WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

Coś dla duszy, coś dla ciała i coś dla zmysłów, czyli trzy w jednym w Trójmieście doświadczyli w minioną środę uczniowie klasy I b, c oraz II a. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Sopocie. Młodzież uczestniczyłam tam w dwóch wykładach prowadzonych przez rozpoznawanego w Polsce, psychoterapeuty oraz seksuologa Michała Pozdał. Od kilku lat prowadzi on spotkania psychologiczne w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Miesięcznie spotyka się z około tysiącem licealistów z całej Polski, ich nauczycielami i rodzicami.

Gdy nasi licealiści zasmakowali wykładów studenckich, udaliśmy się do Muzeum Miasta Gdyni. Obejrzeliśmy tam wystawę o historii  Gdyni, która jeszcze w XIX wieku była zaledwie małą wsią liczącą 1200 mieszkańców. To właśnie dzięki decyzji  o budowie w tym miejscu drugiego polskiego portu, zależał rozwój naszego kraju po pierwszej wojnie światowej. Oprócz ciekawej historii miasta, muzeum oferuje także wystawy czasowe. My obejrzeliśmy wernisaż pokonkursowej wystawy 10 Baltic Mini Textile Gdynia, z miniaturami tkackimi. W drugiej części zwiedzania udaliśmy się na warsztaty dizajnerskie, gdzie każdy miał okazję dać się ponieść fantazji i zaprojektować wybrany mebel.

Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty w lubianym przez naszych licealistów teatrze muzycznym. Obejrzeliśmy tam spektakl dyplomowy IV roku gdyńskiego Studium Wokalno – Aktorskiego na podstawie słynnej powieści Horace’a McCoya przeniesionej na ekran w 1969 roku przez Sydneya Pollacka. Maratoński konkurs taneczny, w którym główną nagrodą jest 1500 dolarów, stanowi znakomitą okazję do wyrwania się z nędzy. Bohaterowie z różnych powodów walczą o nagrodę, często zdeterminowani nadludzkim wysiłkiem i bezwzględną konkurencją traktowani są jak zwierzęta. W obłędnym tanecznym kręgu każdy dąży do spełnienia swoich oczekiwań od życia.

 

Trójmiasto nigdy nie zawodzi! 


Zapraszamy do galerii. 

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,671,396 unikalnych wizyt