Sukcesy sportowe naszych dziewcząt
Dodane przez MG dnia Grudzień 19 2013 21:07:46

Ostatni czas był obfity w sukcesy sportowe dziewcząt z naszego LO. W Powiatowej Licealiadzie w Piłce Ręcznej dziewczyny pokonały cztery drużyny i dostały się na finały wojewódzkie, w których zdobyły brązowy medal. Poza tym okazały się również najlepsze w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.


Treść rozszerzona

W dniu 16 grudnia 2013 r. nasze uczennice wzięły udział w Finale Wojewódzkim Licealiady w Piłce Ręcznej w Wąbrzeżnie. W etapie powiatowym pokonałyśmy cztery zespoły ze Świecia. W półfinale wojewódzkim dziewczęta z "czerwonego" musiały pokonać bardzo dobre zespoły z Bydgoszczy i Kcynii, aby awansować do finałów wojewódzkich. W finale dziewczęta pokonały zespoły z Włocławka i Strzelna. Niestety po bardzo wyrównanej grze uległy zespołom z Lubicza i Wąbrzeźna zajmując III miejsce w województwie. Nasze rywalki są zespołami z bardzo długą tradycją piłki ręcznej. Ostatni medal w piłce ręcznej dla Świecia dziewczęta zdobyły 18 lat temu. Gościem honorowym zawodów był poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Agata Drażdzewska, Agnieszka Bona, Agata Fiedurek, Monika Kuffel, Julita Scharmach, Hanna Borys, Magda Zauer, Paulina Tomaszewska, Paulina Karczewska, Agnieszka Lamparska, Irmina Padrak, Karolina Niciejewska , Klaudia Heldt i Agata Trzebiatowska.


W Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej dla szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział sześć drużyn damskich i siedem męskich. Oprócz zespołów ze Świecia w turnieju wzięły udział szkoły z Nowego i Grubna. Nasza młodzież okazała się najlepsza. W finale zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokonali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Agata Kotwica, Agata Trzebiatowska, Agata Fiedurek, Aleksandra Dąbrowska, Monika Kuffel, Magda Zauer, Zuzanna Różycka, Weronika Minga, Agnieszka Lamparska, Patrycja Marchewka.
Opiekunem zwycięskich dużyn była pani Renata Lisowska.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów! :)

 

Zapraszamy do galerii: 1, 2, 3