WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia

Prawdziwy indyk ? Tak! Because the winner takes it all!

Czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie drugi poniedziałek października to dzień powszechnie obchodzonego w USA Święta Dziękczynienia (Thanksgiving). 
Uroczystości z nim związane mają upamiętniać pierwsze Dziękczynienie członków kolonii Plymouth w1621. Pielgrzymi, którzy przypłynęli do Ameryki na pokładzie statku Mayflower, byli członkami Angielskiego Kościoła Separatystycznego. Po pierwszej ostrej zimie, do początku kolejnej jesieni zmarło 46 ze 102 osób zaokrętowanych na "Mayflower". Ale ponieważ żniwa 1621 roku były obfite, koloniści postanowili uczcić to świętem wraz z 91 Indianami z plemienia Wampanoagów (ang. Wampanoag), którzy wraz z wodzem Massasoitem pomogli im przetrwać pierwszy rok. Świętem narodowym ogłosił je w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln i z tego samego okresu datują się stereotypy o Dniu Dziękczynienia.

Te właśnie tradycje, a także wiadomości z zakresu geografii, historii oraz kultury Stanów Zjednoczonych utrwalali dziś uczestnicy zorganizowanej przez p. Edmunda Zająkałę imprezy kulturoznawczej. Po pierwszej selekcji w postaci quizu klasowego, do konkursu przystąpili przedstawiciele klas: Ia, Ic, IIB, IIIB , IIID. Po wysłuchaniu ciekawej prezentacji dotyczącej tradycji związanych z Thanksgiving, uczniowie przystąpili do pytań. Zacięta walka zakończyła się zwycięstwem klasy IA, którą reprezentowały: Ludwika Buczyńska oraz Maria Derc. Dla zdobywców I miejsca czekał ogromny indyk, a dla innych uczestników ciasto dyniowe oraz nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy przygotowali ciekawe prace dotyczące wdzięczności.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,671,382 unikalnych wizyt