The Bear Educational Theatre
Dodane przez bs dnia Kwiecień 04 2013 15:49:10

27 marca gościliśmy w naszej szkole międzynarodowy teatr The Bear Educational Theatre z Pragi.

W naszej szkole teatr gościł po raz pierwszy. Rano odbyły się dwu godzinne warsztaty teatralne z udziałem uczniów klasy ID oraz grupy teatralnej z OKSiR. W czasie warsztatów uczniowie ćwiczyli ruch na scenie, postawę oraz sposoby docierania do widza. Uczniowie przygotowywali się także do wybranych scen z Opowieści Wigilijnej, której wystawienie planowane jest na przyszły rok szkolny. O godz. 11:00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu zatytułowanym „The History of Great Britain” przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie. Sztuka była interaktywna i wprowadzała zabawny konkurs pomiędzy dwiema  drużynami utworzonymi z widowni.

Zapraszamy do Czerwone TV


Treść rozszerzona

27 marca gościliśmy w naszej szkole międzynarodowy teatr The Bear Educational Theatre z Pragi. Teatr powstał w 1996 roku, kiedy jego twórca, David Fisher, razem z lokalną grupą teatralną Misery Loves Company wyprodukował pierwsze przedstawienie „The Bear” na podstawie jednoaktówki A. Czechowa. Wprawdzie premiera odbyła się w praskim teatrze Divadlo v Celetne jednak spektakl został stworzony z myślą o prezentowaniu w szkołach. Kolejna sztuka, „The Man With The Flower in his Mouth” Pirandellego, również została wyprodukowana dla widowni szkolnej. Następne w kolejności były inscenizacje „Romeo and Juliet” W. Shakespeare'a oraz „The Rocking Horse Winner”  D.H.Lawrence'a.   Te Bear Educational Theatre secjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki. W 2004 r. teatr zdobył nagrodę EU LABEL za innowacyjność w nauczaniu j. angielskiego.

 W naszej szkole teatr gościł po raz pierwszy. Rano odbyły się dwu godzinne warsztaty teatralne z udziałem uczniów klasy ID oraz grupy teatralnej z OKSiR. W czasie warsztatów uczniowie ćwiczyli ruch na scenie, postawę oraz sposoby docierania do widza. Uczniowie przygotowywali się także do wybranych scen z Opowieści Wigilijnej, której wystawienie planowane jest na przyszły rok szkolny.

O godz. 11:00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu zatytułowanym „The History of Great Britain” przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie. Sztuka była interaktywna i wprowadzała zabawny konkurs pomiędzy dwiema  drużynami utworzonymi z widowni. Najważniejsze wydarzenia, na których skupiał się spektakl, obejmowały m. in.: inwazję Anglosasów, bitwę pod Hastings, Wojnę Dwóch Róż oraz panowanie Henryka VII.

 

Po spektaklu w naszej szkole teatr powrócił do Pragi skąd ruszy w najbliższym czasie na 2 tygodniowe występy do Francji.

 

Więcej informacji na temat teatru znajdziecie na stronie internetowej

 

http://www.thebeartheatre.com/pl

 

 

Zapraszamy także do zakładki czerwone TV do obejrzenia wywiadu z aktorami z teatru The Bear przeprowadzonego przez Asię i Agnieszkę.