Nawigacja

Aktualności

Dla kandydatów

O nas

SU

Dla maturzystów

Dokumenty szkolne

Multimedia

Konkursy

Projekt Unijny 18/19

Wymiany młodzieży

WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

W dniu 11 listopada delegacja szkoły wzięła udział w obchodach 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali uczniowie: Julia Bączkowska, Miłosz Nowicki, Julia Stożek i nauczyciel Dariusz Glica.

SUKCESY W KONKURSIE "POECI Z KOCIEWIA"

SUKCESY W KONKURSIE "POECI Z KOCIEWIA"

Paulina Wamka (uczennica klasy IIIa) zdobyła I miejsce, a Karolina Witulska (uczennica klasy Ic) - III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci z Kociewia”, organizowanym przez Szkoły Katolickie im. ks. dr. Bernarda Sychty w Świeciu. Współorganizatorami przedsięwzięcia są m. in. Miejska Biblioteka Publiczna, Powiat Świecki czy Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Uczennice z „czerwonego” przygotowały do interpretacji głosowej wiersze Małgorzaty Hillar " Drabina" i Mirosława Antoniego Glazika "Czy/ to/ mania". 
Opanować stres, drżenie głosu, skupić uwagę słuchaczy to nie lada wyzwanie. Gratulujemy dziewczynom udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Spotkanie z wolontariuszem

Spotkanie z wolontariuszem

W tym tygodniu zakończyliśmy serię spotkań z kolejnym wolontariuszem sprowadzonym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej do Świecia. Głównym organizatorem i inicjatorem tej działalności stowarzyszenia jest znany mieszkańcom miasta podróżnik Tomasz Pasiek. 

Medyczna środa

Medyczna środa

17 października rozpoczęliśmy kolejną serię wypraw do Bydgoszczy na wykłady Medycznej Środy. Naszym celem był udział w wykładzie „Od genu do raka – czyli o anarchii komórkowej”.

Rocznie na nowotwory zapada ok. 180 tys. Polaków. Tylko 41% przeżywa 5 lat… W 2016 roku zmarło 96 tys. osób, co stanowiło ¼ wszystkich zgonów… To smutna statystyka… Niestety, Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że do 2029 roku liczba zachorowań na nowotwory zwiększy się do ponad 213 tys.

Konkurs krasomówczy

Newsy

Konkurs krasomówczy rozstrzygnięty. Krajoznawstwo, zabytki, historia, piękno krajobrazu i dziedzictwa kulturowego, ciekawi i zasłużeni ludzie regionu - oto tematyka XVIII edycji Powiatowego Konkursu Krasomówczego. O czym najpiękniej opowiedzieć? Przed takim dylematem stanęły uczennice naszej szkoły - dwie Karoliny. Nieco młodsza, Karolina Witulska (uczennica klasy I c) przedstawiła sylwetkę Bronisława Malinowskiego jako sportowca i człowieka, który w życiu realizował dziecięce marzenia .Swoje wystąpienie zatytułowała: " Urodził się, by biegać". Karolina Winklarz (uczennica klasy III c) zaprezentowała " Spacer ze wspomnieniami".Sugestywne przedstawienia oratorskie podobały się jurorom. Karolina Witulska wywalczyła I miejsce. Obie dziewczyny będą prezentowały powiat świecki podczas eliminacji wojewódzkich w Golubiu - Dobrzyniu 18 października 2018 r. Życzymy Im dalszych sukcesów , oby " język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

W minioną sobotę 45 uczniów naszej szkoły miało okazję zwiedzić Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz zobaczyć wyjątkowy spektakl „Biały Waż” grupy teatralnej z Szanghaju. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami Shanghai Dramatic Arts Centre. Opowiedzieli oni o swoich przygotowaniach do wystawienia poza Chinami znanej wszystkim Chińczykom tradycyjnej legendy o śmiertelniku i jego miłości – nieśmiertelnym Białym Wężu w kobiecej postaci. 

Dzień nauczyciela

Newsy

W miniony piątek (12.10) pracownicy I LO w Świeciu obchodzili w szkole swoje święto. Z rąk Pani Dyrektor nagrody odebrali nauczyciele wyróżniający się w ubiegłym roku szkolnym , choć tak naprawdę wszystkich obdarowano drobnymi upominkami. Wyjątkowy prezent przygotowała klasa III c - zabawną opowieść o jednym dniu z życia nauczyciela.Było wesoło, muzycznie i słodko, za sprawą ciast i tortów, ufundowanych w części przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy za pamięć, kwiaty, życzenia!

Języki obce nie są nam obce?

Języki obce nie są nam obce?

Czy są? Jak to właściwie z Wami jest drodzy uczniowie? W czasie tegorocznego Dnia Języków Obcych, jak co roku obchodzonego w naszej szkole, przygotowaliśmy dla Was wywiady z naszymi absolwentami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z językami obcymi. Dla nich nie są one już obce; są nieodzownym elementem ich życia zawodowego lub prywatnego. Część z nich tak zaplanowała swoją przyszłość już w liceum, dla innych był to przypadek, zrządzenie losu. Przekonywali Was, że warto zainwestować w siebie, warto się uczyć języków obcych już dziś, gdyż nie wiadomo jak Waszym życiem pokieruje los. 

Bieg Niepodległości

Newsy

Dnia 26 września na stadionie KS WDA Świecie odbyły się już po raz XIX Mistrzostwa Szkoły w Biegach przełajowych o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. „ BIEGIEM NIEPODLEGŁOŚCI „ miał uświęcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wdrażać wartości patriotyczne jako przejaw nowoczesnego patriotyzmu

III Turniej piłki nożnej

Newsy

Dzisiaj odbył się III Turniej Piłki Nożnej dla szkół ponadgimnazjalnych w którym nasze dziewczyny zajęły II miejsce. Gratulujemy :)

Powiatowe, sztafetowe biegi przełajowe

Newsy

W dniu 2 października odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców, w których oba zespoły zdobyły I miejsce. Gratulacje:)

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,788,117 unikalnych wizyt