WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Nasza "SZTUKA WYBORU"

Newsy

19 listopada uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami wzięły udział w finałowej gali podsumowującej konkurs filmowy i graficzny "Kręcę filmy, nie zadymy" w ramach II edycji programu profilaktycznego "SZTUKA WYBORU" .

The Bear Educational Theatre

Newsy

26 listopada (WTOREK) na 5 i części 6 lekcji odbędzie się występ znanego nam z ubiegłorocznego spotkania teatru

The Bear Educational Theatre.

Tytuł tegorocznego przedstawienia to Do-it-yourself -theatre.

http://www.thebeartheatre.com/en/show/do-it-yourself-theatre

Przedstawienie przewidziane jest dla klas I i II.

 

Wpłaty w wysokości 6 zł należy doknowyać u skarbników klas, którzy do dnia 25.11. proszeni są o uiszczenie należności za klasę do sekretariatu szkoły.

 

Dziekujemy!

OLIMPIADA

Newsy

Dnia 18.11. (PONIEDZIAŁEK) o godz. 9:00

w auli szkoły odbędzie się szkolny etap

 

38 Ogólnopolskiej Olimpiady

z Języka Angielskiego.

 

Wszyscy chętni, którzy wpisali się na wstępna listę uczestników olimpiady, proszeni są

o potwierdzenie uczestnictwa w teście

u nauczyciela uczącego do piątku, 15.11.

Weź udział w konkursie "MAM TALENT DO NAUKI"!

Weź udział w konkursie "MAM TALENT DO NAUKI"!

Już po raz trzeci Politechnika Wrocławska organizuje konkurs "Mam talent do nauki". Jest on skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs podzielony jest na dwa etapy.

W ramach pierwszego etapu zadaniem uczniów jest przesłanie na podany adres e-mail opisu własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego dotyczącego matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń specjalnie powołana komisja konkursowa wybierze kilku finalistów.

Drugi etap, który odbędzie się w czerwcu 2014 r. w Politechnice Wrocławskiej polegał będzie na osobistym, atrakcyjnym zaprezentowaniu przez uczniów swoich projektów, spośród których jury wyłoni zwycięzcę.

Czytaj dalej ...

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Newsy

W piątek 8 listopada br. w naszej szkole odbył się KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH.                       
W ten sposób upamiętniliśmy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Wysłuchaliśmy pieśni z okresu I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej , a także napisane i śpiewane w okresie PRL-u i współcześnie. Usłyszeliśmy także instrumentalne wykonanie utworów Fryderyka Chopina. Utalentowani uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami uczniów i nauczycieli.

 

Zapraszamy do galerii. 

Halloween

Newsy

31października 2013r. w związku z Halloween na uczniów czekała niespodzianka a mianowicie udekorowana tematycznie szkoła oraz pyszne Halloweenowe specjały, tj. chrupiące egzotyczne sałatki owocowe oraz soczki, przygotowane przez uczennice klasy 2d. Wystrojem zajeła się klasa 1a, wykorzystując do tego celurównież dynie, wykonane przez uczniów poszczególnych klas. 

 

Zapraszamy do galerii. 

" Pętla zdarzeń"

Newsy

Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej. Przemocy fizycznej, ale także często występującej a trudnej do wychwycenia przemocy psychicznej- równie dotkliwej i mogącej powodować tragiczne konsekwencje - począwszy od obelg, gróźb, szantażu i poniżania, po pozornie niewinne wyśmiewanie i plotki.

Szkic o tolerancji

Newsy

"Tolerancja jest to gotowość przyznania przedstawicielowi innego światopoglądu, tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie" - w tym zdaniu, wypowiedzianym przez Karla Rahnera, zawiera się właściwie cała istota tego  ważnego i często  nierozumianego pojęcia, jakim jest "tolerancja". W dzisiejszych czasach wiele pojęć traci swoje pierwotne znaczenie, zostaje wypaczonych przez ludzi. Pojęcie "tolerancja" pochodzi od łacińskiego słowa tolerantia oznaczającego "cierpliwą wytrwałość". Warto to właśnie znaczenie przypominać i przeciwstawiać je zobojetnieniu czy ignorowaniu drugiego człowieka. Właśnie o tym traktował spektakl pt."Szkic o  Tolerancji". Symbolicznie ujęty problem, przedstawiony w barwnych i łatwych do przyswojenia dialogach, na pewno skłonił do refleksji młodych ludzi.

DEUTSCHE KULTUR-alia

Newsy

Muzyka biesiadna, Bach, Beethoven, Rammstein, Die Toten Hosen ...
Niemiecka muzyka rozbrzmiewała przez trzy dni w naszej szkole.

Oprócz strawy muzycznej, zadaniem uczniów było dogłębne poznanie każdego gatunku muzycznego i wykonanie zadań, znajdujacych się na stanowiskach z określonym stylem muzycznym.
Dni muzyki niemieckiej dowodzą, jak wiele w tej kwestii mają nam do zaoferowania nasi zachodni sąsiedzi. Zachęcamy więc wszystkich do słuchania niemieckiej muzyki, bo „muzyka to początek i koniec wszelkiej mowy”.

 

Zapraszamy do galerii. 

Kulturalne peregrynacje

Newsy

22 października młodzież z klasy IIIe uczestniczyła w wycieczce o charakterze edukacyjnym. Uczniowie zwiedzili Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy (zapoznali się ze zbiorami placówki, zasadami korzystania z księgozbioru, zwiedzili także bibliotekę bernardynów). Następnie młodzież wysłuchała wykładu p. Ewy Sekuły - Tauer dotyczącego analizy obrazu w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego. Pobyt w Bydgoszczy zakończył  się wizytą w Radiu PiK. Niektórzy uczniowie mają już za sobą radiowy debiut!

Dzień Edukacji Narodowej

Newsy

 

 

 

 

 

Drogi Nauczycielu,
któryś całe życie Swoje poświęcił dla dobra młodzieży,
Któż Ci te trudy zapłaci sowicie,
Godne poświęceń zasługi odmierzy?
Więc w dzień Twego Święta,
Przyjmij skromne dary i zapewnienia,
Że Twojej ofiary nigdy z pamięci
Nam czas nie wymaże!
Więc dziś Ci życzymy spełnienia marzeń,
Byśmy naprawdę my - Twoi uczniowie,
Stali się godni Ciebie - choć w połowie!
Dla wszystkich odmian belfra najlepsze, najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia,  wyrozumiałości oraz cierpliwości życzą uczniowie ILO w Świeciu

 

Tak świętowaliśmy w naszej szkoje galeria i film

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,725,226 unikalnych wizyt