Europejski tydzień języków obcych
Dodane przez mderegowski dnia Wrzesień 24 2017 21:15:03

CZYTANIE W JĘZYKU OBCYM ROZWIJA UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE
Spotkania z native speaker’ami na stałe wpisały się w szkolne obchody Europejskiego Tygodnia Języków Obcych. W tym roku gościliśmy panią Darię Kulikowską-Karwasz, rodowitą Rosjankę z Irkucka. Dzięki niej poznaliśmy urodę jeziora Bajkał, mroźną zimą w Syberii i historię jej rodziny, która posiada polskie korzenie 

Galeria


Treść rozszerzona

Spotkanie prowadzone było w języku rosyjskim i angielskim, dzięki czemu każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Z pewnością bardzo cenne dla uczniów były wskazówki dotyczące sposobu nauki języków obcych. Wśród nich, nasz gość podkreślił walory czytania poezji, książek popularnonaukowych i beletrystyki w oryginalnej wersji językowej.
Biegłe posługiwanie się kilkoma językami obcymi przez p. Kulikowską-Karwasz z pewnością zachęci uczniów do udziału w realizacji projektów prowadzonych przez nauczycieli językowców ( „Szkoła z poezją”, „Rozwój kompetencji językowych poprzez czytanie literatury uproszczonej”, „Czytamy literaturę i książki popularnonaukowe w języku angielskim”), co przełoży się w przyszłości na bardzo dobry poziom znajomości języków obcych przez uczniów naszej szkoły.
Cała społeczność szkolna jeszcze raz dziękuje pani Darii Kulikowskiej-Karwasz za spotkanie kulturoznawczo-językowe i niezapomniane wrażenia.