WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

UCZENNICE "CZERWONEGO" W REDAKCJI "GAZETY POMORSKIEJ"

UCZENNICE "CZERWONEGO" W REDAKCJI "GAZETY POMORSKIEJ"

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć - podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej - zwiedzili oddział regionalny redakcji "Gazety Pomorskiej" w Świeciu. Młodzież poznała charakter pracy dziennikarza, sposoby zdobywania informacji oraz aktualnie stosowane rozwiązania techniczne w zakresie wydawania pisma. Pani Agnieszka Romanowicz, dziennikarka, zachęciła także młodzież do zredagowania krótkiego tekstu do następnego numeru gazety. Młodzież z pewnością wykorzysta zdobytą wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, w przygotowanie projektu własnej gazetki!

Kulig w Gródku

Kulig w Gródku

We wtorek, 23 stycznia, klasa Ia i Ic z I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu skorzystały z uroków pięknej zimy i wybrały się na kulig. Dwa zaprzęgi koni wyruszyły w drogę na Diabelec (Kamień Św. Wojciecha), a potem leśnymi, przepięknie ośnieżonymi drogami zawiozły uczniów do punktu, gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. 
Po posiłku nastąpił ciąg dalszy szaleństw na śniegu.

Wykład popularnonaukowy z matematyki

Wykład popularnonaukowy z matematyki

Dnia 30.01.2018 r. w I LO w Świeciu odbył się wykład „W poszukiwaniu podziału idealnego” prowadzony przez dra Bartosza Ziemkiewicza z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Nasza szkoła współpracuje z tą uczelnią od 2004 roku, dzięki czemu co rok gościmy pracowników naukowych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa, w których program matematyki realizowany jest na poziomie rozszerzonym. 

MEDYCZNA ŚRODA ORAZ WIZYTA W MUZEUM MYDŁA

MEDYCZNA ŚRODA ORAZ WIZYTA W MUZEUM MYDŁA

Po raz kolejny ( 24.01.2018 r.) w tym roku szkolnym uczniowie I LO w Świeciu wybrali się na wykłady z cyklu ,,Medyczna środa" do Collegium Medicum w Bydgoszczy.Wszystkich zaciekawiły przypadki psychiatryczne osobowości mnogiej, opisane przez prof.Araszkiewicza i przykłady utraty własnego ,,ja", poparte fragmentami filmu o ten tematyce. Przed wykładem odwiedziliśmy Muzeum Mydła, na warsztatach produkowaliśmy indywidualne, pięknie pachnące kosmetyki, które każdy zabrał do domu. Miło i interesująco spędzony czas!

Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

W listopadzie 32 uczniów klas I-III przystąpiło do testu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Kilkoro z nich osiągnęło bardzo wysokie wyniki i tak w rywalizacji klas I – Mateusz Niesobski (Ia) zdobył I miejsce w województwie i 99 w kraju, Julia Morka(Ia) III miejsce w województwie, a Julia Gackowska (Ib) i Emilia Rimell (Ib) wywalczyły IV miejsce w województwie
W kategorii klas II zwyciężyła Natalia Szmańda (IIc) uzyskując I miejsce w województwie i 68 w kraju, Daniel Grzonkowski i Dawid Belt zdobyli II miejsce w województwie, a Kacper Wróblewski miejsce IV w województwie.
W rywalizacji klas III najlepszy wynik i II miejsce w województwie uzyskali Klaudia Maliszewska (IIIc) i Szymon Żmijewski (IIIa), a Ludwika Buczyńska (IIIa) uplasowała się na miejscu IV w województwie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju językowego.

Nauczyciele języka angielskiego

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15 stycznia społeczność I LO w Świeciu zagrała dla WOŚP. Klasa 2 d przygotowała całe mnóstwo smakołyków "na słodko" i "na słono", którymi 
uraczyła darczyńców. Wypieki były na tyle pyszne, że otworzyły szerooooko Wasze portfele! Zebraliśmy 417,91 zł, które przekazaliśmy na 
konto fundacji Jurka Owsiaka aby wspomóc szpitalne oddziały neonatologiczne. 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zbiórkę na ten 

szczytny cel - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Zagramy znów za rok! Siema!

I LO wspiera schronisko w Sulnówku

I LO wspiera schronisko w Sulnówku

W I LO już po raz drugi odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sulnówku. Akcję poprzedziły: prelekcja, dotycząca odpowiedzialnej adopcji, którą przeprowadziła pani Monika Błachowicz; prezentacja podopiecznych schroniska i potrzeb placówki, prowadzona przez wolontariuszkę panią Joannę Jarantowicz-Pawłowską oraz spotkanie z Maksem – pieskiem, o adopcji którego opowiedziała uczennica Karolina Winklarz. 
Tegoroczna akcja okazała się wielkim sukcesem. Uczniowie naszej szkoły często rezygnowali z obdarowywania się w klasach na rzecz przyłączenia się do akcji.

UWAGA!!! Zebraliśmy łącznie 2178 zł !!!

Za uzyskane środki finansowe została zakupiona profesjonalna maszynka do strzyżenia psów, obroże dla psów przeciw pchłom i kleszczom oraz duża ilość mokrej karmy dla psów i kotów.

Darczyńcom z Czerwonego należą się podziękowania za ich wielkie serce

Ranking Perspektywy 2018

Ranking Perspektywy 2018

RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW PERSPEKTYWY 2018

10 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

Magia świąt - konkursy

Magia świąt - konkursy

MAGIA ŚWIĄT...

Dwudziestego pierwszego grudnia w naszej szkole odbyły się dwa konkursy: na znajomość piosenek świątecznych, oraz na najładniej udekorowaną klasę. Trzyosobowe reprezentacje wszystkich klas musiały odgadnąć wykonawców i tytuły 35-ciu przygotowanych przez klasę IIIC utworów. 

Galeria

Ekonomia na wesoło

Ekonomia na wesoło

EKONOMIA NA WESOŁO

18 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”, która w oryginalny sposób przybliżyła tematykę związaną z naborem wniosków o dofinansowanie unijne i działalność organizacji pozarządowych.

Galeria

Stypendia dla absolwentów

Stypendia dla absolwentów

STYPENDIA DLA NASZYCH ABSOLWENTÓW

W dniu 22 grudnia w auli nasze szkoły odbyło się wręczenie stypendiów naszym 4 absolwentom. Są to stypendia na pierwszy rok studiów dziennych. Na drugi rok studiów otrzymała też nasza absolwentka Weronika Nowicka (miała też na pierwszy rok). Kwota to 5 tysięcy złotych w transzach po 500 zł przez 10 miesięcy.

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,710,879 unikalnych wizyt