WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Europejski tydzień języków obcych

Europejski tydzień języków obcych

CZYTANIE W JĘZYKU OBCYM ROZWIJA UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE
Spotkania z native speaker’ami na stałe wpisały się w szkolne obchody Europejskiego Tygodnia Języków Obcych. W tym roku gościliśmy panią Darię Kulikowską-Karwasz, rodowitą Rosjankę z Irkucka. Dzięki niej poznaliśmy urodę jeziora Bajkał, mroźną zimą w Syberii i historię jej rodziny, która posiada polskie korzenie 

Galeria

RZYM W RELACJI NASZEGO UCZNIA

RZYM W RELACJI NASZEGO UCZNIA

Rzym w relacji naszego ucznia (już absolwenta) PRZEMKA MEGGER - laureata Konkursu Papieskiego

Tak Przemek relacjonuje pobyt w Rzymie...

GRATULACJE OD KURATORA

GRATULACJE OD KURATORA

Otrzymaliśmy List Gratulacyjny od Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, gdyż jesteśmy w pierwszej dziesiątce w okręgu bydgoskim, wśród szkół o najlepszej zdawalności egzaminów maturalnych. Kurator Marek Gralik pogratulował uczniom, rodzicom oraz kadrze pedagogicznej, życząc wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

SPOTKANIE Z LEKTURĄ

SPOTKANIE Z LEKTURĄ

W sobotę 2 września nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku lekturą było "Wesele" Wyspiańskiego. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Miejskiej w Świeciu. Nasze Liceum reprezentowali Ludwika Buczyńska i Szymon Żmijewski.
Zdjęcia z portalu: http://nswiecie.pl/…/11447,swieciu-czytali-wyspianskiego-zd…

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Tak rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Witamy serdecznie wszystkich uczniów, jesteśmy przekonani że będzie to rok tak owocnej nauki, jak i nawiązywania nowych znajomości oraz podtrzymywania dawnych przyjaźni 

 

GALERIA

Nowy rok szkolny 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się

4 września o godz. 9:00 na dziedzińcu szkoły.

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

Sukces w konkursie „Kangur Matematyczny”

 

Miło nam poinformować, że Kacper Wróblewski, uczeń klasy Ia, zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Serdeczne gratulacje dla Kacpra! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom z naszej szkoły za zaangażowanie w popularyzację matematyki.

 

Spotkanie z Native Speakerem

Spotkanie z Native Speakerem

Dnia 24.05.2017 r. do naszej szkoły przyjechał Jacob Jorgensen. Jest on Native Speakerem i opowiadał o swoim stanie-Utah i mieście-Salt Lake City

Galeria

Wyjazd do Gdyni

Wyjazd do Gdyni

W maju uczniowie klas 1 b, c i d udali się do Gdyni. Najpierw odwiedziliśmy Akwarium, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych.

„Fauna i flora Bałtyku” był tematem skierowanym dla osób nie wiążących swojej edukacyjnej przyszłości z biologią i chemią. Obejmował prezentację multimedialną oraz zajęcia w laboratorium z użyciem binokularów i lup. Podczas prezentacji prowadząca dokonała fizyczno–chemicznej charakterystyki Morza Bałtyckiego oraz jego fauny i flory. Wprowadzone zostały podstawowe pojęcia ekologiczne. Podczas samodzielnej pracy należało rozpoznać gatunki bałtyckich krewetek i ryb igliczniowatych oraz wypełnić karty pracy.

Galeria

Konkurs dziennikarski

Konkurs dziennikarski

Konkurs dziennikarski rozstrzygnięty…
24 maja br. organizatorzy (p. Monika Błachowicz, p. Ewa Palka) razem z p. Agnieszką Romanowicz, dziennikarką „Gazety Pomorskiej”, dokonali podsumowania I Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Tematyka tegorocznej edycji: Tego jeszcze nie wiecie… - felieton, artykuł lub reportaż poświęcony aktualnej tematyce społecznej, politycznej lub kulturalnej związanej z regionem. 
Galeria

SZLIFUJEMY TALENTY JĘZYKOWE

SZLIFUJEMY TALENTY JĘZYKOWE

W ostatnim w tym roku szkolnym konkursie z języka niemieckiego „Sprachdoktor” udział wzięło pięciu uczniów z klas II i III.
Loreen Strehlau uzyskała dyplom laureata konkursu zajmując I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i IX miejsce w kraju, a także nagrodę rzeczową. Majka Lubińska otrzymała dyplom uznania za II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, a Szymon Żmijewski zajął V miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,668,131 unikalnych wizyt