Matematyka na wesoło 2013
Dodane przez aleksandra_w dnia Grudzień 04 2013 21:04:47

Dnia 04.12.2013 r. w naszej szkole odbył się XII Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I "Matematyka na wesoło". W tym roku odbył się on pod hasłem "Rejs z matematyką". Organizatorem była klasa II b wraz z wychowawcą p. Marzenną Stolarską.Konkurs służy przede wszystkim ukazaniu szerokich zastosowań matematyki w życiu codziennym,rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia oraz integracji uczniów klas I.


Treść rozszerzona

Dnia 04.12.2013 r. w naszej szkole odbył się XII Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I "Matematyka na wesoło". W tym roku odbył się on pod hasłem "Rejs z matematyką".Organizatorem była klasa II b wraz z wychowawcą p. Marzenną Stolarską.Konkurs służy przede wszystkim ukazaniu szerokich zastosowań matematyki w życiu codziennym,rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia oraz integracji uczniów klas I.

Dwa tygodnie przed konkursem klasy wylosowały jedną z kategorii tematycznych- mieszkańców regionów świata:

a) Hawajczycy - klasa I B,

b) Egipcjanie - klasa I C,

c) Indianie - klasa I D,

d) Hindusi - klasa I A.

Zadaniem każdej klasy przed konkursem  było wykonanie bryły (symbol, np. budowla charakterystyczna dla wylosowanego regionu świata) i przygotowanie piosenki zawierającej pojęcia matematyczne (melodia-szanty). Klasy przygotowały się również do kibicowania (np. stroje z wylosowanego regionu świata,transparenty bądź plakaty). W dniu konkursu aulę opanowali marynarze z klasy IIb. Jury w składzie: p. Danuta Zblewska-Safian i p. Lucyna Kuźniacka - nauczycielki matematyki oraz Weronika Sadecka i Mikael Schmidt - uczniowie klasy IIb, oceniało pierwszoklasistów w następujących konkurencjach:

 - na wyspie Brylopagos - prezentacja brył,

- na wyspach szantejskich - wykonanie piosenki,

- na Ziemi ognistej - zagadka z zapałkami,

- na Crosslandii - krzyżówka,

- w Atolu Sudoku - sudoku,

-w Porcie rzemieślników - zadania praktyczne,

- w Jaskini Zagadek - rebusy matematyczne,

- po wpłynięciu na Ślepe wody - rozpoznawanie brył przez dotyk w magicznej skrzyni,

- w Otchłani krzyków - kibicowanie swojej drużynie.

W czasie konkursu panowała atmosfera pełna pozytywnej rywalizacji. Drużyny z zaangażowaniem rozwiązywały zadania,a klasy z zapałem kibicowały swoim reprezentantom. Czas wypełniała muyka żeglarska oraz krótkie filmy związane z matematyką przygotowane przez prowadzących.

Wyniki konkursu: 

I miejsce zajęła klasa Id,

II miejsce-klasa Ia,

III miejsce-klasa Ic,

IV miejsce-klasa Ib.

Gratulujemy zwycięzcom!