WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Szkolne dyktando po angielsku

Szkolne dyktando po angielsku

23 marca odbyło się ogłoszenie wyników szóstej edycji konkursu "English Dictation 2016" oraz wręczenie nagród ufundowanych przez wydawnictwo Oxford University Press. W sumie w tegorocznej edycji wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.
Galeria

Halowy Turniej Piłki Nożnej

Halowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 23 marca odbył się halowy turniej piłki nożnej dla szkol ponadgimnazjalnych zorganizowany przez II LO. W turnieju wzięły odział 4 szkoły : ALO, ZSP, II LO i my. Wyniki turnieju : 1 miejsce II LO , 2 miejsce ZSP, 3 miejsce ILO i 4 miejsce ALO. Jednocześnie nasi chłopcy rozegrali towarzyski turniej piłki nożnej z II LO, w którym rozgromili drużynę z " Białego " wynikiem 10 : 4. Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej i przyjaznej atmosferze:)

Galeria

II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”

II edycja  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”

Dnia 22 marca odbyła się w naszej szkole II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. W tym roku do konkursu przystąpili gimnazjaliści z ośmiu szkół Powiatu Świeckiego. W naszych murach gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Świeciu, a także Gimnazjum w Osiu, Laskowicach, Grucznie, Korytowie oraz Lnianie.

 

Zapraszamy do galerii

Targi edukacyjne 2016

Targi edukacyjne 2016

W minionym tygodniu w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyły się Targi Edukacyjne. Naszej reprezentacji też nie mogło zabraknąć. Tradycyjnie nasze stosiko odwiedziło sporo chętnych a w przerwie pomiędzy konsultacjami mogliśmy zobaczyć występy naszych wspaniałych tancerek. W tym roku, oprócz tradycyjnego pokazu Zumby nasze dziewczyny zaprezentowały mieszkańcom taniec irlandzki.

Było super :)

Sukces u diagnostów

Sukces u diagnostów

21 marca w Bydgoszczy odbył się II etap konkursu „LabTest”, organizowanego przez Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Collegium Medicum UMK.

XV Konkurs Matematyczny

XV Konkurs Matematyczny

Konkurs Matematyczny dla liceów i techników powiatu świeckiego
Dnia 18 marca 2016 r. odbył się XV Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas 
III techników powiatu świeckiego organizowany przez naszą szkołę.

Kangur 2016

Kangur 2016

Kangur Matematyczny 2016

Dnia 17 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Udział wzięło 17 uczniów w kategorii Junior i Student. Z niecierpliwością czekamy na sukcesy naszych zdolnych matematyków. Wyniki poznamy za ok. 5 tygodni. Trzymamy kciuki!

 

Galeria 

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Dnia 17 marca powitaliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z okolic Świecia w czasie pierwszych DNI OTWARTYCH! Nasi goście mieli okazję poznać naszą szkołę, porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami, a także obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez uczniów z „czerwonego”. Nie zabrakło w niej niczego!

 

Zapraszamy do galerii. 

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

Coś dla duszy, coś dla ciała i coś dla zmysłów, czyli trzy w jednym w Trójmieście doświadczyli w minioną środę uczniowie klasy I b, c oraz II a. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Sopocie. Młodzież uczestniczyłam tam w dwóch wykładach prowadzonych przez rozpoznawanego w Polsce, psychoterapeuty oraz seksuologa Michała Pozdał.

 

Zapraszamy do galerii. 

Wykład Irlandczyka

Wykład Irlandczyka

W związku z targami edukacyjnymi oraz drzwiami otwartymi szkoły, które odbędą się dnia 17 marca, obchody wypadającego tego dnia DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA, przeniesione zostały na wtorek, 22 marca. Tego dnia w naszej szkole gościć będziemy na wykładzie lektora szkoły językowej International House w Toruniu, John'a Conniffe. 

EVS- spotkania z wolontariuszkami z Węgier i Hiszpanii

EVS- spotkania z wolontariuszkami z Węgier i Hiszpanii

 

W minionym tygodniu uczniowie klas trzecich mieli okazję dowiedzieć się czym jest wolontariat europejski, jakie daje możliwości i do kogo jest skierowany.Gośćmi ich godzin wychowawczych były dwie wolontariuszki Virag Tajti z Węgier oraz Nuria Ishii Balaguero z Hiszpanii (a dokładnie Katalonii). 

Całość działań finansowana jest ze środków Komisji Europejskiej oraz Programu Erasmus+.

 

Szczegóły w czytaj więcej

 

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,377,648 unikalnych wizyt