WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wakacje z angielskim

Newsy

W dniach 26-30 sierpnia 2013 r. dziesiątka uczniów wzięła udział w wyjątkowym kursie językowym w ramach działań ENGLISH IN ACTION. Jest to organizacja z Canterbury w Anglii, która od  20 lat prowadzi pionierskie projekty intensywnych kursów językowych na wszystkich poziomach umiejętności na całym świecie. Do tej pory w kursach ENGLISH IN ACTION wzięło udział już ponad 100 000 uczniów! W tym roku lektor prosto z Londynu, Jane Scurr, przybyła poprowadzić 30 godzinny kurs dla naszych licealistów.

Tematy do matury

Nauka o języku <<więcej>>

Literatura  <<więcej>>

Korespondencja sztuk  <<więcej>>COMENIUS

Newsy

Projekt naszej wymiany w ramach programu COMENIUS dobiegł już końca. Po prawie dwóch latach jego trwania , po wszystkich powitaniach i rozłąkach, po wielu trudach i przyjemnościach , nadszedł czas, aby go podsumować (przejdź do posumowania).

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której zobaczycie jak wyglądały nasze spotkania oraz film i zdjęcia z  wieczorku francuskiego zorganizowanego w czerwcu w naszej szkole w ramach zakończenia wymiany.

UWAGA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRACY NAD SZKOLNĄ STRONĄ WWW ZAPRASZAMY NA KRÓTKIE SPOTKANIE KOŁA INFORMATYCZNEGO

W PONIEDZIAŁEK 16 WRZEŚNIA O GODZINIE 10:30 (DUŻA PRZERWA) W PRACOWNI INFORMATYCZNEJ (S.15).

WIELKI SUKCES PASJONATÓW FILMÓW

Newsy

Nasi tegoroczni absolwenci, Jędrzej Kościński i Kacper Herba, zajęli pierwsze miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie. Przez cztery dni rywalizowali z 31 drużynami z całej Polski, wykazując się wiedzą z zakresu polskiej, europejskiej i światowej kinematografii. Odpowiadali świetnie na pytania testowe, napisali dwie prace krytyczne na temat estetyki filmu i zjawisk współczesnego kina. W etapie finałowym odpowiadali też na pytania związane z muzyką filmową, odgadywali fragmenty filmowe. Nagrodą za zwycięstwo jest udział w festiwalach filmowych w Berlinie i Gdyni. Kacper i Jędrzej liczą, że znajdą się wśród naszej społeczności szkolnej kolejni pasjonaci ,,dużego ekranu".

NABÓR

Newsy

Listy klas pierwszych na rok szkolny 2013/2014

A B C D

"The Human Body"

Newsy

W dniu 4.06.2013 uczniowie z klas IIc, IIb, IIe, IId, Ic i Id pojechali do Gdańska na wystawę prezentowanej wcześniej w wielu państwach - "The Human Body". Wystawa zrobiła ogromne wrażenie! Popatrzcie na zdjęcia!

Wycieczka do Mondi

Newsy

Dnia 11 czerwca 2013 r. grupa młodzieży z klas drugich uczestniczyła w wycieczce do zakładu Mondi Świecie S.A. Po krótkim kursie BHP zapoznała się z procesem technologicznym produkcji papieru. Zwiedzanie zakładu rozpoczęła od placu drzewnego. Następnie grupa zobaczyła korowalnię, rębalnię, sortownię zrębków, celulozownię sosnową. Ostatecznie dotarła do maszyny papierniczej, w której następuje formowanie wstęgi. Wycieczka uzmysłowiła młodzieży, w jaki sposób teoria poznana w szkole ma  odzwierciedlenie w praktyce.

 

Zapraszamy do galerii

UWAGA Konkurs

,,Mam haka na raka"

Newsy

13 czerwca 2013 roku reprezentantki naszej szkoły(Marta Olkiewicz, Magda Weisbrot, Agnieszka Bona i Karolina Chabowska) z opiekunem Panią Katarzyną Powierską wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród w szóstej edycji konkursu ,,Mam haka na raka". 

 

Zapraszamy do galerii.

Mój region dawniej i dziś.

Newsy

14 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursudla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych – „Mój region dawniej i dziś. Konsekwencje członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. 

 

Zapraszamy do galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,586,231 unikalnych wizyt