WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

SPOTKANIE Z LEKTURĄ

SPOTKANIE Z LEKTURĄ

W sobotę 2 września nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku lekturą było "Wesele" Wyspiańskiego. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Miejskiej w Świeciu. Nasze Liceum reprezentowali Ludwika Buczyńska i Szymon Żmijewski.
Zdjęcia z portalu: http://nswiecie.pl/…/11447,swieciu-czytali-wyspianskiego-zd…

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Tak rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Witamy serdecznie wszystkich uczniów, jesteśmy przekonani że będzie to rok tak owocnej nauki, jak i nawiązywania nowych znajomości oraz podtrzymywania dawnych przyjaźni 

 

GALERIA

Nowy rok szkolny 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się

4 września o godz. 9:00 na dziedzińcu szkoły.

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

 

Miło nam poinformować, że Kacper Wróblewski, uczeń klasy Ia, zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Serdeczne gratulacje dla Kacpra! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom z naszej szkoły za zaangażowanie w popularyzację matematyki.

 

Spotkanie z Native Speakerem

Spotkanie z Native Speakerem

Dnia 24.05.2017 r. do naszej szkoły przyjechał Jacob Jorgensen. Jest on Native Speakerem i opowiadał o swoim stanie-Utah i mieście-Salt Lake City

Galeria

Wyjazd do Gdyni

Wyjazd do Gdyni

W maju uczniowie klas 1 b, c i d udali się do Gdyni. Najpierw odwiedziliśmy Akwarium, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych.

„Fauna i flora Bałtyku” był tematem skierowanym dla osób nie wiążących swojej edukacyjnej przyszłości z biologią i chemią. Obejmował prezentację multimedialną oraz zajęcia w laboratorium z użyciem binokularów i lup. Podczas prezentacji prowadząca dokonała fizyczno–chemicznej charakterystyki Morza Bałtyckiego oraz jego fauny i flory. Wprowadzone zostały podstawowe pojęcia ekologiczne. Podczas samodzielnej pracy należało rozpoznać gatunki bałtyckich krewetek i ryb igliczniowatych oraz wypełnić karty pracy.

Galeria

Konkurs dziennikarski

Konkurs dziennikarski

Konkurs dziennikarski rozstrzygnięty…
24 maja br. organizatorzy (p. Monika Błachowicz, p. Ewa Palka) razem z p. Agnieszką Romanowicz, dziennikarką „Gazety Pomorskiej”, dokonali podsumowania I Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Tematyka tegorocznej edycji: Tego jeszcze nie wiecie… - felieton, artykuł lub reportaż poświęcony aktualnej tematyce społecznej, politycznej lub kulturalnej związanej z regionem. 
Galeria

SZLIFUJEMY TALENTY JĘZYKOWE

SZLIFUJEMY TALENTY JĘZYKOWE

W ostatnim w tym roku szkolnym konkursie z języka niemieckiego „Sprachdoktor” udział wzięło pięciu uczniów z klas II i III.
Loreen Strehlau uzyskała dyplom laureata konkursu zajmując I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i IX miejsce w kraju, a także nagrodę rzeczową. Majka Lubińska otrzymała dyplom uznania za II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, a Szymon Żmijewski zajął V miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Prymus Pomorza i Kujaw

Prymus Pomorza i Kujaw

Kochani, nasz uczeń klasy pierwszej, Kacper Wróblewski został jedynym (ze szkoły, spośród 3 naszych uczniów) stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” zaproszonym na galę, na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy. 
Galeria

Reportaż z wymiany młodzieży W Grecji

Reportaż z wymiany młodzieży W Grecji

Dnia 29 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami, Panią Renatą Lisowską oraz Joanną Rutkowską wróciła z międzynarodowej wymiany sportowo-językowej Euroschoolsport, która w tym roku odbyła się w Grecji. Szkoła macierzysta organizatorów znajduje się w Atenach, natomiast uczniowie mieszkali i uczestniczyli w rozgrywkach sportowych w kompleksie sportowym w  oddalonej o około 100 km od Aten miejscowości Loutraki.

Urodziny patrona szkoły

Urodziny patrona szkoły

W środę, tj. 26.04.2017r., uczciliśmy w naszej szkole 200. rocznicę urodzin Floriana Ceynowy. Młodzież uczestniczyła w wykładzie, wygłoszonym przez dra Ireneusza Pieróga, autora książki poświęconej życiu i działalności kaszubskiego społecznika.

 Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z wystawą, na której znalazły się m.in. zdjęcia miejsc, ważnych dla Floriana Ceynowy, kalendarium, informacje prasowe dotyczące jego pracy i osiągnięć. Ważną część wystawy stanowiły też książki – Ceynowy, o nim oraz o Kaszubach, którym poświęcił tyle uwagi jako badacz folkloru i języka kaszubskiego. Wystawę można jeszcze obejrzeć w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

 

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,709,067 unikalnych wizyt