WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Ćwierćfinały w piłce siatkowej dziewcząt

Ćwierćfinały w piłce siatkowej dziewcząt

Nasze siatkarki z Czerwonego są już po ćwierćfinałach, które odbyły się 6 marca w hali sportowej w Świeciu i zajęły I miejsce i zakwalifikowały się na półfinały. W naszej grupie grały szkoły z Nakla ,Solca Kujawskiego i z Bydgoszczy. Równocześnie odbywał się drugi ćwierćfinał w hali świeckiej, gdzie wygrało liceum z Tucholi a II LO niestety zajęło II miejsce i nie przeszło do dalszego etapu. Już we wtorek 12 marca Czerwone jedzie na półfinały do Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki:)
Skład : Maja Szymańska, Maja Trybuła, Anna Kowalska, Martyna Damrau, Oliwia Jasińska, Oliwia Bruniewska, Dominika Białecka, Klaudia Hoppe, Paulina Białecka, Michaell Weiner

Olimpiada Teologi Katolickiej

Olimpiada Teologi Katolickiej

Dnia 7 marca 2018 r. uczennice naszej szkoły: Julia Wietrzykowska IIb, Dominika Baryła IIc i Anna Putkowska IId pod opieką p. Pawła Felczykowskiego reprezentowały naszą szkołę w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej w Pelplinie.

Dzień kobiet

Dzień kobiet

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów - obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w I LO

Co jest grane? Kim są te dziwne postacie? Tego typu pytania zadawali uczniowie, kiedy 8 Marca wchodzili do szkoły. Witał ich przystojny chłopak, ale ani się nie ruszał, ani nic nie mówił. Nieco dalej stały panie - jedna w stroju krakowskim, druga Hinduska, trzecia przybyła z Czadu, kolejna z Iranu. Każda miała coś do powiedzenia - jak to kobieta.

Galeria

Świecka Piątka

Świecka Piątka

I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu przy współudziale Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zaprasza do wspólnego biegania.

  • bieg ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy pełnoletni zawodnik, który zgłosi się do biegu oraz podpisze oświadczenie o biegu na własną odpowiedzialność Oświadczenia będą dostępne w biurze zawodów w dniu startu w godzinach 9:00 – 10:30;
  • zawodnicy w wieku 13-18 lat (którzy w dniu biegu nie osiągnęli jeszcze pełnoletniości) zobowiązani są do posiadania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL. Wzór pozwolenia 
  • zgłoszenia do biegu  w dniu startu w godzinach 9:00 – 10:30 w Biurze Zawodów na stadionie KS „Wda” Świecie oraz wcześniej na https://zapisy.sts-timing.pl/309/
  • wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów najpóźniej do godziny 10:30. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dokument potwierdzający tożsamość.
    • Zawody odbędą się w niedzielę 20 maja 2018r. o godzinie 11:00.
  • Biuro zawodów czynne w godzinach 9:00 – 10:30;
  • Start i meta na stadionie KS „Wda” Świecie.
  • Zapisy do biegu kończą się w dniu startu o godzinie 10:30.

Zapisz się

Regulamin

Trasa biegu

Drzwi Otwarte

Newsy

W programie Drzwi Otwartych w dniu 15.03.2018r.

godz. 09.00 U nas ciągle coś się dzieje...
- część artystyczna (aula)
godz. 11.00 U nas ciągle coś się dzieje...
- część artystyczna – powt . (aula)
godz.13.00 U nas ciągle coś się dzieje...
- część artystyczna - powt. (aula)

Ponadto zapraszamy do:
- poznania klimatu szkoły przy drobnym 
poczęstunku (sale nr 12 i 13)
- zwiedzania astrobazy - obserwacji Słońca
- spaceru po szkole i rozmów z uczniami

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

W dniu 28 lutego odbył się szkolny etap II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym wzięło udział 15 uczniów z klas I i II. 
Czekamy na informację o zakwalifikowaniu do etapu regionalnego, najwyższe wyniki etapu szkolnego przekazaliśmy organizatorom, a są to ( w wg kolejności uzyskania wyników) :
Szymon Bocian, Natalia Szmańda, Julia Morka, Milena Modrzejewska, Kamila Krzemińska, Mateusz Okomski. Gratulujemy!

Bożena Mischker 
szkolny koordynator konkursu

SZKOLNE OBCHODY WALENTYNEK

SZKOLNE OBCHODY WALENTYNEK
W ostatnim dniu przed feriami szkołę zalały czerwone serca, serduszka, zrobiło się słodko za przyczyną stoiska walentynkowego z babeczkami, którymi można było obdarować wybrańców. Asystenki Kupidyna dostarczały słodkie walentynki do odbiorców. Uczniowie klas I i II wzięli również udział w przedstawieniu nawiązującym do tematu, czyli w programie: Randka w ciemno. Było wesoło, lekko i przyjemnie, czyli mamy nadzieję, że wszyscy zostali wprowadzeni w beztroski nastrój ferii.

Imprezę przygotowali uczniowie klasy I B z wychowawcą Bożeną Mischker

GALERIA

UCZENNICE "CZERWONEGO" W REDAKCJI "GAZETY POMORSKIEJ"

UCZENNICE "CZERWONEGO" W REDAKCJI "GAZETY POMORSKIEJ"

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć - podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej - zwiedzili oddział regionalny redakcji "Gazety Pomorskiej" w Świeciu. Młodzież poznała charakter pracy dziennikarza, sposoby zdobywania informacji oraz aktualnie stosowane rozwiązania techniczne w zakresie wydawania pisma. Pani Agnieszka Romanowicz, dziennikarka, zachęciła także młodzież do zredagowania krótkiego tekstu do następnego numeru gazety. Młodzież z pewnością wykorzysta zdobytą wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, w przygotowanie projektu własnej gazetki!

Kulig w Gródku

Kulig w Gródku

We wtorek, 23 stycznia, klasa Ia i Ic z I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu skorzystały z uroków pięknej zimy i wybrały się na kulig. Dwa zaprzęgi koni wyruszyły w drogę na Diabelec (Kamień Św. Wojciecha), a potem leśnymi, przepięknie ośnieżonymi drogami zawiozły uczniów do punktu, gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. 
Po posiłku nastąpił ciąg dalszy szaleństw na śniegu.

Wykład popularnonaukowy z matematyki

Wykład popularnonaukowy z matematyki

Dnia 30.01.2018 r. w I LO w Świeciu odbył się wykład „W poszukiwaniu podziału idealnego” prowadzony przez dra Bartosza Ziemkiewicza z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Nasza szkoła współpracuje z tą uczelnią od 2004 roku, dzięki czemu co rok gościmy pracowników naukowych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb i IIIa, w których program matematyki realizowany jest na poziomie rozszerzonym. 

MEDYCZNA ŚRODA ORAZ WIZYTA W MUZEUM MYDŁA

MEDYCZNA ŚRODA ORAZ WIZYTA W MUZEUM MYDŁA

Po raz kolejny ( 24.01.2018 r.) w tym roku szkolnym uczniowie I LO w Świeciu wybrali się na wykłady z cyklu ,,Medyczna środa" do Collegium Medicum w Bydgoszczy.Wszystkich zaciekawiły przypadki psychiatryczne osobowości mnogiej, opisane przez prof.Araszkiewicza i przykłady utraty własnego ,,ja", poparte fragmentami filmu o ten tematyce. Przed wykładem odwiedziliśmy Muzeum Mydła, na warsztatach produkowaliśmy indywidualne, pięknie pachnące kosmetyki, które każdy zabrał do domu. Miło i interesująco spędzony czas!

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,691,319 unikalnych wizyt