WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Ostatni koncert "Muzyków z Czerwonego"

Ostatni koncert "Muzyków z Czerwonego"

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. odbył się ostatni koncert "Muzyków z Czerwonego". Wydarzenie rozpoczęło się w auli szkolnej o godzinie 9.45. Pomieszczenie było wypełnione po brzegi. Zespół został powitany gromkimi brawami, po czym zagrał pierwszy utwór- RHCP 'Otherside'. Następnie usłyszeliśmy 'Creep', który w oryginale wykonuje zespół Radiohead. Michał Dąbrowski (gitarzysta), Radosław Gos (wokalista), Jeremiasz Bączkowski (basista) oraz Szymon Żmijewski (perkusista) zaprezentowali nam jeszcze kilka utworów. Później na scenę weszła Agnieszka Manikowska, wymieniając się z wokalistą i pokazała swoje umiejętności w kilku piosenkach. Następnie przyszedł czas na oklaski i podziękowania zespołu. Publiczność domagała się bisu, w trakcie którego pod sceną rozpętała się zabawa. Po zakończeniu utworu Pani Dyrektor powiedziała parę miłych słów. Zespół znów został obdarzony wielkimi brawami.

Sukces w XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodach Matematycznych im. Mariana Rejewskiego

Sukces w XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodach Matematycznych im. Mariana Rejewskiego

Miło nam poinformować, że Kacper Wróblewski, uczeń klasy IIa, zakwalifikował się do finału XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Bydgoszczy. Serdeczne gratulacje dla Kacpra! Dziękujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego z klas Ia, Ib, IIa i IIb za zaangażowanie w popularyzację matematyki.

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

Miło nam poinformować, że Kacper Wróblewski, uczeń klasy IIa, zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, który odbył się dnia 15 marca 2018 r. Serdeczne gratulacje dla Kacpra! Zdolni matematycy z klas Ia, Ib, Ic, Id, IIa i IIIa rozwiązywali test w kategoriach Junior i Student. Dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły za zaangażowanie w popularyzację matematyki.

Szkolny opiekun konkursu
Marzenna Stolarska

II Konkurs Dziennikarski w I LO już rozstrzygnięty!

II Konkurs Dziennikarski w I LO już rozstrzygnięty!

23 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu odbyło się rozstrzygnięcie II Konkursu Dziennikarskiego dla Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Świeckiego. Najlepszy tekst w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych został opublikowany na łamach środowego wydania „Gazety Pomorskiej”, która patronuje przedsięwzięciu. Pozostałe teksty zostaną umieszczone na stronie www „Gazety Pomorskiej”.

Zajęcia z doradztwa zawodowego - Mondi

Zajęcia z doradztwa zawodowego - Mondi

12 kwietnia uczniowie klas maturalnych, w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, uczestniczyli w spotkaniu z panią Katarzyną Gajos - starszym specjalistą ds. personalnych Mondi Świecie S.A. Pani Katarzyna przedstawiła krótką historię zakładu oraz możliwości rozwoju zawodowego dla tych, którzy ewentualnie chcieliby związać swoją przyszłość z historyczną "Celulozą".

Euroschoolsport - Chorwacja

Euroschoolsport - Chorwacja

16 uczniów z naszej szkoły wraz z 2 nauczycielkami p.Renatą Lisowską i p.Bożeną Mischker wyjechało na wymianę sportowo-językową do miejscowości Sibenik w Chorwacji. Nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie od 10 lat.

Konkurs OTWP - etap powiatowy

Konkurs OTWP - etap powiatowy

Dnia 11 kwietnia 2018 roku, w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentował Mateusz Deręgowski, który na etapie powiatowym zdobył pierwsze miejsce. Mateusz będzie reprezentował naszą szkołę na poziomie wojewódzkim 27 kwietnia 2018 roku.

Projekt "Niemieckie Kulturalia"

Projekt "Niemieckie Kulturalia"

Za nami już V edycja szkolnego projektu edukacyjnego „Niemieckie Kulturalia”, która w tym roku poświęcona została modzie. Wiadomym jest, że „nie szata zdobi człowieka”, ale warto, choć trochę, orientować się we współczesnych trendach w modzie.
Dzięki projektowi uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek z życia słynnych niemieckich modelek i projektantów mody. Poznali znane na całym świecie niemieckie marki odzieżowe i ich historię. Ciekawym zadaniem była też możliwość scharakteryzowania i porównania współczesnej mody z tą z lat 30-tych i 70-tych.
Już teraz germaniści zapraszają wszystkich na kolejną edycję projektu w przyszłym roku szkolnym. Pod jakim hasłem przewodnim? Tego jeszcze nie zdradzamy.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 5 kwietnia 2018 roku w budynku Muzeum Pożarnictwa w Świeciu, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Udział w turnieju brali uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nasza szkołę na etapie gminnym reprezentowali uczniowie klas drugich, Jakub Sawicki, który otrzymał wyróżnienie oraz Mateusz Deręgowski, który zajął drugie miejsce.
Z przyjemnością informuję, Mateusz będzie reprezentował naszą szkołę na drugim etapie, tym razem powiatowym. Kolejny cykl zmagań odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu. Trzymajmy kciuki za naszego reprezentanta, gratulacje dla wszystkich uczestników.

IV MIĘDZYSZKOLNY POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

IV MIĘDZYSZKOLNY POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

V MIĘDZYSZKOLNY POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU ŚWIECKIEGO "TARGET"

W dniu 5 kwietnia 2018r. odbyła się w naszej szkole 4 edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych Powiatu Świeckiego "Target".
W progach naszej szkoły gościliśmy 5-osobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami z następujących szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Jeżewie, Gimnazjum w Korytowie, Gimnazjum w Laskowicach oraz Gimnazjum w Osiu.
Zadaniem uczniów było napisanie testu, który obejmował: znajomość środków językowych, opis obrazka i odpowiedzi na dwa pytania, rozumienie testów pisanych oraz znane przysłowia.

XVII Konkurs Matematyczny

XVII Konkurs Matematyczny

Dla uczniów klas II liceów i klas III techników powiatu świeckiego rozstrzygnięty

Dnia 16 marca 2018 roku o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole XVII Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników powiatu świeckiego. Konkurs służy popularyzacji matematyki, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień uczniów, kontynuowaniu współpracy z nauczycielami pracującymi w liceach i technikach, a przede wszystkim jest okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności rok przed obowiązkową maturą.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,710,400 unikalnych wizyt