I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu Opowieść Wigilijna
Dodane przez NP dnia Grudzień 23 2015 00:53:09

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy Ic oraz IIa przygotowały dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości adaptację „Opowieści Wigilijnej” Ch. Dickensa. W przedstawienie, przygotowane w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami, zaangażowanych było blisko czterdzieści osób, a przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Głównym bohaterem „Opowieści” jest zgorzkniały, skąpiec Ebenezer Scrooge.

 

Galeria


Treść rozszerzona

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy Ic oraz IIa przygotowały dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości adaptację „Opowieści Wigilijnej” Ch. Dickensa. W przedstawienie, przygotowane w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami, zaangażowanych było blisko czterdzieści osób, a przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Głównym bohaterem „Opowieści” jest zgorzkniały, skąpiec Ebenezer Scrooge w postać którego z powodzeniem wcielił się Mikołaj Manikowski. W noc Bożego Narodzenia nawiedzają go kolejno trzy duchy: Duch minionych Świąt Bożego Narodzenia (Weronika Kortas), Duch teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia (Wiktoria Wiśniewska) i Duch przyszłych Świąt Bożego Narodzenia (Adriana Stykała). Dzięki nim bezduszny Scrooge przechodzi wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze przedsiębiorce zamienia się w człowieka kochającego ludzi.

 

Sporo pracy czekało młodych amatorów teatru w opanowaniu anglojęzycznych tekstów z XIX wieku, a także scenografów oraz obsługę techniczną. Akcja adaptacji powieści Dickensa, odbywała się w domu Scrooga, na ulicach Londynu, na cmentarzu, w domu pracownika Ebenezera - Bob’a Cratchit’a , jego byłego pracodawcy Fezzwiga, a także jego siostrzeńca Freda. Uniwersalne przesłanie sztuki przypomniało widzom o prawdziwych wartościach, o których warto pamiętać nie tylko w święta. 

 

Galeria