WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Uwaga KONKURS

Uwaga KONKURS

Konkurs plastyczny dotyczący życia młodych ludzi w Niemczech!
Prace przyjmuje p. Monika Gorzka do poniedziałku - 23.06.2014.

Do wygrania ciekawe nagrody!

Deutsch macht Spass

Newsy

To, że "Niemiecki to frajda" wiadomo nie od dziś. Niedawno uczniowie klas II a i II d mieli okazję się o tym przekonać. Niedawno uczestniczyli oni w wyjątkowej lekcji "niemca". Gra dydaktyczna "Deutsch-opoly" była dla nich idealnym sposobem na połączenie nauki i zabawy. Dzięki tej grze odbyli oni kulturoznawczą wirtualną podróż po wyjątkowych "Landach" i miastach niemieckich.Laughing

 

Zapraszamy do galerii

Konkurs z j.angielskiego

Newsy

W piątek 13 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego. Występujący uczniowie zaprezentowali zarówno utwory literackie jak i teksty piosenek. Jury w składzie: Natalia Poćwiardowska, Bożena Mischker, Joanna Rutkowska, Agata Trzebiatowska oraz Agnieszka Glica oceniało uczniów uwzględniając następujące aspekty: głos, intonację, poziom złożoności tekstu, rozumienie prezentowanego utworu oraz, oczywiście, ogólne wrażenie.  Pierwsze miejsce zdobył Maciej Lewandowski z klasy 2d, drugie – Mikael Schmidt z klasy 2b a trzecie - Jakub Nieścior również z klasy 2b. Występujący byli bardzo dobrze przygotowani i zaprezentowali wysoki poziom zdolności językowych oraz recytatorskich. Wielkie gratulacje!!!

Zachęcamy do obejrzenia filmików z konkursu :)

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Nabór trwa :)

Podsumowanie konkursu o tematyce regionalnej

Podsumowanie konkursu o tematyce regionalnej

12 czerwca br. organizatorzy dokonali podsumowania X Powiatowego Konkursu dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Tematyce Regionalnej.

 

Zapraszamy do galerii

Nowa Zelandia już nam bliższa

Nowa Zelandia już nam bliższa

11 czerwca 2014r. klasy drugie wzięły udział w spotkaniu z nowozelandczykiem panem Andrew Correa.


Zapraszamy do galerii

Matematyczne złoto

Matematyczne złoto

11 czerwca w naszej szkole odbył się wykład popularnonaukowy "Matematyczne złoto" prowadzony przez mgra Patryka Mizułę, doktoranta Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Wykładowca przybliżył nam zagadnienia związane ze złotą proporcją, złotą liczbą oraz ciągiem Fibonacciego oraz ich zastosowaniami w otaczającym nas świecie. Rozwiązywaliśmy zadania dotyczące rozmnażania się królików, ilości możliwych rozmieszczeń samochodów na parkingach. Wiemy, jak zobaczyć złotą proporcję w karcie kredytowej czy dowodzie osobistym, a ciąg Fibonacciego w słoneczniku.
Na kolejne wykłady zapraszamy w przyszłym roku

Zapraszamy do galerii

Nad polskim wybrzeżem

Newsy

W dniach 4-6 czerwca klasa I c była w Trójmieście. W pierwszym dniu zwiedzali Stare Miasto i Dom Uphagena w Gdańsku, bawili się na laserowym paintballu i integrowali podczas grilla. Dzień drugi wypełniony był "plażingiem" :) Gorąca plaża, frisbee i siatkówka to jest to, co I c lubi najbardziej. Po południu poszli do kina na film "Powstanie Warszawskie". Trzeci dzień to przede wszystkim spacer po Sopocie i słynnym molo.

Zapraszamy do galerii

LEKCJA WOLNOŚCI

Newsy

W poniedziałek, 9 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone 25 rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie genezę narodzin antykomunistycznej opozycji w naszym kraju, a także posłuchać wspomnień zaproszonych z tej okazji gości: pana burmistrza Tadeusza Pogody, przewodniczącego NSZZ Solidarność w Świeciu pana Marka Witomskiego, który odniósł się do współczesnych zadań stojacych przed Solidarnością, a także pana Andrzeja Komasińskiego, który zachęcał młodzież do obywatelskiej postawy i aktywnego uczestnictwa w życiu kraju i regionu.

 

Zapraszamy do galerii

Niektórzy lubią poezję ...

Niektórzy lubią poezję ...

Niektórzy lubią poezję...
Patryk Rybus jest uczniem klasy II b. Lubi, jak sam mówi, bawić się słowem, interpretować utwory liryczne i prozatorskie.
W tym roku szkolnym brał udział w kilku konkursach zakończonych sukcesem. Był uczestnikiem 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach powiatowych, w kategorii: recytacja, uzyskał I miejsce! W etapie rejonowym w Bydgoszczy, w kategorii: wywiedzione ze słowa, został wyróżniony! W tej kategorii występował jako przedstawiciel Teatru PPP działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu.
3 i 4 czerwca Patryk uczestniczył w XIX Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. J. St. Pasierba w Pelplinie. Został laureatem nagrodzonym wyróżnieniem!
Gratulujemy i życzymy Patrykowi jeszcze wielu sukcesów!

Biwak w Zamrzenicy

Biwak w Zamrzenicy

W dniach 4-6 czerwca klasa II c brała udział w biwaku zorganizowanym w miejscowości Zamrzenica. Uczestnicy mieli okazję nie tylko się zintegrować ale również spędzić czas aktywnie. Oprócz gry w siatkówkę, tańców i ogniska uczniowie próbowali również swoich sił we wspinaniu się na ułożoną ze skrzynek wieżę oraz w paintballu.

 

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,686,532 unikalnych wizyt