zakończoną quizem na ten temat. I  teraz już wiemy, że angielski i niemiecki to ta sama grupa języków-indoeuropejskich- germańskich. Ciekawe, że fiński i węgierski też należy razem do jednej grupy- języków ugro-fińskich. Cześć po fińsku to: „ terve”.
Przygotowano również wystawę pokonkursową – Języki Obce na Świecie, waszym zadaniem było zrobić zdjęcia napisów w języku obcym w Świeciu. Wystawę można obejrzeć przy wejściu głównym do szkoły. Zachęcamy!
Przerwy umilała nam muzyka w różnych językach.
Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się w szkole w ten dzień i bardzo zachęcamy wszystkich do nauki języków obcych- bez języka nie ma komunikacji, a komunikacja jest podstawą stosunków  międzyludzkich. Jeśli nauczyliście się języka polskiego... nauczyć możecie się każdego języka.Powodzenia!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych