WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Dyskoteka Andrzejkowa

Newsy

Wczoraj (28 listopada) w naszym LO odbyła się dyskoteka Andrzejkowa dla klas pierwszych. Uczestnicy zabawy mogli liczyć na świetną zabawę przy rytmach starannie dobranej przez naszych DJ-ów muzyki. Nie zabrakło oczywiście andrzejkowych wróżb oraz tańców integracyjnych. Organizatorom - klasie I b wraz z wychowawcą - dziękujemy za miły wieczór!

Zobaczcie, jak się bawiliśmy

The Bear Educational Theatre

The Bear Educational Theatre

Dnia 26 listopada po raz drugi zawitał do nas teatr The Bear Educational Theatre z Pragi. W tym roku uczniowie pierwszych i drugich klas mieli możliwość zaangażować się w interaktywne przedstawienie Do-it-yourself-theatre, którego scenariusz wykorzystuje strukturę mowy zależnej oraz umożliwia uczniom utrwalenie czasów przeszłych. Lekcja angielskiej gramatyki na scenie teatralnej? Czemu nie! Jak się okazuje języka angielskiego można uczyć się na wiele sposobów. Jedno jest pewne-nie prędko zapomnimy tę lekcję! Dla jednych dobra powtórka, dla innych wyprowadzenie czy też uzupełnienie wiadomości z lekcji – każdy mógł wynieść coś dla siebie pozwalając jednocześnie ciału na odprężenie spiętych mięśni tym relaksem śródlekcyjnym! Wsłuchując się w amerykański i brytyjski akcent aktorów z The Bear Educational Theatre, każdy uczeń mógł sam zweryfikować swój poziom opanowania słuchania ze zrozumieniem- jednej z najważniejszych sprawności językowych w życiu i na maturze.

 

Zapraszamy do galerii.

Dyktando z j. angielskiego

Newsy

Mając na uwadze zainteresowania uczniów poszerzaniem umiejętności z języka angielskiego, dnia 19 listopada przeprowadzono w naszej szkole „Dyktando z języka angielskiego” (3 edycja). Tak jak w minionych latach, był to konkurs otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 27 uczniów. Jesteśmy przekonani, że konkurs przyczyni się do popularyzacji języka angielskiego oraz zainteresuje młodzież poprawną pisownią.

 

UWAGA: Jury Konkursowe jest w trakcie sprawdzania dyktand. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 2 grudnia 2013 r. o godzinie 10:30 w auli szkoły

 

Treść dyktanda:

Kolejny sukces!

Kolejny sukces!

Konkurs plastyczny pt. "WOLNOŚĆ TO ŻYCIE BEZ NAŁOGÓW" zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Świeciu zakończył się sukcesem naszych uczennic Magdalena Galikowska (III c) wygrała konkurs w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Monika Dubiela (II c) zdobyła drugą nagrodę Smile

Spotkanie z Petią Gurnoevą

Spotkanie z Petią Gurnoevą

W piątek klasa 3d wzięła udział w spotkaniu z Petią Gurnoevą z Bułgarii, która przyjechała do Polski w ramach European Voluntary Service .Jest to sieć współpracy organizacji i wolontariuszy z różnych krajów. Petia spędzi w naszym mieście 6 miesięcy, podczas których będzie mogła poznać nasz kraj oraz kulturę. Uczy się ona także języka polskiego, w którym robi już wielkie postępy.

Nasza "SZTUKA WYBORU"

Newsy

19 listopada uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami wzięły udział w finałowej gali podsumowującej konkurs filmowy i graficzny "Kręcę filmy, nie zadymy" w ramach II edycji programu profilaktycznego "SZTUKA WYBORU" .

The Bear Educational Theatre

Newsy

26 listopada (WTOREK) na 5 i części 6 lekcji odbędzie się występ znanego nam z ubiegłorocznego spotkania teatru

The Bear Educational Theatre.

Tytuł tegorocznego przedstawienia to Do-it-yourself -theatre.

http://www.thebeartheatre.com/en/show/do-it-yourself-theatre

Przedstawienie przewidziane jest dla klas I i II.

 

Wpłaty w wysokości 6 zł należy doknowyać u skarbników klas, którzy do dnia 25.11. proszeni są o uiszczenie należności za klasę do sekretariatu szkoły.

 

Dziekujemy!

OLIMPIADA

Newsy

Dnia 18.11. (PONIEDZIAŁEK) o godz. 9:00

w auli szkoły odbędzie się szkolny etap

 

38 Ogólnopolskiej Olimpiady

z Języka Angielskiego.

 

Wszyscy chętni, którzy wpisali się na wstępna listę uczestników olimpiady, proszeni są

o potwierdzenie uczestnictwa w teście

u nauczyciela uczącego do piątku, 15.11.

Weź udział w konkursie "MAM TALENT DO NAUKI"!

Weź udział w konkursie "MAM TALENT DO NAUKI"!

Już po raz trzeci Politechnika Wrocławska organizuje konkurs "Mam talent do nauki". Jest on skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs podzielony jest na dwa etapy.

W ramach pierwszego etapu zadaniem uczniów jest przesłanie na podany adres e-mail opisu własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego dotyczącego matematyki, fizyki, chemii, informatyki lub szeroko rozumianej techniki. Spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń specjalnie powołana komisja konkursowa wybierze kilku finalistów.

Drugi etap, który odbędzie się w czerwcu 2014 r. w Politechnice Wrocławskiej polegał będzie na osobistym, atrakcyjnym zaprezentowaniu przez uczniów swoich projektów, spośród których jury wyłoni zwycięzcę.

Czytaj dalej ...

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Newsy

W piątek 8 listopada br. w naszej szkole odbył się KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH.                       
W ten sposób upamiętniliśmy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Wysłuchaliśmy pieśni z okresu I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej, II wojny światowej , a także napisane i śpiewane w okresie PRL-u i współcześnie. Usłyszeliśmy także instrumentalne wykonanie utworów Fryderyka Chopina. Utalentowani uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami uczniów i nauczycieli.

 

Zapraszamy do galerii. 

Halloween

Newsy

31października 2013r. w związku z Halloween na uczniów czekała niespodzianka a mianowicie udekorowana tematycznie szkoła oraz pyszne Halloweenowe specjały, tj. chrupiące egzotyczne sałatki owocowe oraz soczki, przygotowane przez uczennice klasy 2d. Wystrojem zajeła się klasa 1a, wykorzystując do tego celurównież dynie, wykonane przez uczniów poszczególnych klas. 

 

Zapraszamy do galerii. 

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,761,399 unikalnych wizyt