Nabór uzupełniający
Dodane przez NP dnia Lipiec 15 2015 11:17:31

Pragniemy poinformować absolwentów gimnazjów, iż prowadzimy nabór uzupełniający do klasy z rozszerzonym językiem angielskim. W związku z regulowanym prawnie brakiem możliwości stosowania terminu „profile”, obowiązującym w szkolnictwie ponadgimnazjanym, nie określamy jej jako klasy o profilu medycznym, choć takie daje możliwości. 

Wybierając tę klasę, masz NAJWIĘKSZĄ możliwość wyboru przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym.


Treść rozszerzona

Pragniemy poinformować absolwentów gimnazjów, iż prowadzimy nabór uzupełniający do klasy z rozszerzonym językiem angielskim. W związku z regulowanym prawnie brakiem możliwości stosowania terminu „profile”, obowiązującym w szkolnictwie ponadgimnazjanym, nie określamy jej jako klasy o profilu medycznym, choć takie daje możliwości. 

Jest to klasa stworzona dla osób, które swoją przyszłość wiążą głównie z takimi przedmiotami jak biologia, chemia, fizyka, czyli dla osób, które myślą o studiach medycznych. Uczniowie tej klasy, planujący studiowanie np. administracji, będą mogli rozszerzać także geografię, wos i historię. Mogą ją wybrać także Ci, którzy czują się „humanistami”, a nie chcą poszerzać wiedzy z języka polskiego, lecz tylko z historii i np. wiedzy o społeczeństwie. 
Jednym słowem, pamiętaj! Wybierając tę klasę, masz NAJWIĘKSZĄ możliwość wyboru przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym.
Wyżej opisana ścieżka edukacyjna umożliwi Ci studiowanie na takich kierunkach jak:
− biologia,

−biotechnologia, 

− ochrona środowiska, 

− farmacja, 

− medycyna, 

− stomatologia, 

− analityka medyczna,

− dietetyka, 

− fizjoterapia,

− kosmetologia, 

− elektroradiologia, 

− pielęgniarstwo, 

− ratownictwo medyczne, 

− chemia i technologia żywności, 

− chemia kosmetyczna, 

− finanse i rachunkowość,

− geodezja, 

− ekonomia, 

− zarządzanie, 

− administracja, 

− archeologia, 

− filozofia, 

− geografia.

 

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły pod numerem: 52 33 12 264.