WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Rozdanie nagród z Olimpiady

Rozdanie nagród z Olimpiady

We wtorek, 3 czerwca br., w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczestniczył w niej nasz absolwent – Filip Rudnik, który w kwietniu 2014 r. uzyskał tytuł laureata z lokatą III.

W czasie uroczystości wręczono, zarówno uczestnikom konkursu jak i nauczycielom języka polskiego, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Komitet Główny OLiJP przy Instytucie Badań Literackich PAN. Gratulujemy!

Zaproszenie

Newsy

Zapraszamy uczniów klas II na prezentację w języku angielskim na temat

Nowej Zelandii, którą poprowadzi nowozelandczyk pan Andrew Correa.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę ( 11.06 ) na szóstej lekcji w auli.

Zachęcamy do przygotowania pytań, dotyczących tego odległego kraju, po angielsku.

 

Organizator spotkania: Bożena Mischker

 

A pana Andrew Correa możecie zobaczyć w reklamie Sprite'a :)

Sezon wycieczkowy otwarty

Sezon wycieczkowy otwarty

W dniach od 26 do 30 maja klasa Ia (cała!) i duuuża część  Ib wzięły udział w 5-dniowej wycieczce do Puław, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Zamościa, Lublina i Nałęczowa. Jednym słowem zwiedziliśmy renesansowe perełki południowo – wschodniej Polski. Dopisała nam pogoda, humory, świetni kierowcy, wyjątkowe zabytki i klimatyczne miasta i miasteczka, w których życie płynie zdecydowanie wolniej (tak nam się przynajmniej wydaje;)

 

Zapraszamy do galerii

LEKCJA WOLNOŚCI

Newsy

W poniedziałek, 9 czerwca o  godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się spotkanie  poświęcone 25 rocznicy wyborów czerwcowych.  Spotkanie będzie okazją do przypomnienia protestów i kryzysów społeczno - politycznych czasów PRL-u i genezy okrągłego stołu. Mamy nadzieję, że będzie również  okazją do chwili wspomnień dla naszych gości, organizatorów i uczestników tamtych wydarzeń w naszym mieście, wśród których znajdą się Burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Świeciu, pan Marek Witomski, a także pan Andrzej Komasiński. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem serdecznie zapraszamy.

Najlepsze życzenia

Najlepsze życzenia

Wszystkim naszym i nie naszym, dużym i małym dzieciom życzymy dużo uśmiechu i beztroski- dyrekcja i grono pedagogiczne I LO w Świeciu  Laughing

Dzień dziecka w astrobazie

Dzień dziecka w astrobazie

Wczoraj gościliśmy w naszej astrobazie klasę 2 a wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu. Ci młodzi, ciekawi świata ludzie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat gwiazd, słońca i samej astrobazy a także zobaczyć słońce na własne oczy.

 

Zapraszamy do galerii

Wyróżnienie w KANGURZE

Wyróżnienie w KANGURZE

Z przyjemnością informujemy, że nasz tegoroczny absolwent Jakub Janowski otrzymał wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur matematyczny"!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW :)

UWAGA Konkurs!

UWAGA Konkurs!

SCHOOL RECITATION CONTEST

June, 13th 2014 (Friday),

10:00 a.m.

school assembly hall

 

Małe eksperymenty :)

Newsy

W piątek 16.05.2014 w ramach przedmiotu biologia eksperymentalna  odbyły się zajęcia laboratoryjne-izolacja DNA z cebuli.W klasie śmierdziało cebulą strasznie, ale trzeba poświęcać się dla nauki! DNA  przypomina białe niteczki z bąbelkami powietrza. Dla niedowiarków stworzyliśmy model DNA zbudowany z 20 nukleotydów,który  podziwiać można  w sali nr 6.


Zobaczcie jak to się robi

Pierwsza pomoc nie jest nam obca

Newsy

W dniu 17 maja ekipa w składzie Magda Kochańska, Magdalena Włoch, Martyna Wiśniewska, Eliza Frankowska i Michał Ignaszak wzięli udział w etapie okręgowym XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy.

 

 

 

Zapraszamy do galerii

Nasi na wybrzeżu

W środę 23 kwietnia uczniowie klas I b i I d pojechali do Trójmiasta. Celem wycieczki było m. in. centrum nauki "Hewelianum", w którym mieli okazję wysłuchać wykładu odnośnie ciekłego azotu oraz obejrzeć interaktywną wystawę na temat astronomii oraz fizyki.

Wygenerowano w sekund: 0.06
1,723,950 unikalnych wizyt