I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu Nowa Zelandia już nam bliższa
Dodane przez MG dnia Czerwiec 12 2014 20:25:10

11 czerwca 2014r. klasy drugie wzięły udział w spotkaniu z nowozelandczykiem panem Andrew Correa.


Zapraszamy do galerii


Treść rozszerzona

Prezentacja przybliżyła ten bardzo odległy zakątek świata, dowiedzieliśmy się wielu podstawowych informacji geograficznych o tym kraju. Wiemy już, że gwiazdy na fladze tego kraju to Krzyż Południa, którego nie widać z naszej półkuli ( a tak na marginesie- kartkę z Krzyżem Południa można zobaczyć przy wejściu do szkoły w ramach projektu Kartka Pocztowa w Języku Obcym) i że największe miasto to Auckland, a nie stolica kraju -Wellington.
Oczywiste wydaje nam się już to, że Nową Zelandię trzeba kojarzyć z owcami, fiordami, przepięknymi krajobrazami, Maorysami i ich tatuażami.
Co więcej zdajemy sobie sprawę z poziomu życia w tym kraju, wiemy o ile droższe są podstawowe produkty. Bardzo rozbawiło nas obejrzenie filmu z tańcem: „haka”, wykonanym przed meczem rugby przez drużynę z Nowej Zelandii. Myślę, że sugestywność tego tańca sprawi, że będą naśladowcy...;)
Do tego obejrzeliśmy trailer nowozelandzkiego filmu 'Whale Rider' ( „Jeździec Wielorybów”), który polecił nam pan Andrew Correa. Koniecznie w wakacje!
Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadania pytań naszemu gościowi.
A kilka uczennic zapragnęło zrobić sobie pamiątkowe selfie:)

Gdyby ktoś jeszcze chciał zadać pytanie ( wszyscy wiemy, jak to jest z pytaniami po spotkaniach ), to czekam na nie do przyszłego tygodnia, przekażę je panu Andrew Correa i opublikuję otrzymane od niego odpowiedzi na stronie szkoły i szkolnym FB.

I jeszcze jedno- chciałabym tutaj bardzo serdecznie podziękować Andrew za wspaniałą lekcję kulturoznawczą, którą poprowadził po koleżeńsku w swoim wolnym czasie.
Mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze podziękowania pod jego adresem w komentarzach do tej relacji.

Organizator spotkania: Bożena Mischker