I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu PODSUMAWONIE I KOMUNIKAT KOŃCOWY BIEGU NA 5KM "Świecka Piątka"
Dodane przez NP dnia Marzec 18 2015 22:54:00

PODSUMAWONIE I KOMUNIKAT KOŃCOWY BIEGU NA 5KM "Świecka Piątka"
Kurz po zawodach powoli opada, czas na podsumowanie imprezy. Już po raz drugi biegliśmy całą (no prawie całą) społecznością szkolną w biegu na 5km. Miło było zobaczyć na rozgrzewce i trasie biegu liczne grupy młodzieży wszystkich klas, nauczycieli, rodziców i znajomych. II edycja biegu była po wielokroć rekordowa. Pomimo, że pogoda do końca trzymała nas w niepewności na starcie stanęło aż 175 uczestników, co stanowi wzrost frekwencji w stosunku do ubiegłego roku o 46% czyli rekord nr 1. 

 

Zapraszamy do galerii.


Treść rozszerzona

Trasa była taka sama jak w ubiegłym roku czyli start i meta na świeckim stadionie i ulice po byłej jednostce wojskowej. Start przesunięty o 40m do tyłu gdyż dokonaliśmy precyzyjnego pomiaru trasy "kółkiem policyjnym" i teraz jest dokładnie 5km :) Pomimo amatorskiego charakteru imprezy padły bardzo dobre wyniki sportowe. Tegoroczny zwycięzca mężczyzn - Piotr Myślak (absolwent I LO) poprawił ubiegłoroczny rekord trasy Michała Kęski (18:26) o prawie 2 minuty, co na 5km stanowi ponad pół kilometra... Również wśród pań Sylwia Marchlewska poprawiła swój ubiegłoroczny wynik o ...3sek. i rekord kobiet wynosi teraz 21:17, co również jest wynikiem znakomitym jak na amatorów i trudno go będzie pobić w latach następnych. Tym razem naszym uczniom nie udało się stanąć na podium w klasyfikacji generalnej, ale to raczej z racji tego, że na starcie pojawiło się więcej naprawdę dobrych zawodników i zawodniczek. Pojawiliśmy się za to kilkakrotnie na podium w kategoriach wiekowych! Świetnie spisali się w kat. M19 Konrad Błachowicz i Jonatan Konieczka zajmując pierwsze dwa miejsca w swojej kategorii ze znakomitymi wynikami (18:46 i 18:50 i odpowiednio 8 i 9 miejsce w "open"). Na podium w swojej kategorii wiekowej stanęły także Panie! Karolina Florczyk była druga w K19 (24:38 i 5msc. open); Natalia Poćwiardowska (K20) i Renata Lisowska(K40) stanęły na trzecim stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych. Wielkie gratulacje!
Największymi jednak wygranymi są ci wszyscy którzy przyszli w niedziele na stadion. Wygraliście coś bardzo niezmierzalnego, niewymiernego, ale też bezcennego - zadowolenie z siebie. Dla wielu z was były to pierwsze zawody w życiu i pierwsze 5km pokonane bez zatrzymania (przerwa na wiązanie butów się nie liczy :). Okazuje się, ze sport jest dla wszystkich, ze można się świetnie bawić (uśmiechnięte twarze na fotkach z zawodów są tego najlepszym dowodem) nawet nie walcząc o zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że start w tej rekreacyjno - sportowej imprezie będzie fajnym impulsem do pracy nad sobą i dbania o własną kondycję. Do zobaczenia za rok! PS. A już 16 maja w Świeciu II Bieg Rycerski (10km). Kto lubi sportowe wyzwania to zachęcam do przygotowania się i spróbowania swoich sił.

 

Mariusz Majka