WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

” Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

” Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Dnia 27 listopada 79 uczniów klas pierwszych naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych dla szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą ” Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Olimpiadę poprzedziły lekcje w ramach podstaw przedsiębiorczości na tematy: Zakład Ubezpieczeń Społecznych; co nam przysługuje, gdy płacimy składki; emerytury w Polsce i na świecie oraz rejestracja firmy i obowiązki przedsiębiorcy. Najwięcej punktów zdobyła Martyna Kawecka z klasy Ic i ona od razu zakwalifikowała się do II etapu. Natomiast 5 osób będzie musiało jeszcze raz napisać test 12 grudnia, ponieważ każda z nich otrzymała równą ilość punktów, a możemy wyłonić tylko 3 osoby do II etapu Olimpiady. Martynie serdecznie gratulujemy, natomiast całej piątce życzymy sukcesów na „dogrywce”.

11 LISTOPADA

11 LISTOPADA

W dniu 11 listopada delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W składzie delegacji znaleźli się Dariusz Glica oraz uczniowie Paulina Wamka, Oliwia Poćwiardowska, Weronika Glica i Jakub Lauda.Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli, delegacja złożyła kwiaty na mogile poległych żołnierzy w wojnie 1920 roku przy kościelnym cmentarzu. Następnie udała się z innymi uczestnikami uroczystości w kierunku Dużego Rynku. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i przemówieniu burmistrza Świecia, delegacja złożyła wiązankę pod pomnikiem miejskim. Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem utworów patriotycznych w wykonaniu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie.

III MIEJSCE W X FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ W TCZEWIE

III MIEJSCE W X FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ W TCZEWIE

W minionym tygodniu uczennica naszej szkoły, Paulina Wamka, uczestniczyła w X Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, zorganizowanym przez m. in. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Bibliotekę Publiczną, Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej. Paulina zaprezentowała wiersz Małgorzaty Hillar i swoją interpretacją wywalczyła w eliminacjach finałowych III miejsce. Warto dodać, że uczennica reprezentowała w Tczewie powiat świecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Nauki „MEDICALIA”

Dzień Nauki „MEDICALIA”

W sobotę 2 grudnia odbędzie się w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy kolejny . Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na warsztaty proszę o zgłoszenia - im wcześniej - tym lepiej! Jak tylko pojawi się program, muszę dokonać rezerwacji! Udział w warsztatach jest bezpłatny; uczestnicy ponoszą jedynie koszty przejazdu.
Zaprasza p. Iwona Kałędkowska-Szajerka.

Narodowe Święto Niepodległości w Czerwonym LO

Narodowe Święto Niepodległości w Czerwonym LO

W piątek, 10 listopada, I Liceum Ogólnokształcące uczciło Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie rywalizowali o tytuł najaktywniejszej patriotycznie klasy. Przypomnieli znane i mniej znane piosenki, które wcześniej przygotowali. Odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanych utworów oraz na pytania odnoszące się do historii naszej niepodległości, które ilustrowane były archiwalnymi zdjęciami i opisami zaczerpniętymi z różnych źródeł informacji. W kategorii klas I zwyciężyła klasa Id, wśród klas II najlepsza okazała się klasa IId, a dyplom i biało-czerwone babeczki w kategorii klas III odebrała klasa IIIb. Nagroda dla każdej zwycięskiej klasy – słodkie babeczki - była własnoręcznie wykonana przez organizatorów imprezy – uczniów klasy Ia.
Miłośnicy wyzwań wzięli też udział w zabawie, która polegała na zbieraniu, umieszczonych w różnych miejscach szkoły, kartek z kalendarza. Znajdowały się na nich opisy najważniejszych wydarzeń, odnoszących się do wywalczonej wolności oraz rymowane podpowiedzi, gdzie szukać następnej kartki. Podsumowaniem zabawy było rozwiązanie testu, bazującego na zebranych informacjach. Zwycięzcy otrzymali piątki z historii lub his-u.
Klasie Ia należą się podziękowania za zaangażowanie i pomysłowość, a wszystkim nagrodzonym klasom i uczniom gratulacje!

GALERIA

Akademizm, realizm, impresjonizm

Akademizm, realizm, impresjonizm

Akademizm, realizm, impresjonizm

Który z kierunków artystycznych bliższy jest naszym upodobaniom? Okazuje się, że każdy budzi ciekawość, ponieważ wystawa zorganizowana 24 października 2017r. cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Szkoła stała się przestrzenią artystyczną, w której obok reprodukcji dzieł słynnych malarzy powyższych kierunków można było wziąć do ręki książki merytorycznie związane z akademizmem, realizmem, w tym z naturalizmem i impresjonizmem.
Cieszymy się, że nowe woluminy, pozyskane z Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2017 wzbogacą księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.Zadowoleni jesteśmy z tego, że mogliśmy pracować metodą projektu.Mieliśmy okazję spotykać się,wymieniać doświadczenia, prezentować to, co drogą konsultacji uznaliśmy za ważne.Nasza praca zaowocowała organizacją wystawy często oglądanej przez uczniów i nauczycieli. Świadczy to o tym, że wszyscy jesteśmy wrażliwi na piękno.

GALERIA

Rada Rodziców

Newsy

Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Floriana Ceynowy w Świeciu została obdarowana kwotą 1759,49 zł od Fundacji Studenckiej Młodzi – Młodym, w ramach 1% podatku. Za całą kwotę zostały zakupione nagrody dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Narodowe święto niepodległości

Narodowe święto niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Czerwonym LO

W piątek, 10 listopada, I Liceum Ogólnokształcące uczciło Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie rywalizowali o tytuł najaktywniejszej patriotycznie klasy. 

Galeria

Wystawa kierunków artystycznych

Wystawa kierunków artystycznych

Akademizm, realizm, impresjonizm

Który z kierunków artystycznych bliższy jest naszym upodobaniom? Okazuje się, że każdy budzi ciekawość, ponieważ wystawa zorganizowana 24 października 2017r. cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Galeria

Warsztaty naukowe

Warsztaty naukowe

WARSZTATY NAUKOWE NA WYDZIALE BIOLOGII UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

26 października uczniowie klas trzecich udali się na warsztaty naukowe na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. 

Galeria

Wizyta w "MONDI"

Wizyta w "MONDI"

KLAS 3C ODWIEDZIŁA FABRYKĘ PAPIERU "MONDI"

Dnia 9 listopada 2017r. klasa 3c wraz z opiekunami, p. Moniką Błachowicz oraz p. Joanna Rutkowską była na wycieczce w Mondi.

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,553,707 unikalnych wizyt