WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Konkurs z j. niemieckiego

Newsy

Martyna Wiśniewska, Dorota Zarzecka i Magda Kochańska (uczennice klasy IIb) biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Wkreć się w niemiecki”. Konkurs jest organizowany w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour, który jest realizowany przez Goethe-Institut z siedzibą w Warszawie.

Uczennice naszej szkoły nakręciły filmik reklamujący naukę języka niemieckiego („KOCHAMY NIEMIECKI”) i jednocześnie zachęcają do jego obejrzenia.

 

Link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=A-jj9T2N8bY&list=PL5189D3DF1FFFA71C


Z pewnością i was zainspirują do zainteresowania się językiem i kulturą Niemiec. Już wkrótce nastąpi rozwiązanie konkursu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Deutschfreunde :D

Deutschfreunde :D

Czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Deutschfreund". Marta Gerka z kl. I d i Tomasz Grzesiak z kl. I b (na zdj. od lewej) reprezentowali kategorię klas pierwszych a Maciej Lewandowski z kl. II d i Ewelina Menka z kl. II c kategorię klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych.
SUKCESY! :)
Ewelina zdobyła nagrodę rzeczową za tytuł laureata!Z 93,3% punktów zajęła ona I miejsce w województwie i 7 miejsce w kraju!BRAWO!
Maciej otrzymał dyplom za uzyskanie dobrego wyniku- 83,9%, co dało mu drugie miejsce w województwie!GRATULUJEMY!

BIEG ,,Bądż szybszy od chłoniaka''

Newsy

W niedzielę 23 lutego o godzinie 11:00 grupa The Absorbers z I LO w Świeciu biorąca udział w 7 edycji programu Mam Haka Na Raka organizuje bieg uliczny na dystansie 5km. Bieg ma charakter rekreacyjno - sportowy. Dopuszcza się uczestników "nordic walking". Start i meta usytuowane będą na stadionie "Wdy" w Świeciu. Biuro zawodów i zapisy w dniu startu w godzinach 9:00 - 10:40. Udział w biegu jest bezpłatny.

 

TRASA BIEGU

REGULAMIN BIEGU

 

Serdecznie zapraszamy!

Kulig goni kulig

Newsy

Korzystając ze śnieżnej pogody kolejna grupa uczniów naszego LO udała się w piątek 3 stycznia do Gródka na saneczkowe szaleństwa. 

Po bułgarsku i europejsku

Newsy

Dnia 29 stycznia podsumowaliśmy serię spotkań z Petia Gurnovea z Bułgarii, która zakończyła kulturoznawcze zajęcia w naszej szkole. Przypomnijmy, iż Petia przybyła do Świecia na 6 miesięcy dzięki zaproszeniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej aby promować Wolontariat Europejski i nie tylko.

Lekcja dziennikarstwa w praktyce

Lekcja dziennikarstwa w praktyce

W piątek grupa uczęszczająca na lekcje podstaw dziennikarstwa miała okazję spróbować swoich sił podczas zajęć warsztatowych przeprowadzonych przez dziennikarza Radia PiK - Michała Słobodzian. Odpowiedział on na pytania uczniów dotyczące pracy w radiu, wymaganych predyspozycji, zaprezentował zabawne "wpadki" dziennikarskie. Młodzież miała okazję zredagować i nagrać własne teksty informacyjne.

 

Zapraszamy do galerii: http://1lo-swiecie.home.pl/photogallery.php?album_id=135

Białe szaleństwo part II

Białe szaleństwo part II

29.01.2014r. odbył się wyjazd na śnieżne szaleństwa do Unisławia. Uczestnikami byli uczniowie klasy 2a, a opiekunami p. Renata Lisowska i p. Mariusz Majka.

Białe szaleństwo

Białe szaleństwo

Klasa III d i przedstawicielki klasy I d udowodnili dzisiaj, że na śnieżne zabawy nigdy nie jest za późno. Kulig, ognisko, śnieżne aniołki i wywrotki- to jest to :)

 

Zapraszamy do galerii: http://1lo-swiecie.home.pl/photogallery.php?album_id=134

Studniówka '14

Studniówka '14

24 stycznia, czyli dokładnie 100 dni przed maturą tegoroczni abiturienci świętowali jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim dorosłym życiu. Szampańska zabawa przy dźwiękach zespołu i DJ'a oraz przy suto zastawionych stołach trwała do białego rana! Chcesz zobaczyć jak się bawiliśmy?

Zajrzyj na nasz facebook'owy profil: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1417988621776941.1073741864.1374954779413659&type=1

Uwaga MATURZYŚCI !!!!

Newsy

Przypominamy, że w czasie ferii przeprowadzona będzie próba części ustnej egzaminu maturalnego z języka angielskiego.

Harmonogram

Nasi sportowcy górą!

Newsy

Kolejne sukcesy naszych sportowców! Sprawdź to:

 

http://swiecie24.pl/Czerwony_Ogolniak_mocny_w_siatkowce,10748.html

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,647,728 unikalnych wizyt