Z "GĘBĄ" NAM NIE DO TWARZY
Dodane przez Kuba dnia Grudzień 11 2017 00:16:38

 

Wyrażanie siebie poprzez sztukę jest fascynującą przygodą i z pewnością sposobem na życie.Przekonaliśmy się o tym, organizując wystawę naszych prac.Składa się ona ze zdjęć zrobionych przez Anię, Natalię,Olę,Maję,Karolinę,Weronikę i Igora - uczestników zajęć artystycznych i teatralnych.
Trudno jednak znaleźć na nich fizyczne aspekty,np.twarze czy postacie.Ze zdjęć wyłaniają się przedmioty, sytuacje.To one wyrażają nasze postawy,cechy,emocje.
Prace wystawiliśmy na tryptyku pod tytułem Z gębą nam nie do twarzy.Gombrowiczowska gęba,okazuje się,przysłania indywidualność człowieka.Czyni z nas istoty bezwolne,odgrywające role,jakie narzucają nam inni.Artystyczne dusze pragną niczym nieskrępowanej wolności,która przejawia się także w awangardowej formie prac plastycznych.
Przykładem są dzieła naszej koleżanki Oli. To niebywale wrażliwa młoda osoba,która nie daje się wpisać w schematy. Dlaczego? Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Zobaczycie na niej oprócz zdjęć i prac Oli słowa-klucze. Każde z nich, autorstwa nauczycieli i uczniów, interpretuje rysunki.I tak metodą projektu ukryty talent naszej koleżanki zyskał podziw wielu oglądających wystawę,a Jej prace,które są sposobem na piękne życie,bo jego miarą jest MIŁOŚĆ,doczekały się wielu nowych odczytań.