WYRÓŻNIENIA

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@1lo-swiecie.home.pl - administratorzy strony

ERASMUS+

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Astrobaza

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POZDROWIENIIA

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

PROJEKT UNIJNY "Niebo nad Astrobazami"

Newsy

Projekt „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów” realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10 Innowacyjna Edukacja, Działania 10.2 Kształcenie Ogólne i Zawodowe, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie ogólne. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu 

Finał Wojewódzki w Tenisie stołowym

Finał Wojewódzki w Tenisie stołowym

Dzisiaj w Chełmnie odbył się półfinał wojewódzki w Drużynowym Tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Goldszmyt IIIC4 i Franciszek Kinczewski IIIC. W turnieju brało udział 7 drużyn. Nasi Panowie w silnie obsadzonych zawodach zajęli w grupie IVm. Serdecznie im gratulujemy!

O recytatorskich sukcesach słów kilka…

O recytatorskich sukcesach słów kilka…

 

W październiku uczniowie naszej szkoły – Julia Rządkowska, Marcelina Gołecka, Julia Góra oraz Kacper Ratkowski – wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci z Kociewia”. I miejsce za ciekawą interpretację wiersza ks. Kameckiego w kategorii szkół ponadpodstawowych zajął Kacper Ratkowski i dzięki temu uczestniczył w XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w Tczewie. Na festiwalu, którego celem jest kształtowanie tożsamości regionalnej oraz przywiązania do małej ojczyzny, Kacper otrzymał nagrodę specjalną Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego.

W październiku odbył się również w Inowrocławiu Wojewódzki Konkurs Recytatorski Trzech Poetów, w którym wzięła udział Julia Rządkowska. Za interpretację wiersza Tadeusza Różewicza dotarła do drugiego etapu konkursowych zmagań i znalazła się w finałowej szesnastce (w konkursie uczestniczyło aż 94 recytatorów). 

Gratulujemy uczestnikom i życzymy  sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich i nie tylko!

Powiatowe Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym

Powiatowe Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym

20 października 2021 roku nasza Szkoła  była gospodarzem Powiatowych Mistrzostw w Drużynowym Tenisie Stołowym. Udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców z 3 placówek:

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Zespołu Placówek Ogólnokształcących i Policealnych oraz gospodarze I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu.
Po ciekawych i zaciętych meczach końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
Dziewczęta:                                                             Chłopcy:
1 m   -  ZPOiP  Świecie                                            1 m  -  I  LO  Świecie
II m   -  I LO  Świecie                                                II m  - ZSP    Świecie
III m  -  ZSP  Świecie                                                III m -  ZPOiP  Świecie

Finał Wojewódzki K-P Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Finał Wojewódzki K-P Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych

19 października odbył się Finał Wojewódzki K-P Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych, który odbył się w Myślęcinku.  Nasze dziewczęta z Czerwonego zdobyły VIII miejsce. W zawodach udział wzięło 12 zespołów, gdzie w poprzednich latach przyjeżdżało nawet 21 zespołów damskich. 
Sklad: Kornelia Galanty, Patrycja Kuc, Oliwia Stencel, Marta Stusińska, Marcelina Ligman, Kamila Khuat
Cao , Daria Piątkowska i Oliwia Kąkol.

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W poniedziałek rozegrano Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym o puchar Dyrektora I LO. Były to zarazem kwalifikacje do drużyny szkolnej  na  zawody  szczebla  Powiatowego. Dla najlepszych były dyplomy i puchary a wszyscy uczestnicy świetnie się bawili w trakcie sportowej rywalizacji.

Wyniki mistrzostw są następujące:

W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dnia 4 października uczniowie klas 1c oraz 1d z wychowawcami: Panem Radosławem Pyrka i Panią Joanna Rutkowską oraz opiekunem Panią Renatą Lisowską udali się pieszo do przystani Yacht Club Morski Columbus znajdującej się nad jeziorem Deczno. Na miejscu uczniowie, spędzając czas na świeżym powietrzu, grali w różnego rodzaju gry zespołowe, . Rozpalono również ognisko, przy którym można było porozmawiać i się integrować. Troje uczniów zabrało gitary, tak aby przy dzwiękach muzyki móc spędzić przyjemne chwile z koleżankami i kolegami.

Biegi sztafetowe

Biegi sztafetowe

KOMUNIKAT

z zawodów powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych

dziewcząt i chłopców.

-LICEALIADA-

 

ORGANIZATOR –Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świeciu

MIEJSCE – Stadion KS Wda w Świeciu .

TERMIN – 12.10.2021 godz.9.30

w zawodach wystartowały 4 szkoły w kategorii dziewcząt i 5 chłopców - razem 54 uczestników.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to znana data. Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich: zarówno uczniów jak i nauczycieli, gdyż bez obu stron nie byłoby edukacji. W tym dniu przyznawane są nagrody dla pracowników szkoły.

Mistrzostwa Powiatu w szachach

Mistrzostwa Powiatu w szachach

Po wielu latach nieobecności 15.X.2021 r. reprezentacja I LO wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w szachach drużynowych rozgrywanych w ramach Licealiady. W meczu decydującym o Mistrzostwie nasza drużyna zremisowała z drużyną ZSP 2:2 lecz zwycięstwo odniosła ekipa ZSP gdyż był pod uwagę brany wynik z I szachownicy na której nasz zawodnik przegrał swój pojedynek. Drużyna składała się z następujących osób: Martyna Rzymek, Konrad Malinowski, Sławomir haber oraz Franciszek Kinczewski.

Zawody przełajowe o puchar Dyrektora Szkoły

Zawody przełajowe o puchar Dyrektora Szkoły

Dzisiaj tj. 7 października 2021r. odbyły już  XXII Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora I LO. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach; dziewcząt i chłopców.  W kategorii dziewcząt brało udział 17 dziewcząt  z naszej szkoły a w kategorii chłopców 9 uczniów. 

Wygenerowano w sekund: 0.44
2,539,613 unikalnych wizyt