I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu Wycieczka do Trójmiasta
Dodane przez NP dnia Marzec 17 2016 22:12:33

Coś dla duszy, coś dla ciała i coś dla zmysłów, czyli trzy w jednym w Trójmieście doświadczyli w minioną środę uczniowie klasy I b, c oraz II a. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Sopocie. Młodzież uczestniczyłam tam w dwóch wykładach prowadzonych przez rozpoznawanego w Polsce, psychoterapeuty oraz seksuologa Michała Pozdał.

 

Zapraszamy do galerii. 


Treść rozszerzona

Coś dla duszy, coś dla ciała i coś dla zmysłów, czyli trzy w jednym w Trójmieście doświadczyli w minioną środę uczniowie klasy I b, c oraz II a. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Sopocie. Młodzież uczestniczyłam tam w dwóch wykładach prowadzonych przez rozpoznawanego w Polsce, psychoterapeuty oraz seksuologa Michała Pozdał. Od kilku lat prowadzi on spotkania psychologiczne w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Miesięcznie spotyka się z około tysiącem licealistów z całej Polski, ich nauczycielami i rodzicami.

Gdy nasi licealiści zasmakowali wykładów studenckich, udaliśmy się do Muzeum Miasta Gdyni. Obejrzeliśmy tam wystawę o historii  Gdyni, która jeszcze w XIX wieku była zaledwie małą wsią liczącą 1200 mieszkańców. To właśnie dzięki decyzji  o budowie w tym miejscu drugiego polskiego portu, zależał rozwój naszego kraju po pierwszej wojnie światowej. Oprócz ciekawej historii miasta, muzeum oferuje także wystawy czasowe. My obejrzeliśmy wernisaż pokonkursowej wystawy 10 Baltic Mini Textile Gdynia, z miniaturami tkackimi. W drugiej części zwiedzania udaliśmy się na warsztaty dizajnerskie, gdzie każdy miał okazję dać się ponieść fantazji i zaprojektować wybrany mebel.

Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty w lubianym przez naszych licealistów teatrze muzycznym. Obejrzeliśmy tam spektakl dyplomowy IV roku gdyńskiego Studium Wokalno – Aktorskiego na podstawie słynnej powieści Horace’a McCoya przeniesionej na ekran w 1969 roku przez Sydneya Pollacka. Maratoński konkurs taneczny, w którym główną nagrodą jest 1500 dolarów, stanowi znakomitą okazję do wyrwania się z nędzy. Bohaterowie z różnych powodów walczą o nagrodę, często zdeterminowani nadludzkim wysiłkiem i bezwzględną konkurencją traktowani są jak zwierzęta. W obłędnym tanecznym kręgu każdy dąży do spełnienia swoich oczekiwań od życia.

 

Trójmiasto nigdy nie zawodzi! 


Zapraszamy do galerii.