I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu - News

WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wycieczka do Gdańska kl. I

Wycieczka do Gdańska kl. I

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO GDAŃSKA

Uczniowie wszystkich klas pierwszych wybrali się w piątek 15 grudnia na wycieczkę do Gdańska. 

Galeria

Prymus Pomorza i Kujaw

Prymus Pomorza i Kujaw

Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” jest 7-letnim projektem stypendialnym, skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach projektu zrealizowane będzie 7 naborów stypendystów.

Galeria

Wycieczka do Gdańska kl. II i III

Wycieczka do Gdańska kl. II i III

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W GDAŃSKU

Zgodnie ze szkolną tradycją, także i w tym roku, młodzież I LO uczestniczyła w Jarmarku Bożonarodzeniowym, ale tym razem w Gdańsku.

Galeria

Konkurs "Matematyka na wesoło"

Konkurs "Matematyka na wesoło"

Dnia 12.12.2017 r. w auli I LO w Świeciu odbył się XVI Szkolny Konkurs Matematyczny 
dla klas I „Matematyka na wesoło”. W tym roku odbył się on pod hasłem „Rejs 
z matematyką”.
Organizatorem była klasa IIIa wraz z nauczycielem Marzenną Stolarską. 
Konkurs służy przede wszystkim ukazaniu szerokich zastosowań matematyki 
w życiu codziennym, rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia oraz integracji uczniów klas I.

Galeria

Obchody Mikołajek

Obchody Mikołajek

Szóstego grudnia 2017 roku odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Floriana Ceynowy w Świeciu obchody Mikołajek. Szkoła została udekorowana w świąteczne ornamenty i ozdoby, które kojarzą się ze Świętym Mikołajem. Oprócz dekoracji uczniowie z klasy II D, przebrani w świąteczne stroje, rozdawali uczniom szkoły słodkie upominki.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy!

Galeria

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne w naszej szkole to podstawowy kurs dla każdego ucznia, chcącego zacząć przygodę ze sceną. Podczas spotkań realizowaliśmy ćwiczenia z zakresu ruchu scenicznego, słowa i dykcji. 

Galeria

Spotkanie mikołajkowe w Solcu Kujawskim

Spotkanie mikołajkowe w Solcu Kujawskim

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy myślimy nie tylko o sobie, ale też o innych, zwłaszcza o najbardziej potrzebujących.
W tym roku uczniowie kl. III b wraz ze swoją wychowawczynią postanowili wesprzeć Hospicjum Domowe dla Dzieci Dom Sue Ryder w Bydgoszczy.

Galeria

BIEG MIKOŁAJKOWY

BIEG MIKOŁAJKOWY

Team " Czerwonego" na Biegu Mikołajkowym w Przechowie 8.12.2017. Nasza szkoła zajęła I miejsce drużynowo.

W rywalizacji indywidualnej uczniowie: Milena Modrzejewska i Mikołaj Chudziński zajęli 3 miejsce. W dzień zawodów, oczywiście wyszło słoneczko jak tradycja nakazuje dla naszych biegaczy umilając im bieg po bardzo trudnej, mokrej i śliskiej trasie.

Galeria

DZIENNIKARSTWO W PRAKTYCE

DZIENNIKARSTWO W PRAKTYCE

W miniony wtorek młodzież z klas III uczestniczyła w wycieczce o charakterze edukacyjnym. Uczniowie w ramach zajęć - podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej - zwiedzili oddział regionalny redakcji Gazety Pomorskiej w Świeciu. Poznali charakter pracy dziennikarza, sposoby zdobywania informacji, zasady etyki dziennikarskiej oraz aktualnie stosowane rozwiązania techniczne w zakresie wydawania pisma. Pani Agnieszka Romanowicz, dziennikarka, zachęciła młodzież do zredagowania krótkiego tekstu do następnego numeru gazety Być może w przyszłości nasi uczniowie znajdą się w zespołach redakcyjnych ważnych mediów w Polsce!

Z "GĘBĄ" NAM NIE DO TWARZY

Z "GĘBĄ" NAM NIE DO TWARZY

 

Wyrażanie siebie poprzez sztukę jest fascynującą przygodą i z pewnością sposobem na życie.Przekonaliśmy się o tym, organizując wystawę naszych prac.Składa się ona ze zdjęć zrobionych przez Anię, Natalię,Olę,Maję,Karolinę,Weronikę i Igora - uczestników zajęć artystycznych i teatralnych.
Trudno jednak znaleźć na nich fizyczne aspekty,np.twarze czy postacie.Ze zdjęć wyłaniają się przedmioty, sytuacje.To one wyrażają nasze postawy,cechy,emocje.
Prace wystawiliśmy na tryptyku pod tytułem Z gębą nam nie do twarzy.Gombrowiczowska gęba,okazuje się,przysłania indywidualność człowieka.Czyni z nas istoty bezwolne,odgrywające role,jakie narzucają nam inni.Artystyczne dusze pragną niczym nieskrępowanej wolności,która przejawia się także w awangardowej formie prac plastycznych.
Przykładem są dzieła naszej koleżanki Oli. To niebywale wrażliwa młoda osoba,która nie daje się wpisać w schematy. Dlaczego? Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Zobaczycie na niej oprócz zdjęć i prac Oli słowa-klucze. Każde z nich, autorstwa nauczycieli i uczniów, interpretuje rysunki.I tak metodą projektu ukryty talent naszej koleżanki zyskał podziw wielu oglądających wystawę,a Jej prace,które są sposobem na piękne życie,bo jego miarą jest MIŁOŚĆ,doczekały się wielu nowych odczytań.

 

WARSZTATY MEDYCZNE MEDICALIA

WARSZTATY MEDYCZNE MEDICALIA

2 grudnia grupa miłośników nauk pokrewnych z medycznymi wzięła udział w organizowanych przez CM UMK warsztatach medycznych MEDICALIA. 
Uczestniczyliśmy w pięciu warsztatach:
1. Sala operacyjna jako codzienne miejsce pracy chirurga dziecięcego i instrumentariuszki.
2. Pokaż swoje wnętrze. Czyli kilka słów o stetoskopie XXI wieku - USG.
3. Ścieżka diagnostyczna pacjenta urazowego. Jak wygląda codzienna praca radiologa? Ciekawe przypadki zdjęć pacjentów z zasobów Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.
4. Stabilometria i analiza chodu w diagnostyce i terapii.
5. Prosto o… krzywych, czyli jak za pomocą 5 kolejnych liter alfabetu PQRST można stwierdzić, że człowiek ma chore serce? Błyskawiczne warsztaty interpretacji badania elektrokardiograficznego (EKG).

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,617,506 unikalnych wizyt