WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Staże zawodowe dobiegły końca

Staże zawodowe dobiegły końca

STAŻE ZAWODOWE DOBIEGŁY KOŃCA

To, że praca uszlachetnia wiadomo nie od dziś. Jednak żeby się o tym przekonać na własnej skórze, trzeba się jej podjąć. Z takiej sposobności postanowiło skorzystać ponad 30 uczniów naszej szkoły, biorąc udział w drugiej turze staży zawodowych, które miały miejsce w lipcu. Były one ostatnią z form realizacji projektu Młodzi Górą, wdrażanego przez I LO od maja 2014 roku, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

W ramach realizacji tego projektu, uczniowie brali udział w kołach zainteresowań z matematyki, języków obcych, biologii, chemii, geografii, fizyki, astronomii oraz informatyki. Korzystali także z bezpłatnych wycieczek edukacyjnych na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, w tym wyjazdów do teatru i opery, a także wyjść do kina. Wszystko to na koszt Unii Emotikon wink

Bardzo cenioną przez młodzież formą uczestnictwa w projekcie, była też możliwość udziału w stażach zawodowych. Nasi uczniowie podjęli się pracy w najróżniejszych miejscach. Jedni nastawiali się na zarobek, inni zdobycie doświadczenia oraz określonych umiejętności, jeszcze inni zweryfikowanie, czy tego typu praca odpowiadałaby im w przyszłości. A co o tym doświadczeniu mówią sami stażyści?

Dlaczego staże zawodowe dla licealistów to według Ciebie dobry pomysł?

Natalia Wolszleger: „ Staże zawodowe pozwalają na poszerzenie wiedzy oraz umiejętności na temat danego zawodu. Ułatwiają również wypełnienie czasu podczas wakacji oraz zarobienie pieniędzy.”

Agata Trocha: „Uważam, że staże zawodowe dla licealistów to dobry pomysł, gdyż pozwalają one zdobyć doświadczenie, które przyda nam się w przyszłości.”

Czego nauczyłaś się w czasie stażu?

Natalia Lupa: „Staż w Niepublicznym Przedszkolu Kangurek nauczył mnie cierpliwości, odpowiedzialności, kreatywności, sumienności, punktualności, 
a także opieki, zabaw oraz podejścia do dzieci.”

Agnieszka Lamparska: „W czasie stażu w ZGM nabyłam wiele niezbędnych umiejętności potrzebnych w pracy takich jak: organizacja, umiejętność zarządzania czasem, punktualność, sumienność, odpowiedzialność i lojalność. Zapoznałam się także z procedurami obowiązującymi w zakładzie oraz programem czynszowym, na którym miałam okazję pracować.”

3) Czy udział w stażu zawodowym pomógł Ci w jakiś sposób zaplanować swoją przyszłą karierę zawodową?

Agnieszka Lamparska: „Trudno jest mi podjąć ostateczną decyzję, gdzie chciałabym pracować, ale spodobała mi się praca biurowa, szczególnie w dziale windykacji. Być może w przyszłości starać się będę o znalezienie pracy w podobnej firmie.”

Natalia Lupa: „Myślę, że staż zawodowy pomógł mi ukierunkować swoją przyszłość, ponieważ planuję studia na kierunku pedagogicznym. Uważam, że praca przedszkolanki jest odpowiedzialna, ale zarazem interesująca, a przede wszystkim wdzięczna.”

Cieszymy się, że mieliście okazję poczuć się naprawdę dorośli, a tym samym poznać cienie i blaski nielekkiej często pracy.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.17
1,709,051 unikalnych wizyt