WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

XVI Konkurs Matematyczny dla gimnazjów powiatu świeckiego

XVI Konkurs Matematyczny dla gimnazjów powiatu świeckiego

W miniony poniedziałek odbyło się wręczenie nagród w XVI Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III gimnazjów powiatu świeckiego. Celem organizowanego przez naszych matematyków konkursu jest popularyzacja matematyki wśród gimnazjalistów, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, stworzenie im dodatkowej możliwości sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed rozpoczęciem nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Wymiana w Atenach (1)

Wymiana w Atenach (1)

EUROSCHOOLSPORT 2017- GRECJA

Mamy już pierwsze relacje ze słonecznych Aten, gdzie nasi uczniowie rywalizują na zawodach sportowych. Za nim już triatlon, koszykówka dziewcząt oraz siatkówka chłopców (zakończona pierwszym miejscem!). Wczoraj regenerowali siły w czasie wycieczki do serca Aten, a dziś kolejne zmagania. Trzymamy kciuki i życzymy bezpiecznego powrotu do kraju!

Galeria

Pokaż kotku co dżdżownica ma w środku

Pokaż kotku co dżdżownica ma w środku

POKAŻ KOTKU CO DŻDŻOWNICA MA W ŚRODKU :D
Taką niepowtarzalną okazję mieli uczniowie klas drugich uczęszczający na zajęcia biologii eksperymentalnej! Ależ były emocje!!!
Najpierw obserwowaliśmy zewnętrzną budowę dżdżownic. Lupy pomogły nam dostrzec szczecinki, dzięki którym zwierzęta te się poruszają. Następnie, po uśpieniu alkoholem, dokonaliśmy sekcji dżdżownic. Choć to niewielkie zwierzęta, mogliśmy dostrzec układ pokarmowy wypełniony grudkami gleby – wszak to saprofagi. Widoczne też były naczynia krwionośne, układ nerwowy w formie łańcuszka oraz żółte zbiorniczki nasienne. Niektóre osobniki posiadały już siodełko – narząd służący hermafrodytycznemu (obojnaczemu) rozmnażaniu.
Specjalne podziękowania dla Adama za zorganizowanie dżdżownic 

Galeria

Konkurs"Target"

Konkurs"Target"

Ostatnio odbyła się czwarta edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych Powiatu Świeckiego „Target”. W murach naszej szkoły gościliśmy 5-osobowe zespoły z 5 szkół wraz z ich nauczycielami. Szkoły, których reprezentanci wzięli udział w konkursie to: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytowie oraz Gimnazjum w Lnianie.

Galeria

Wymiana młodzieży w Atenach

Wymiana młodzieży w Atenach

Już w najbliższą niedzielę, tj. 23 kwietnia kolejna grupa naszych zdolnych sportowców uda się na wymianę młodzieży Euroschoolsport. Po raz dziewiąty przedstawiciele naszego liceum będą zmagać się o tytuł najlepszej drużyny. W tym roku organizatorem rozgrywek oraz integracji międzynarodowej z Belgami, Grekami, Niemcami, Włochami, Duńczykami, Chorwatami, Holendrami oraz Francuzami jest Grecja, a dokładniej szkoła w samym jej sercu- Atenach! 
Trzymając kciuki za sukcesy i udany pobyt naszej ekipy, powspominajmy ubiegłoroczną wymianę w Bremen.

 

https://youtu.be/wO8IaP2orPM

Evviva larte - Niech żyje sztuka

Evviva larte - Niech żyje sztuka

Evviva larte.
Niech żyje sztuka- pod takim hasłem odbył się w naszej szkole od 20 do 24 marca happening zorganizowany przez naszą grupę teatralną.
Celem działań było poznanie happeningu jako rodzaju twórczości artystycznej oraz rozbudzanie wrażliwości naszych koleżanek i kolegów poprzez kulturę.

O edukacji kulturalnej słów kilka…

O edukacji kulturalnej słów kilka…

W marcu młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce o charakterze edukacyjnym. Uczniowie zwiedzili bydgoski oddział Radia PiK (zapoznali się z historią placówki, zasadami przygotowywania informacji). 

Młodzież mogła przyjrzeć się emisji programu Strefa Dobrego Nastroju Krzysztofa Wilczyńskiego oraz porozmawiać z prowadzącym. Niektórzy uczniowie mają już za sobą radiowy debiut!

Wyniki IV edycji "Świeckiej 5"

Wyniki IV edycji "Świeckiej 5"

Wyniki IV edycji biegu, marszobiegu i spaceru Nordic Walking można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/1lo.swiecie/posts/1902589173316881

Recytatorskie sukcesy…

Recytatorskie sukcesy…

21 marca odbyły się eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Paulina Wamka z klasy Ia oraz Aleksandra Czubkowska z klasy Ic zakwalifikowały się w kategorii turniej recytatorski do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na początku kwietnia w Bydgoszczy. Ponadto Agnieszka Manikowska (IIc) i Julia Kołodziejczak (IIb) zostały wyróżnione. Wrażliwość na słowo poetyckie naszych uczennic oraz sugestywny sposób interpretacji fragmentów prozy z pewnością wpłynęły na decyzję jury konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników

XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników

XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników powiatu świeckiego rozstrzygnięty.

Zestaw zadań konkursowych składał się z 6 zadań otwartych na poziomie podstawowym. Za każde zadanie mogli zdobyć 6 punktów. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 120 minut. 
W tym roku nasza szkoła gościła 21 uczniów (I LO w Świeciu, II LO w Świeciu, LO w Nowem, ZSP w Świeciu).

Galeria

Ogólnopolski Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie.

Ogólnopolski Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie.

Edyta Wróbel- uczennica klasy II b może już wybierać uczelnię. Ma kilka indeksów w zanadrzu! GRATULUJEMY!

"W dniach 23- 25 marca 2017r. odbywał się XXVII Ogólnopolski Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie. Tematem tegorocznej edycji było: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Nawiązywał on zatem do setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W tych trójstopniowych zawodach (etap szkolny, diecezjalny i ogólnopolski) wzięło udział cztery tysiące osób z całej Polski, z czego ok. 140 dostało się do ścisłego finału. Składał się on z etapu pisemnego oraz ustnego dla najlepszej 10 uczestników.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,537,367 unikalnych wizyt