Pożegnanie z przedmiotami
Dodane przez MG dnia Lipiec 07 2016 10:18:54

Wakacje trwają w najlepsze, a co byście powiedzieli na dożywotnie wakacje od biologii, chemii, fizyki, geografii czy historii?

Jak to możliwe? Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy właśnie ukończyli klasę pierwszą. Dzięki ścieżce edukacyjnej, którą oferujemy część z nich już zakończyła swoją przygodę z niektórymi przedmiotami  


Treść rozszerzona

 :)Ale po kolei. Wszystkie nasze pierwszaki przez cały rok zmagały się ze standardowymi przedmiotami, które każdy musiał zaliczyć. W drugiej i trzeciej klasie natomiast zostają im tylko: język polski, matematyka, języki obce oraz przedmioty rozszerzone i uzupełniające, które sami sobie wybrali. Tym sposobem niektórzy pożegnali się już na dobre z biologią, fizyką, informatyką, wiedzą o społeczeństwie itp.

Warto jednak podkreślić, że wybór zajęć na poziomie rozszerzonym jest opatrzony bardzo dużą swobodą, aby każdy mógł dostosować swoją ścieżkę do uzdolnień i planów na przyszłość. Poza tym naszym uczniom oferujemy szeroką gamę dodatkowych przedmiotów uzupełniających, które wykraczają poza ramy standardowych lekcji. Każdy może wybrać coś dla siebie! Język angielski konwersacyjny, podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej, zajęcia teatralne, biologia eksperymentalna, chemia w zadaniach, matematyka w zastosowaniach, informatyka w zastosowaniach, warsztat i techniki rysunku lub ratownictwo w pożarnictwie sprawią, że nauka w naszej szkole będzie ciekawsza i bardziej praktyczna.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak mogłaby wyglądać wasza ścieżka edukacyjna w naszym LO, zapraszamy na stronę internetową: http://www.1lo-swiecie.home.pl/nabor/klasy_od_2016.pdf