WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Matematyka na wesoło 2013

Matematyka na wesoło 2013

Dnia 04.12.2013 r. w naszej szkole odbył się XII Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I "Matematyka na wesoło". W tym roku odbył się on pod hasłem "Rejs z matematyką". Organizatorem była klasa II b wraz z wychowawcą p. Marzenną Stolarską.Konkurs służy przede wszystkim ukazaniu szerokich zastosowań matematyki w życiu codziennym,rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia oraz integracji uczniów klas I.

Konkurs na rozprawkę w języku angielskim

Konkurs na rozprawkę w języku angielskim

W grudniowy, dość mroźny już poranek, uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie na rozprawkę w języku angielskim. Zmierzyli się oni z tematem społecznym i w 300-350 słowach napisali o wadach i zaletach decyzji wielu Polaków o wyjeździe z kraju, zwracając uwagę  na różne aspekty tego zagadnienia. Konkurs przygotowuje uczniów do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i daje możliwość wyrażenia swoich poglądów. Oceniane prace będą konsultowane z native speakerem, a wyniki zostaną ogłoszone 10 grudnia ( wtorek ) podczas długiej przerwy w auli. Zapraszam wszystkich uczestników!

 

Organizator konkursu: Bożena Mischker

 

English Dictation 2013

English Dictation 2013

Dnia 2 grudnia br. ogłoszono wyniki szkolnego konkursu English Dictation 2013, w którym wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły.


I miejsce - Jakub Janowski z klasy 3b,

II miejsce - Kaja Rehmus z klasy 3e,

III miejsce - Michał Pawlikowski z klasy 3c,

IV miejsce - Magdalena Kleinowska z klasy 3b.

 

Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i już dziś zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Dyskoteka Andrzejkowa

Newsy

Wczoraj (28 listopada) w naszym LO odbyła się dyskoteka Andrzejkowa dla klas pierwszych. Uczestnicy zabawy mogli liczyć na świetną zabawę przy rytmach starannie dobranej przez naszych DJ-ów muzyki. Nie zabrakło oczywiście andrzejkowych wróżb oraz tańców integracyjnych. Organizatorom - klasie I b wraz z wychowawcą - dziękujemy za miły wieczór!

Zobaczcie, jak się bawiliśmy

The Bear Educational Theatre

The Bear Educational Theatre

Dnia 26 listopada po raz drugi zawitał do nas teatr The Bear Educational Theatre z Pragi. W tym roku uczniowie pierwszych i drugich klas mieli możliwość zaangażować się w interaktywne przedstawienie Do-it-yourself-theatre, którego scenariusz wykorzystuje strukturę mowy zależnej oraz umożliwia uczniom utrwalenie czasów przeszłych. Lekcja angielskiej gramatyki na scenie teatralnej? Czemu nie! Jak się okazuje języka angielskiego można uczyć się na wiele sposobów. Jedno jest pewne-nie prędko zapomnimy tę lekcję! Dla jednych dobra powtórka, dla innych wyprowadzenie czy też uzupełnienie wiadomości z lekcji – każdy mógł wynieść coś dla siebie pozwalając jednocześnie ciału na odprężenie spiętych mięśni tym relaksem śródlekcyjnym! Wsłuchując się w amerykański i brytyjski akcent aktorów z The Bear Educational Theatre, każdy uczeń mógł sam zweryfikować swój poziom opanowania słuchania ze zrozumieniem- jednej z najważniejszych sprawności językowych w życiu i na maturze.

 

Zapraszamy do galerii.

Dyktando z j. angielskiego

Newsy

Mając na uwadze zainteresowania uczniów poszerzaniem umiejętności z języka angielskiego, dnia 19 listopada przeprowadzono w naszej szkole „Dyktando z języka angielskiego” (3 edycja). Tak jak w minionych latach, był to konkurs otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 27 uczniów. Jesteśmy przekonani, że konkurs przyczyni się do popularyzacji języka angielskiego oraz zainteresuje młodzież poprawną pisownią.

 

UWAGA: Jury Konkursowe jest w trakcie sprawdzania dyktand. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 2 grudnia 2013 r. o godzinie 10:30 w auli szkoły

 

Treść dyktanda:

Kolejny sukces!

Kolejny sukces!

Konkurs plastyczny pt. "WOLNOŚĆ TO ŻYCIE BEZ NAŁOGÓW" zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Świeciu zakończył się sukcesem naszych uczennic Magdalena Galikowska (III c) wygrała konkurs w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Monika Dubiela (II c) zdobyła drugą nagrodę Smile

Spotkanie z Petią Gurnoevą

Spotkanie z Petią Gurnoevą

W piątek klasa 3d wzięła udział w spotkaniu z Petią Gurnoevą z Bułgarii, która przyjechała do Polski w ramach European Voluntary Service .Jest to sieć współpracy organizacji i wolontariuszy z różnych krajów. Petia spędzi w naszym mieście 6 miesięcy, podczas których będzie mogła poznać nasz kraj oraz kulturę. Uczy się ona także języka polskiego, w którym robi już wielkie postępy.

Nasza "SZTUKA WYBORU"

Newsy

19 listopada uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami wzięły udział w finałowej gali podsumowującej konkurs filmowy i graficzny "Kręcę filmy, nie zadymy" w ramach II edycji programu profilaktycznego "SZTUKA WYBORU" .

The Bear Educational Theatre

Newsy

26 listopada (WTOREK) na 5 i części 6 lekcji odbędzie się występ znanego nam z ubiegłorocznego spotkania teatru

The Bear Educational Theatre.

Tytuł tegorocznego przedstawienia to Do-it-yourself -theatre.

http://www.thebeartheatre.com/en/show/do-it-yourself-theatre

Przedstawienie przewidziane jest dla klas I i II.

 

Wpłaty w wysokości 6 zł należy doknowyać u skarbników klas, którzy do dnia 25.11. proszeni są o uiszczenie należności za klasę do sekretariatu szkoły.

 

Dziekujemy!

OLIMPIADA

Newsy

Dnia 18.11. (PONIEDZIAŁEK) o godz. 9:00

w auli szkoły odbędzie się szkolny etap

 

38 Ogólnopolskiej Olimpiady

z Języka Angielskiego.

 

Wszyscy chętni, którzy wpisali się na wstępna listę uczestników olimpiady, proszeni są

o potwierdzenie uczestnictwa w teście

u nauczyciela uczącego do piątku, 15.11.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,649,542 unikalnych wizyt