WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Biwak klas pierwszych

Newsy

Dwa słoneczne dni pod koniec września (19-20.09.2013 r.) uczniowie klas pierwszych spędzili na biwaku w Tleniu. Integracji nowych uczniów służyły nie tylko wieczorne ognisko, pieczenie kiełbasek czy spacer  po lesie, ale także  wesoła zabawa na ,,Otrzęsinach klas pierwszych”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Europejski Dzień Języków

Newsy

Europejski Dzień Języków - 26 września bardziej niż na co dzień zwróciliśmy w naszej szkole uwagę na języki obce.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wakacje z angielskim

Newsy

W dniach 26-30 sierpnia 2013 r. dziesiątka uczniów wzięła udział w wyjątkowym kursie językowym w ramach działań ENGLISH IN ACTION. Jest to organizacja z Canterbury w Anglii, która od  20 lat prowadzi pionierskie projekty intensywnych kursów językowych na wszystkich poziomach umiejętności na całym świecie. Do tej pory w kursach ENGLISH IN ACTION wzięło udział już ponad 100 000 uczniów! W tym roku lektor prosto z Londynu, Jane Scurr, przybyła poprowadzić 30 godzinny kurs dla naszych licealistów.

Tematy do matury

Nauka o języku <<więcej>>

Literatura  <<więcej>>

Korespondencja sztuk  <<więcej>>COMENIUS

Newsy

Projekt naszej wymiany w ramach programu COMENIUS dobiegł już końca. Po prawie dwóch latach jego trwania , po wszystkich powitaniach i rozłąkach, po wielu trudach i przyjemnościach , nadszedł czas, aby go podsumować (przejdź do posumowania).

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której zobaczycie jak wyglądały nasze spotkania oraz film i zdjęcia z  wieczorku francuskiego zorganizowanego w czerwcu w naszej szkole w ramach zakończenia wymiany.

UWAGA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRACY NAD SZKOLNĄ STRONĄ WWW ZAPRASZAMY NA KRÓTKIE SPOTKANIE KOŁA INFORMATYCZNEGO

W PONIEDZIAŁEK 16 WRZEŚNIA O GODZINIE 10:30 (DUŻA PRZERWA) W PRACOWNI INFORMATYCZNEJ (S.15).

WIELKI SUKCES PASJONATÓW FILMÓW

Newsy

Nasi tegoroczni absolwenci, Jędrzej Kościński i Kacper Herba, zajęli pierwsze miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie. Przez cztery dni rywalizowali z 31 drużynami z całej Polski, wykazując się wiedzą z zakresu polskiej, europejskiej i światowej kinematografii. Odpowiadali świetnie na pytania testowe, napisali dwie prace krytyczne na temat estetyki filmu i zjawisk współczesnego kina. W etapie finałowym odpowiadali też na pytania związane z muzyką filmową, odgadywali fragmenty filmowe. Nagrodą za zwycięstwo jest udział w festiwalach filmowych w Berlinie i Gdyni. Kacper i Jędrzej liczą, że znajdą się wśród naszej społeczności szkolnej kolejni pasjonaci ,,dużego ekranu".

NABÓR

Newsy

Listy klas pierwszych na rok szkolny 2013/2014

A B C D

"The Human Body"

Newsy

W dniu 4.06.2013 uczniowie z klas IIc, IIb, IIe, IId, Ic i Id pojechali do Gdańska na wystawę prezentowanej wcześniej w wielu państwach - "The Human Body". Wystawa zrobiła ogromne wrażenie! Popatrzcie na zdjęcia!

Wycieczka do Mondi

Newsy

Dnia 11 czerwca 2013 r. grupa młodzieży z klas drugich uczestniczyła w wycieczce do zakładu Mondi Świecie S.A. Po krótkim kursie BHP zapoznała się z procesem technologicznym produkcji papieru. Zwiedzanie zakładu rozpoczęła od placu drzewnego. Następnie grupa zobaczyła korowalnię, rębalnię, sortownię zrębków, celulozownię sosnową. Ostatecznie dotarła do maszyny papierniczej, w której następuje formowanie wstęgi. Wycieczka uzmysłowiła młodzieży, w jaki sposób teoria poznana w szkole ma  odzwierciedlenie w praktyce.

 

Zapraszamy do galerii

UWAGA Konkurs

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,647,706 unikalnych wizyt