WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

W stolicy naszych sąsiadów

W stolicy naszych sąsiadów

W miniony piątek silna ekipa naszych reprezentantów z różnych klas udała się na wycieczkę do Berlina.Zapraszamy do galerii!

Pomoc i zabawa w jednym!

Newsy

Fotorelacja z naszej charytatywnej dyskoteki Andrzejkowej!
Pieniądze za wstęp przeznaczone zostaną na paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Chełmnie. W sumie zebraliśmy 350 złotych. Dodatkowo klasa II c zrezygnowała z robienia sobie świątecznych prezentów, aby zebrane pieniądze dołączyć do składki.

Dziękujemy organizatorom z klas II b i II c oraz wszystkim uczestnikom zabawy za wsparcie!

Dyktando z języka angielskiego

Mając na uwadze zainteresowania uczniów poszerzaniem umiejętności z języka angielskiego, dnia 5 grudnia 2014r. przeprowadzono w naszej szkole już po raz czwarty „Dyktando z języka angielskiego”. Był to konkurs otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły. W tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów. Jesteśmy przekonani, że konkurs przyczyni się do popularyzacji języka angielskiego oraz zainteresuje młodzież poprawną pisownią.

 

Treść dyktanda(czytaj więcej).

 

UWAGA:
Jury Konkursowe jest w trakcie sprawdzania dyktand. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia 2014 r. o godzinie 10:30 w auli szkoły.

 

Zapraszamy do galerii.

Matma może być wesoła!

Matma może być wesoła!

Dnia 25.11.2014 r. w auli I LO w Świeciu odbył się XIII Szkolny Konkurs Matematyczny
dla klas I „Matematyka na wesoło
. W tym roku odbył się on pod hasłem „Rejs
z matematyką”.

Organizatorem była klasa IIIb wraz z wychowawcą Marzenną Stolarską. Pomagała również p. Lucyna Kuźniacka.


 Zapraszamy do galerii!

Kolejny sukces

Newsy

5 listopada 2014r. odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski – „Poeci z Kociewia”, zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła nasza uczennica, Martyna Włoch z klasy Id. Recytowała wiersz ks. Janusza Stanisława Pasierba „poeta jest twoim bratem”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”.

Newsy

Niedawno w szkole na 20-minutowej przerwie oglądaliśmy 3 filmiki nakręcone przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Strzał w dziesiątkę”, organizowanego przez Komisję Europejską przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Nasi uczniowie odnieśli duży sukces!!!
 Otóż film, który nakręcili: Patryk Rybus, Krzysztof Ziółkowski i Dawid Łukaszewski zakwalifikowany został do ścisłego finału, do którego weszło sześć prac konkursowych. Szczegółowe rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 grudnia w Warszawie podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni zostali nasi finaliści. Autorom gratulujemy i trzymamy kciuki!

Patriotyzm dziś i dawniej

Newsy

12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany Patriotyzm dawniej i dziś , w którym wykorzystane zostały teksty: fragment „Kwiatów polskich” J. Tuwima, „Oblicza ojczyzny” T. Różewicza,  „Dwie ojczyzny” A. Słonimskiego oraz piosenki „Orszaki-dworaki” A. Osieckiej, „ Tutaj jestem” G. Turnaua, „Sen o Warszawie” Cz. Niemena. Całość wzbogacił film z zebranymi opiniami uczniów na temat ojczyzny i patriotyzmu.
               Mamy nadzieję, że uroczystość chociaż na chwilę dała powód do zadumy na temat naszego identyfikowania się z ojczyzną.

 

Zapraszamy do galerii!

Koncert muzyki poważnej

W czwartek młodzież klas pierwszych i drugich miała okazję wysłuchać wspaniałych utworów muzyki klasycznej wykonywanych przez akordeonowe trio "Free Accordions". Przybyli do nas goście udowadniali nam, jak pięknie brzmią dźwięki tego instrumentu w przeróżnych dziedzinach muzyki klasycznej. Akordeon świetnie poradził sobie w dziełach pisanych zarówno na organy, skrzypce, w dziełach operowych a także baletowych.

Zapraszamy do galerii!

Biwak w Łasinie

Biwak w Łasinie

W dniu 17.10.2014r. klasa IIId wraz z opiekunami p.Joanną Rutkowską i p. Natalią Poćwiardowską udała się na biwak do Łasina. Po drodze na uczniów czekała niespodzianka, którą było obejrzenie filmu Bogowie w kinie Helios. Po dotarciu do ośrodka odbyła się dyskusja panelowa na temat filmu oraz kwestii moralnych i etycznych. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na długi jesienny spacer. Wieczorem wszyscy świetnie się bawili przy ognisku rozwiązując klasowy quiz. Następnego dnia dużo niezapomnianych wrażeń zapewniły podchody. Wieczorem ponownie cała klasa zebrała się przy ognisku, aby pośpiewać przy dźwiękach gitary. Po tym muzycznym wstępie wszyscy doskonale bawili się na dyskotece. W niedziele dziewczyny udały się na warsztaty kosmetyczne.  Były to z pewnością wspaniale przeżyte momenty i niezapomniane chwile. Dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii.

Brawo dziewczyny!

Dnia 1.10.2014 odbyła się Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział w zawodach wzięły tylko trzy szkoły: I LO, ZSP ze Świecia oraz ZSP z Nowego.


Zapraszamy do galerii!

Puchary rozdane!

26 września 2014 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora I LO w Świeciu. Biegi przełajowe już na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. Zawody zostały zorganizowane już po raz  piętnasty.


Zapraszamy do galerii!

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,708,193 unikalnych wizyt