Europejski Tydzien Języków
Dodane przez MG dnia Październik 04 2016 19:09:26

Jak co roku nauczyciele języków obcych zaproponowali uczniom naszej szkoły niezwykłą „podróż językową” w ramach obchodzonego w I LO Europejskiego Tygodnia Języków Obcych.


Treść rozszerzona

 Uczniowie starszych klas spotkali się z panią Iriną – rodowitą Rosjanką, która opowiedziała o swoim kraju, jego kulturze i obyczajach. Nie zabrakło też nauki podstawowych zwrotów w języku rosyjskim. Spotkanie opierało się głównie na wymianie spostrzeżeń i na dyskusji z zaproszonym gościem. Warto podkreślić, że zajęcia prowadzone były w języku angielskim, gdyż zaproszony native speaker nie posługiwał się językiem polskim, a uczniowie nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Była to więc doskonała okazja do sprawdzenia i poszerzenia swoich umiejętności językowych. Tym bardziej, że wkrótce matura J

W ramach Europejskiego Tygodnia Języków Obcych uczniowie młodszych klas wzięli udział w prezentacji dotyczącej kultury Włoch i języka włoskiego. Zapoznali się z informacjami geograficznymi, nauczyli się podstawowych słów i zwrotów grzecznościowych, przydatnych w kontaktach z mieszkańcami Półwyspu Apenińskiego. Dowiedzieli się, jakie są różnice pomiędzy rodzajami kaw, które spożywają Włosi. Zapoznali się z historią popularnej pizzy Margherity. Zaśpiewali słynną piosenkę Toto Cutugno: „Un Italiano Vero”. Na zakończenie spotkania sprawdzili swoją wiedzę, odpowiadając na pytania quizu.

 Fotorelację z przebiegu imprezy znajdziecie tutaj