WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wicemistrzostwo województwa w siatkówce plażowej

Wicemistrzostwo województwa w siatkówce plażowej

Jakub Sawicki, Michał Manikowski oraz Miłosz Wąsikowski zdobyli wicemistrzostwo województwa w siatkówce plażowej. Gratulujemy również dziewczynom z "białego", które zdobyły mistrzostwo województwa.

Dzień Dziecka w I LO

Dzień Dziecka w I LO

Dzień Dziecka w I LO świętowaliśmy dnia 25 maja. Były filmowe scenki przygotowane przez klasy i zawody sportowe. Po zmaganiach przyszedł czas na wielki szkolny grill i lody, wszystko ufundowane przez Radę Rodziców. Komu słodkości było mało, mógł zakupić kawałek ciasta na cel charytatywny. Nad całością imprezy czuwała klasa II c, główny organizator. Tego dnia na Drzwiach Otwartych zagrał nasz zespół muzyczny w nowym składzie. Odwiedzili nas także tegoroczni absolwenci. Bawiliśmy się świetnie!

NABÓR

NABÓR

Świecka Piątka

Świecka Piątka

W niedzielę 20 maja odbyła się piąta edycja „Świeckiej Piątki”, w której wzięło udział 164 zawodników z naszego miasta, powiatu, Torunia, Poznania i Warszawy. Bieg rozgrywany był w kategoriach wiekowych do lat 16, 19, 30, 40 i Nordic Walking

Powiatowa Licealiada w Siatkowce Plażowej

Powiatowa Licealiada w Siatkowce Plażowej

24 maja odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkowce Plażowej w Deczne. Chłopcy zajęli I miejsce w składzie : Jakub Sawicki, Michał Manikowski i Miłosz Wąsikowski. Dziewczęta zajęły II miejsce w składzie : Maja Trybuła, Anna Kowalska, Paulina Białecka.

Finał Konkursu Papieskiego

Finał Konkursu Papieskiego

Dnia 19 maja 2018 roku uczennica klasy II c Monika Nowakowska wraz z opiekunem p. Pawłem Felczykowskim udali się na Finał Konkursu Papieskiego zorganizowany przez Instytut Tertio Millennio w Centrum Dialogu w Toruniu. Monika zdobyła V lokatę w Województwie Kujawsko - Pomorskim, za co gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursów :)

Ostatni koncert "Muzyków z Czerwonego"

Ostatni koncert "Muzyków z Czerwonego"

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. odbył się ostatni koncert "Muzyków z Czerwonego". Wydarzenie rozpoczęło się w auli szkolnej o godzinie 9.45. Pomieszczenie było wypełnione po brzegi. Zespół został powitany gromkimi brawami, po czym zagrał pierwszy utwór- RHCP 'Otherside'. Następnie usłyszeliśmy 'Creep', który w oryginale wykonuje zespół Radiohead. Michał Dąbrowski (gitarzysta), Radosław Gos (wokalista), Jeremiasz Bączkowski (basista) oraz Szymon Żmijewski (perkusista) zaprezentowali nam jeszcze kilka utworów. Później na scenę weszła Agnieszka Manikowska, wymieniając się z wokalistą i pokazała swoje umiejętności w kilku piosenkach. Następnie przyszedł czas na oklaski i podziękowania zespołu. Publiczność domagała się bisu, w trakcie którego pod sceną rozpętała się zabawa. Po zakończeniu utworu Pani Dyrektor powiedziała parę miłych słów. Zespół znów został obdarzony wielkimi brawami.

Sukces w XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodach Matematycznych im. Mariana Rejewskiego

Sukces w XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodach Matematycznych im. Mariana Rejewskiego

Miło nam poinformować, że Kacper Wróblewski, uczeń klasy IIa, zakwalifikował się do finału XVIII Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Bydgoszczy. Serdeczne gratulacje dla Kacpra! Dziękujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego z klas Ia, Ib, IIa i IIb za zaangażowanie w popularyzację matematyki.

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

Miło nam poinformować, że Kacper Wróblewski, uczeń klasy IIa, zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, który odbył się dnia 15 marca 2018 r. Serdeczne gratulacje dla Kacpra! Zdolni matematycy z klas Ia, Ib, Ic, Id, IIa i IIIa rozwiązywali test w kategoriach Junior i Student. Dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły za zaangażowanie w popularyzację matematyki.

Szkolny opiekun konkursu
Marzenna Stolarska

II Konkurs Dziennikarski w I LO już rozstrzygnięty!

II Konkurs Dziennikarski w I LO już rozstrzygnięty!

23 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu odbyło się rozstrzygnięcie II Konkursu Dziennikarskiego dla Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Świeckiego. Najlepszy tekst w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych został opublikowany na łamach środowego wydania „Gazety Pomorskiej”, która patronuje przedsięwzięciu. Pozostałe teksty zostaną umieszczone na stronie www „Gazety Pomorskiej”.

Zajęcia z doradztwa zawodowego - Mondi

Zajęcia z doradztwa zawodowego - Mondi

12 kwietnia uczniowie klas maturalnych, w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, uczestniczyli w spotkaniu z panią Katarzyną Gajos - starszym specjalistą ds. personalnych Mondi Świecie S.A. Pani Katarzyna przedstawiła krótką historię zakładu oraz możliwości rozwoju zawodowego dla tych, którzy ewentualnie chcieliby związać swoją przyszłość z historyczną "Celulozą".

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,740,189 unikalnych wizyt