BIEGOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dodane przez bs dnia Sierpień 31 2014 20:20:53

   Grupa uczniów I LO wraz z nauczycielem Mariuszem Majką wzięła udział w dwóch dużych imprezach biegowych na dystansie 10km. W sobotę 17 maja byliśmy obecni na lokalnej, debiutanckiej imprezie I Bieg Rycerski (10km), którego głównym organizatorem była grupa biegaczy – amatorów The Runners Świecie, a w nocy 20 czerwca biegliśmy w Gdyni, gzie odbył się Nocny Bieg Świętojański, również na klasycznym dystansie 10km.


Treść rozszerzona

   Grupa uczniów I LO wraz z nauczycielem Mariuszem Majką wzięła udział w dwóch dużych imprezach biegowych na dystansie 10km. W sobotę 17 maja byliśmy obecni na lokalnej, debiutanckiej imprezie I Bieg Rycerski (10km), którego głównym organizatorem była grupa biegaczy – amatorów The Runners Świecie, a w nocy 20 czerwca biegliśmy w Gdyni, gzie odbył się Nocny Bieg Świętojański, również na klasycznym dystansie 10km.

   Aktywność fizyczna na poziomie amatorskim przeżywa prawdziwy boom w Polsce, co widać po liczbie osób startujących i zapełnionych listach startowych. Na Bieg Rycerski stawiło się ok. 450 biegaczy, a limit miejsc wyczerpał się już na tydzień przed startem. W tej udanej imprezie, której centralnym miejscem był świecki zamek (start i meta) udział wzięli Michał Kęska (IIId), Magdalena Weisbrot (IIId), Agnieszka Bona (IIId), Mateusz Pieczka (IIIa), Konrad Błachowicz (Ia) i  Gracjana Gronowska (IId). Wszyscy dobiegli do mety zadowoleni i są zwycięzcami, a najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Magdalena Weisbrot, która z czasem 50:32 zajęła bardzo dobre 22 miejsce wśród kobiet i 6 miejsce w kategorii wiekowej. Z chłopców najlepiej pobiegł Konrad Błachowicz, który uzyskał czas 41:45 i zajął 42 miejsce wśród mężczyzn i 9 miejsce w kategorii wiekowej. Warto dodać, że pomagaliśmy w organizacji biegu. Prawie cały wolontariat imprezy to nasze „czerwone” J Brawo!

   W piątek 20 czerwca udaliśmy się do Gdyni na Nocny Bieg Świętojański. To jeden z największych biegów w Polsce i, niemal kultowa już impreza. Bieg zupełnie inny niż wszystkie. Start jest dokładnie o północy ze Skweru Kościuszki w Gdyni, a trasa wiedzie najpierw dzielnicą portową, by po pokonaniu słynnej ulicy Świętojańskiej Bulwarem Nadmorskim wrócić na Skwer Kościuszki. Sygnałem do startu jest zawsze wystrzał armatni z ORP Błyskawica. W tym roku na starcie stanęła lawina biegaczy z całej Polski (ponad 6 tysięcy), w tym aż 15 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Michał Kęska, Jakub Kuta, Magda Weisbrot, Joanna Skorcz, Marta Olkiewicz, Agnieszka Bona, Paweł i Krzysztof Ratkowscy, Mateusz Pieczka, Aleksandra Konieczka, Julita Scharmach, Piotr Szerszyński, Mateusz Ratkowski (IIb), Maciej Lewandowski (IIc) to nasza silna grupa. Dotarliśmy do Gdyni dużo wcześniej by pooddychać trochę morskim powietrzem, a o północy ruszyliśmy na trasę biegu, i w ten bardzo sportowy sposób przywitaliśmy lato. Tu również wszyscy wygraliśmy – osiągnęliśmy metę zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni. Dla wielu z nas był to debiut z w zawodach sportowych i związany z tym stres, dlatego szczególne brawa należą się właśnie debiutantom, którzy pierwszy raz zmierzyli się z tym długodystansowym klasykiem i dotychczas pewnie myśleli, że sport to tylko w telewizji i zdecydowanie nie dla nich. Na „Świętojańskim” nie tylko dobrze się bawiliśmy i pokonywaliśmy własne słabości, ale także walczyliśmy o jak najlepsze miejsca! Spośród 6300 uczestników Michał Kęska był na mecie na znakomitym 337 miejscu (tylko5% uczestników było szybszych) w kategorii open z czasem 41:17 i zajął w swojej kategorii wiekowej wysokie 16 miejsce. Wartościowe rezultaty uzyskali także bracia Ratkowscy - Paweł (44:23) i Krzysztof (45:45) i zajęli odpowiednio w swojej kategorii wiekowej 31 i 40 miejsce. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zorganizowanie imprezy dla takiej ilości uczestników jest nie lada wyzwaniem, a o poziomie sportowym świadczy chociażby fakt, że w pierwszej dziesiątce „open” zameldował się tylko jeden Polak.

Film z biegu można zobaczyć  tu: http://gdyniasport.pl/nocny-bieg-swietojanski-2014/

Teraz zasłużone wakacje, również sportowe, ale dwóch naszych uczniów, a właściwie już absolwentów z IIIa – Krzysztof i Paweł Ratkowscy od maja przygotowują się do startu w Herbalife Triathlon Gdynia - największy polski triathlon na dystansie Half Iron Man (1,9km pływanie; 90km rower; 21km bieg). Zawody odbędą się 10 sierpnia i na pewno zamieścimy z niej relację.