WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Półfinały wojewódzkie - tenis stołowy

Półfinały wojewódzkie - tenis stołowy

14 marca 2018 odbyły się Półfinaly Wojewódzkie Licealiady w Tenisie Stołowym w Bydgoszczy, na których nasze uczennice zajęły V miejsce. Zawody odbywały się w systemie pucharowym ponieważ zgłoszonych bylo 7 zespołów. W pierwszym spotkaniu dziewczyny zagrały z najlepszym zespołem z Bydgoszczy przegrywając to spotkanie i to przekreslilo szanse gry o 
I-IV miejsce. W tej sytuacji grałyśmy dalej dwa mecze o V-VII miejsce, które dość łatwo wygrałyśmy. W przyszłym roku nie będzie tyle zespołów i turniej odbędzie się w systemie " każdy z każdym".

Galeria

Konkurs matematyczny "Kangur"

Konkurs matematyczny "Kangur"

Dnia 15 marca 2018 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Zdolni matematycy z klas Ia, Ib, Ic, Id, IIa i IIIa rozwiązywali test w kategoriach Junior i Student. Otrzymali druciane zabawki logiczne. Czekamy na wyniki i liczymy na kolejne sukcesy :) Wyróżnionych poznamy za blisko 2 miesiące. Trzymamy kciuki!

Galeria

Internatonial public speaking competition

Internatonial public speaking competition

Jakub Rehmus, uczeń klasy 2c, wziął udział w kolejnej edycji konkursu krasomówczego Public Speaking Competition organizowanego przez English Speaking Union.

"Potyczki ortograficzne"

"Potyczki ortograficzne"

Ortografia sprawia nam wiele trudności. Przekonali się o tym uczestnicy XIV już edycji szkolnego konkursu ortograficznego.Musieli zmagać się z pisownią ohydztwa, chyżych pseudoprzyjaciół, superprzemiany czy ciemno zabarwionej egzystencji.Tytuł ,,Mistrza Ortografii" otrzymała Monika Nowakowska z klasy II c, a kolejne miejsca zdobyli Maciej Rozenkiewicz z Ic oraz Aleksandra Piotrowska z IIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria

Wycieczka do Gdyni

Wycieczka do Gdyni

Naukowo i kulturalnie spędzali czas uczniowie naszej szkoły na wycieczce w Gdyni, która odbyła się w ubiegłą sobotę, 3.03.2018 r. Bawiliśmy się świetnie w Centrum Nauki Experyment, poznając aktywnie tajniki fizyki, chemii i biologii. Wieczorem podziwialiśmy reżyserską interpretację ,,Wiedźmina" w Teatrze Muzycznym. Podobała się nawet największym sceptykom.Polecamy wszystkim, którzy lubią literaturę fantasy.

Galeria

Powiatowy turniej w tenisie stołowym

Powiatowy turniej w tenisie stołowym

Nasza szkoła była w tym roku gospodarzem Powiatowej Licealiady w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w naszej sali 9 marca. W zawodach wzięły udział trzy szkoły : ZSOiP Swiecie ZSP Świecia i my. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły dziewczyny z Czerwonego, II miejsce ZSP Świecie i III miejsce ZSOi P Świecie. 
Skład I LO: Natalia Wardzinska, Aleksandra Mitana i Alicja Suchocka. 
Natomiast w kategorii chłopców nasza drużyna zajęła II miejsce, I miejsce ZSP Świecie i III miejsce chłopcy z ZSOiP Świecie. Skład naszych chłopców: Jakub Sawicki, Mateusz Deręgowski i Jakub Kowalik. Dziewczęta z Czerwonego jadę już w środę 14 marca na półfinały do Bydgoszczy.

Galeria

Szkolny turniej w tenisie stołowym

Szkolny turniej w tenisie stołowym

Szkolny Turniej w Tenisie Stołowym odbył się w naszej sali 8 marca, w którym wzięło udział 10 uczniów. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Wardzińska, II miejsce Aleksandra Mitana i III miejsce Alicja Suchocka. W kategorii chłopców : I miejsce zajął Jakub Sawicki, II miejsce Mateusz Deręgowski, III miejsce Jakub Kowalik. Organizatorem zawodów była p.Renata Lisowska.

Ćwierćfinały w piłce siatkowej dziewcząt

Ćwierćfinały w piłce siatkowej dziewcząt

Nasze siatkarki z Czerwonego są już po ćwierćfinałach, które odbyły się 6 marca w hali sportowej w Świeciu i zajęły I miejsce i zakwalifikowały się na półfinały. W naszej grupie grały szkoły z Nakla ,Solca Kujawskiego i z Bydgoszczy. Równocześnie odbywał się drugi ćwierćfinał w hali świeckiej, gdzie wygrało liceum z Tucholi a II LO niestety zajęło II miejsce i nie przeszło do dalszego etapu. Już we wtorek 12 marca Czerwone jedzie na półfinały do Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki:)
Skład : Maja Szymańska, Maja Trybuła, Anna Kowalska, Martyna Damrau, Oliwia Jasińska, Oliwia Bruniewska, Dominika Białecka, Klaudia Hoppe, Paulina Białecka, Michaell Weiner

Olimpiada Teologi Katolickiej

Olimpiada Teologi Katolickiej

Dnia 7 marca 2018 r. uczennice naszej szkoły: Julia Wietrzykowska IIb, Dominika Baryła IIc i Anna Putkowska IId pod opieką p. Pawła Felczykowskiego reprezentowały naszą szkołę w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej w Pelplinie.

Dzień kobiet

Dzień kobiet

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów - obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w I LO

Co jest grane? Kim są te dziwne postacie? Tego typu pytania zadawali uczniowie, kiedy 8 Marca wchodzili do szkoły. Witał ich przystojny chłopak, ale ani się nie ruszał, ani nic nie mówił. Nieco dalej stały panie - jedna w stroju krakowskim, druga Hinduska, trzecia przybyła z Czadu, kolejna z Iranu. Każda miała coś do powiedzenia - jak to kobieta.

Galeria

Świecka Piątka

Świecka Piątka

I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu przy współudziale Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zaprasza do wspólnego biegania.

  • bieg ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy pełnoletni zawodnik, który zgłosi się do biegu oraz podpisze oświadczenie o biegu na własną odpowiedzialność Oświadczenia będą dostępne w biurze zawodów w dniu startu w godzinach 9:00 – 10:30;
  • zawodnicy w wieku 13-18 lat (którzy w dniu biegu nie osiągnęli jeszcze pełnoletniości) zobowiązani są do posiadania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL. Wzór pozwolenia 
  • zgłoszenia do biegu  w dniu startu w godzinach 9:00 – 10:30 w Biurze Zawodów na stadionie KS „Wda” Świecie oraz wcześniej na https://zapisy.sts-timing.pl/309/
  • wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów najpóźniej do godziny 10:30. Podczas weryfikacji zawodnicy muszą posiadać dokument potwierdzający tożsamość.
    • Zawody odbędą się w niedzielę 20 maja 2018r. o godzinie 11:00.
  • Biuro zawodów czynne w godzinach 9:00 – 10:30;
  • Start i meta na stadionie KS „Wda” Świecie.
  • Zapisy do biegu kończą się w dniu startu o godzinie 10:30.

Zapisz się

Regulamin

Trasa biegu

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,673,495 unikalnych wizyt