WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Opowieść Wigilijna

Opowieść Wigilijna

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy Ic oraz IIa przygotowały dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości adaptację „Opowieści Wigilijnej” Ch. Dickensa. W przedstawienie, przygotowane w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami, zaangażowanych było blisko czterdzieści osób, a przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Głównym bohaterem „Opowieści” jest zgorzkniały, skąpiec Ebenezer Scrooge w postać którego z powodzeniem wcielił się Mikołaj Manikowski. W noc Bożego Narodzenia nawiedzają go kolejno trzy duchy: Duch minionych Świąt Bożego Narodzenia (Weronika Kortas), Duch teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia (Wiktoria Wiśniewska) i Duch przyszłych Świąt Bożego Narodzenia (Adriana Stykała). Dzięki nim bezduszny Scrooge przechodzi wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze przedsiębiorce zamienia się w człowieka kochającego ludzi.

 

Sporo pracy czekało młodych amatorów teatru w opanowaniu anglojęzycznych tekstów z XIX wieku, a także scenografów oraz obsługę techniczną. Akcja adaptacji powieści Dickensa, odbywała się w domu Scrooga, na ulicach Londynu, na cmentarzu, w domu pracownika Ebenezera - Bob’a Cratchit’a , jego byłego pracodawcy Fezzwiga, a także jego siostrzeńca Freda. Uniwersalne przesłanie sztuki przypomniało widzom o prawdziwych wartościach, o których warto pamiętać nie tylko w święta. 

 

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,671,408 unikalnych wizyt