DEUTSCH-WAGEN-TOUR
Dodane przez bs dnia Marzec 03 2013 19:39:18

Dnia 22.02.2013 r. do naszej szkoły zawitał Deutsch-Wagen-Tour (ogólnopolski program promujący naukę jezyka niemieckiego).

W warsztatach językowych wzięły udział 2 grupy licealistów. Zajęcia z panią lektor Magdaleną Jurowską poprzedziło wystąpienie uczniów: Eweliny Menka i Macieja Lewandowskiego, którzy przygotowali prezentację multimedialną i podzielili się z pozostałymi uczniami przemyśleniami na temat korzyści płynących ze znajomości języka niemieckiego- „Warum lohnt es sich, Deutsch zu lernen?”.


Treść rozszerzona

Podsumowaliśmy także wyniki szkolnego konkursu na album tematyczny w języku niemieckim i poszukaliśmy „skarbu” ukrytego w murach naszej szkoły- choć nie było to łatwe, bo wskazówki były zakodowane i to w języku niemieckim.

Tuż po wręczeniu nagród głos zabrała lektorka. Najpierw powiedziała kilka słów o projekcie, a później zaczęły się zajęcia. Przyjazna atmosfera oraz szybkie nawiązanie dobrych relacji z uczniami sprawiły, że wszyscy bez wyjątku z ogromnym zapałem angażowali się w proponowane przez panią Magdalenę gry i zabawy. A było ich mnóstwo. Wiele emocji wzbudziło współzawodnictwo o to, która drużyna jako pierwsza najszybciej ułoży mapę Niemiec i Polski z puzzli. Uczniowie z dużym entuzjazmem przypomnieli sobie kolory i zwroty związane z pogodą i powtarzali je przy pomocy barwnej chusty. Był także quiz wiedzy o Niemczech.

Doskonała zabawa sprzyjała szybszemu zapamiętywaniu nowych słówek i zwrotów w języku niemieckim. Za dobrą zabawę wszyscy zostali nagrodzeni. Warszaty zakończyły się rytuałem pożegnalnym oraz pamiątkowym zdjęciem.