WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Euroschoolsport

Newsy

Przedstawiciele I LO wzięli w nim udział po raz trzeci. Tym razem miejscem wymiany była Dania, a dokładniej nadmorska miejscowość Esbjerg. Jak co roku, młodzież z wielu krajów zmagała się w różnych dyscyplinach sportowych. Tegorocznymi konkurencjami były: tenis, frizbi, sztafetowa jazda na rowerze oraz bieg na orientację na wyspie Fano. 16stka sportowców z I LO przygotowanych przez p. Renatę Lisowską rywalizowała z rówieśnikami z Belgii, Holandii, Francji, Grecji, Włoch, Danii oraz Niemiec. Oprócz zmagań sportowych budzących wiele emocji, młodzież miała także możliwość sprawdzić stopień zgrania grupy podczas zadań przygotowanych przez każdy z krajów uczestniczących. Ku wielkiej radości licealistów z czerwonego zajęliśmy w tej konkurencji I miejsce, a w ogólnym podsumowaniu wszystkich rozgrywek sportowych chwalebne II miejsce.

Euroschoolsport to jednak nie tylko sport. Równie istotnym elementem projektu jest integracja młodzieży z różnych krajów oraz możliwość poznania wzajemnych kultur. Pierwszą do tego okazją były taneczne występy młodzieży, a także wieczorek kulinarny w czasie którego wszystkie kraje chwaliły się swymi narodowymi przysmakami. Polscy reprezentanci zaoferowali pierogi z barszczem, którymi wszyscy zajadali się ze smakiem. Oczywiście językiem wymiany był angielski, który można było intensywnie szlifować na każdym kroku. Nocleg u rodzin duńskich był jedną z niepowtarzalnych okazji do treningu umiejętności językowych, a także do bliższego poznania z natury skrytych Duńczyków, którzy okazali się niezwykle gościnni. Atrakcji nie brakowało każdego dnia. Odwiedziny w lokalnym muzeum morskim połączone z karmieniem fok i płaszczek, a także wizyta w Legolandzie pozostawiły niezapomniane wspomnienia. Wyjazd do Esbjerg i spotkanie z blisko 130 Eurpejczykami z 8 krajów to wyjątkowa przygoda, która na zawsze pozostanie w pamięci jej uczestników. Już za rok kolejne zmagania sportowo- językowe w Poggibonsi, we Włoszech! 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.45
2,297,912 unikalnych wizyt