Obchody Dnia Św. Patryka
Dodane przez NP dnia Marzec 17 2015 21:03:52

Dzisiaj, czyli 17 marca zaakcentowaliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka, obchodzone hucznie święto narodowe w Republice Irlandii, Irlandii Północnej, ale również w tych krajach, gdzie spora część populacji posiada irlandzkie korzenie, czyli w USA i Australii.

Przy wejściu do szkoły można było podziwiać wystawę  zdjęć z Irlandii, przepiękne widoki mogły zachęcić do wybrania się kiedyś na tak zwaną szmaragdową wyspę.

Zielony to kolor kojarzony z tym dniem i Irlandią, więc i  u nas w szkole nie zabrakło uczniów ubranych na zielono, tym bardziej, że taki strój zwalniał z odpowiedzi ustnych. Jeśli ktoś nie ubrał zielonego akcentu musiał uciekać przed naszym szkolnym Leprechaun'em ( irlandzkim skrzatem), który mógł, zgodnie z tradycją,  taką osobę uszczypnąć. Podczas przerw korytarze wypełniały się piękną irlandzką muzyką, a dziewczyny z klas II a i b uczyły chętnych podstawowych kroków irlandzkiego tańca.

Podczas długiej przerwy odbyło się również poszukiwanie skarbu, który, według legendy, powinien być ukryty na końcu tęczy:) 

Na szkolnym korytarzu pojawiły się również informacje o Św.Patryku, irlandzkich nazwiskach oraz o języku irlandzkim.

I tutaj organizatorki imprezy p. Bożena Mischker i Natalia Poćwiardowska i chciałyby właśnie po irlandzku podziękować wszystkim uczniom zaangażowanym w zorganizowanie tego dnia w szkole.

A zatem: Go raibh maith agat ( wym. goramahagat ), czyli dziękujemy w języku irlandzkim :)

 

Jeśli wciąż nie jesteś pewien czy św. Patryk był Irlandczykiem i czy prawdą jest, iż wypędził węże z wyspy, obejrzyj 2minutowy filmik przed pójściem spać w tę wyjątkową, zieloną noc!