WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

PODSUMAWONIE I KOMUNIKAT KOŃCOWY BIEGU NA 5KM "Świecka Piątka"

PODSUMAWONIE I KOMUNIKAT KOŃCOWY BIEGU NA 5KM "Świecka Piątka"

Trasa była taka sama jak w ubiegłym roku czyli start i meta na świeckim stadionie i ulice po byłej jednostce wojskowej. Start przesunięty o 40m do tyłu gdyż dokonaliśmy precyzyjnego pomiaru trasy "kółkiem policyjnym" i teraz jest dokładnie 5km :) Pomimo amatorskiego charakteru imprezy padły bardzo dobre wyniki sportowe. Tegoroczny zwycięzca mężczyzn - Piotr Myślak (absolwent I LO) poprawił ubiegłoroczny rekord trasy Michała Kęski (18:26) o prawie 2 minuty, co na 5km stanowi ponad pół kilometra... Również wśród pań Sylwia Marchlewska poprawiła swój ubiegłoroczny wynik o ...3sek. i rekord kobiet wynosi teraz 21:17, co również jest wynikiem znakomitym jak na amatorów i trudno go będzie pobić w latach następnych. Tym razem naszym uczniom nie udało się stanąć na podium w klasyfikacji generalnej, ale to raczej z racji tego, że na starcie pojawiło się więcej naprawdę dobrych zawodników i zawodniczek. Pojawiliśmy się za to kilkakrotnie na podium w kategoriach wiekowych! Świetnie spisali się w kat. M19 Konrad Błachowicz i Jonatan Konieczka zajmując pierwsze dwa miejsca w swojej kategorii ze znakomitymi wynikami (18:46 i 18:50 i odpowiednio 8 i 9 miejsce w "open"). Na podium w swojej kategorii wiekowej stanęły także Panie! Karolina Florczyk była druga w K19 (24:38 i 5msc. open); Natalia Poćwiardowska (K20) i Renata Lisowska(K40) stanęły na trzecim stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych. Wielkie gratulacje!
Największymi jednak wygranymi są ci wszyscy którzy przyszli w niedziele na stadion. Wygraliście coś bardzo niezmierzalnego, niewymiernego, ale też bezcennego - zadowolenie z siebie. Dla wielu z was były to pierwsze zawody w życiu i pierwsze 5km pokonane bez zatrzymania (przerwa na wiązanie butów się nie liczy :). Okazuje się, ze sport jest dla wszystkich, ze można się świetnie bawić (uśmiechnięte twarze na fotkach z zawodów są tego najlepszym dowodem) nawet nie walcząc o zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że start w tej rekreacyjno - sportowej imprezie będzie fajnym impulsem do pracy nad sobą i dbania o własną kondycję. Do zobaczenia za rok! PS. A już 16 maja w Świeciu II Bieg Rycerski (10km). Kto lubi sportowe wyzwania to zachęcam do przygotowania się i spróbowania swoich sił.

 

Mariusz Majka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,670,295 unikalnych wizyt