WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Nasi sportowcy górą!

Newsy

Kolejne sukcesy naszych sportowców! Sprawdź to:

 

http://swiecie24.pl/Czerwony_Ogolniak_mocny_w_siatkowce,10748.html

Mam haka na raka7

Mam haka na raka7

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Mam haka na raka”. Tegoroczna 7. edycja programu została poświęcona nowotworom układu chłonnego - chłoniakom. Grupa „The Absorbers”, która zaangażowała w ten projekt, prężnie działa na terenie naszego regionu. Ich działalność możecie śledzić na ich facebookowej stronie WWW.facebook.com/theabsorbers

 

Dziewczyny organizują konkurs fotograficzny „Doceń wartość życia”, który trwa do 13.02.2014r.. oraz bieg „Bądź szybszy od chłoniaka” ,który odbędzie się 23.02.2014r. Więcej informacji znajdziecie w regulaminach. 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

REGULAMIN BIEGU 5km

Oswiadczenie bieg

Regulamin konkursu foto

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wystawa:' Artystyczna Dusza Naszej Szkoły'

Wystawa:' Artystyczna Dusza Naszej Szkoły'

Wystawa prac uczniów naszej szkoły została otwarta dnia 16 stycznia. Możecie obejrzeć rysunki, obrazy i fotografie artystycznych dusz naszej szkoły ( kolejność alfabetyczna): Magdy Galikowskiej, Klaudii Heldt, Agnieszki Jarosz, Klaudii Kapuścińskiej, Dominiki Kołodziej, Emilii Miechowieckiej, Weroniki Nowickiej oraz dwóch uczniów wystawiających prace pod pseudonimami: IKIMINO i burakKWR:)
Wystawa składa się z dwóch części: pierwsza ekspozycja przy wejściu głównym do szkoły, druga do obejrzenia w auli- podczas długiej przerwy.

 

Zapraszamy!

Organizator wystawy: Bożena Mischker z ogromną pomocą i zaangażowaniem Agi Jarosz

 

Zapraszamy do galerii

Szkolny konkurs na rozprawkę w języku angielskim rozstrzygnięty.

Newsy

Szkolny konkurs na rozprawkę w języku angielskim rozstrzygnięty.

Po ocenie prac przez nauczycieli naszej szkoły oraz native speakera p. Andrew Correa

wręczyliśmy nagrody trójce laureatów:

Magdalenie Kleinowskiej z III b, Kai Rehmus z  III e i Filipowi Rudnik z III e.

 

Prace laureatów (link na nazwisko).

Informacje na temat plusów i minusów emigracji z Polski zamieszczamy w czytaj więcej.

WOŚP '14

Newsy

Po raz kolejny pokazaliście, że macie wieeelkie serce! Tegoroczna zbiórka dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazała się sporym sukcesem. Ze sprzedaży ciast, koncertu charytatywnego z udziałem naszych muzycznie uzdolnionych uczniów oraz licytacji ciekawych fantów przygotowanych przez nauczycieli zebraliśmy w sumie 678 zł !
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w naszej akcji.

http://www.youtube.com/watch?v=WUE1yrByFRQ

Zapraszamy do galerii zdjęć

Koncert Świąteczny

Koncert Świąteczny

 

Opowieść wigilijna wystawiona została przez uczniów klasy IIb, IIc, IId (uczestniczących w zajęciach artystycznych) 19 grudnia 2013 roku.

 

Mówi ona o relacjach między ludźmi, o ich stosunku do świąt. Pensjonariusze Domu Pogodnej Jesieni wiodą spokojne życie-na pozór. Ich dusze cierpią. Kiedyś byli młodymi studentami, beztroskimi ptakami fruwającymi w obłokach. Swoimi działaniami poplątali ścieżki życia. Czy odnajdą drogę wiodącą do szczęścia?

 

Zapraszamy do galerii

Czytamy o Świętach

Czytamy o Świętach

Wprowadzając świąteczny nastrój w I LO, uczennice z klas Ic, Id i IIIc czytały w dniach 12-17 grudnia fragmenty książek o świętach. Czytano m. in.: "Portret anioła" N. Roberts, "Boże Narodzenie w Lost River" F. Flagg oraz "Świąteczny romans" J. McNaught. Fragmenty czytanych książek miały też zachęcać do przeczytania całych utworów, które dostępne są w naszej szkolnej bibliotece. ZAPRASZAMY Smile

Mikołajowie z "czerwonego"

Newsy

Klasa I c wraz z wychowawcą przygotowała 31 paczek dla podopiecznych Domu Dziecka w Chełmnie. Dzieci bardzo cieszyły się z wizyty Mikołaja. Śpiewały kolędy, mówiły wierszyki oraz popisywały się swoją tężyzną fizyczną, aby otrzymać prezent. W przyszłym roku również będziemy organizowali taką akcję.
Klasa wraz z wychowawczynią Renatą Lisowską dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawienia kilku chwil radości dzieciom.

 

Zobacz galerię

Sukcesy sportowe naszych dziewcząt

Newsy

Ostatni czas był obfity w sukcesy sportowe dziewcząt z naszego LO. W Powiatowej Licealiadzie w Piłce Ręcznej dziewczyny pokonały cztery drużyny i dostały się na finały wojewódzkie, w których zdobyły brązowy medal. Poza tym okazały się również najlepsze w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Konkurs na komiks!

Konkurs na komiks!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na komiks o tematyce handlu ludźmi do pracy przymusowej pn. „Handel ludźmi moimi oczami”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych, a jego rozstrzygnięcie nastąpi w połowie czerwca przyszłego roku. Termin składania prac upływa w dniu 30 marca 2014 roku. Karty zgłoszeniowe, regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje możecie uzyskać od pedagoga szkolnego lub na stronie www.handelludzmi.eu Zachęcamy do udziału :)

Mikołajki

Mikołajki

Dnia 6 grudnia, zgodnie z tradycją, obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Uczniowie zostali obdarowani słodkimi podarunkami oraz mogli skosztować pysznych wypieków. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Podczas przerw między lekcjami można było usłyszeć najbardziej znane świąteczne przeboje, wprowadzające nas już powoli w bożonarodzeniową atmosferę. Dodatkowo uczniowie w mikołajkowych czapkach byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Dopisała nam także pogoda, śnieg dodał Mikołajkom jeszcze więcej uroku.
Organizatorami byli uczniowie klasy Id, którzy zajęli się również przygotowaniem świątecznego wystroju szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy poczuć przedsmak zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,671,414 unikalnych wizyt