I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu Europejski Tydzień Jezyków Obcych
Dodane przez NP dnia Wrzesień 21 2015 23:37:48

EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ROZPOCZĘTY

Jak pewnie zauważyliście w tym tygodniu rozpoczęliśmy obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku przyjemie on formę wystawy o Kanadzie oraz dwóch lekcji kulturoznawczych dla klas, które przygotowały i przeprowadzą absolwentki naszej szkoły.


Treść rozszerzona

EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ROZPOCZĘTY

Jak pewnie zauważyliście w tym tygodniu rozpoczęliśmy obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku przyjmie on formę wystawy o Kanadzie oraz dwóch lekcji kulturoznawczych dla klas, które przygotowały i przeprowadzą absolwentki naszej szkoły.

I tak, pierwszą taką lekcję dotyczącą Chin poprowadzi w auli szkoły Kaja Rehmus, studentka drugiego roku sinologii (chinoznastwa; nazwa wywodzi się od łacińskiej nazwy Chin - Sina) już w najbliższą ŚRODĘ (23 września), według następującego harmonogramu:

1 lekcja - klasy 1 a,b,c, 2 a,b 
2 lekcja - klasy 3 c,d (grupa j. francuskiego)
3 lekcja - klasy 3 a,b, 3 c,d (grupy j. niemiecki)
4 lekcja - klasy 2 c,d

Kolejna spotkanie kulturoznawcze poprowadzi W PIĄTEK w auli szkoły Oliwia Zająkała, od której dowiecie się wiele o Stanach Zjednoczonych i nie tylko.

5 lekcja - klasa 3ab, 1b
6 lekcja - klasy 2ab, 1a, 1c

Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami dotyczącymi dwujęzycznej Kanady oraz poszczególnych jej prowincji. 28 września czeka Was quiz z nagrodami dotyczący tego niezwykłego kraju!

Przerwy śródlekcyjne umili nam muzyka z:

- Francji (wtorek)
- Rosji (środa)
- Bawarii (czwartek)
- Hiszpanii (piątek)

Enjoooooy!!!!!!