WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Biwak w Łasinie

Biwak w Łasinie

W dniu 17.10.2014r. klasa IIId wraz z opiekunami p.Joanną Rutkowską i p. Natalią Poćwiardowską udała się na biwak do Łasina. Po drodze na uczniów czekała niespodzianka, którą było obejrzenie filmu Bogowie w kinie Helios. Po dotarciu do ośrodka odbyła się dyskusja panelowa na temat filmu oraz kwestii moralnych i etycznych. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na długi jesienny spacer. Wieczorem wszyscy świetnie się bawili przy ognisku rozwiązując klasowy quiz. Następnego dnia dużo niezapomnianych wrażeń zapewniły podchody. Wieczorem ponownie cała klasa zebrała się przy ognisku, aby pośpiewać przy dźwiękach gitary. Po tym muzycznym wstępie wszyscy doskonale bawili się na dyskotece. W niedziele dziewczyny udały się na warsztaty kosmetyczne.  Były to z pewnością wspaniale przeżyte momenty i niezapomniane chwile. Dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii.

Brawo dziewczyny!

Dnia 1.10.2014 odbyła się Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział w zawodach wzięły tylko trzy szkoły: I LO, ZSP ze Świecia oraz ZSP z Nowego.


Zapraszamy do galerii!

Puchary rozdane!

26 września 2014 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora I LO w Świeciu. Biegi przełajowe już na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. Zawody zostały zorganizowane już po raz  piętnasty.


Zapraszamy do galerii!

Na sportowo!

Dnia 18.09.2014r. odbyła się  Powiatowa Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Rywalizowali między sobą uczniowie z I LO w Świeciu, ZSP w Świeciu oraz ZSP  w Nowem.

 

Zapraszamy do galerii! 

O nas w radio PIK

Newsy

Niedawno pisaliśmy o wielkim sukcesie szkolnego projektu: Kartka pocztowa w języku obcym.

O całej akcji możecie już posłuchać w audycji radiowej


http://www.radiopik.pl/2,21023,pocztowki-z-calego-swiata-zacheta-do-nauki-jezyk

Otrzęsisny klas pierwszych

Otrzęsisny klas pierwszych

W miniony piątek odbyły się u nas otrzęsiny klas pierwszych. Po zaciętych rozgrywkach, integracyjnym ognisku i nocnej dyskotece nowoprzybyli uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności naszego LO. Był to dzień (i noc) pełny wrażeń. Na początku pierwszaki musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez starszych kolegów i koleżanki z klasy 2b. Musieli między innymi przebrać się w zadanym stylu, zatańczyć klasowy taniec i zaśpiewać wspólnie na karaoke Najlepsza okazała się klasa I a – gratulujemy! Po pełnych grozy konkurencjach wszyscy wybrali się na zamek na integracyjne ognisko. Odpowiednia pogoda, wieczorny klimat i rozbawiona ekipa zapewniły wspaniałą atmosferę. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka dla uczestników. Uczniowie bawili się przy największych hitach z list przebojów i parkietów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich było nocowanie w szkole i „wizyta” ducha naszego patrona. Pierwszakom życzymy wielu takich imprez we wspólnym gronie i zadowolenia z przyłączenia się do naszych szeregów.


Zapraszamy do galerii.

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków Obcych. Nauczyciele angielskiego, niemieckiego i francuskiego przygotowali dla Was różne atrakcje. W holu szkoły mogliście przyjrzeć się informacjom na temat trzech krajów w których językiem urzędowym jest język nauczany w naszej szkole: w Ghanie język angielski, w Belgii język francuski, a w Szwajcarii język niemiecki. Tak, tak, języki których uczycie się na co dzień przydadzą się Wam w różnych podróżach. 
 

Zapraszamy do galerii.

Wystawa Kartek Pocztowych w Języku Obcym z okazji Europejskiego Dnia Języków

Wystawa Kartek Pocztowych w Języku Obcym  z okazji Europejskiego Dnia Języków

Przez dwa lata, w naszej szkole trwał projekt : Kartka pocztowa w języku obcym

Otrzymaliśmy ponad 200 kartek z całego świata, od Alaski po Nową Zelandię!

Prezentujemy je w albumach  na stoliku przy sali numer 10 i zachęcamy do lektury!

Masz okienko, czekasz na coś- weź album, usiądź w fotelu i poczytaj.

Większość kartek jest po angielsku, ale część jest również po niemiecku, francusku i rosyjsku.

Każda kartka ma swoją historię, z każdej można wyczytać wiele informacji o nadawcy i miejscu,

z którego pochodzi.

Możecie też napisać po angielsku, niemiecku lub francusku kartkę, którą wyślemy do osób, które szczególnie wspierały nasz projekt. Czyste kartki otrzymacie na lekcjach języków obcych.

 

Życzę przyjemnego czytania!

prowadząca projekt: Bożena Mischker

 

Zapraszamy do galerii.

Sezon wycieczkowy otwarty

Newsy

W piątek 19 IX 2014 r. uczniowie klas 2c, 2b i 2d wyjechali do Tlenia na biwak sportowo-integracyjny zorganizowany przez p. Renatę Lisowską.Zapraszamy do galerii

Nasi "Rekruci"

Nasi "Rekruci"

Wczoraj w Świeciu, tak jak w całej Polsce organizowane były obchody 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Nas też tam nie mogło zabraknąć.

 

 

Zobaczcie jak było

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,673,584 unikalnych wizyt