I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu - News

WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Dzień dziecka w astrobazie

Dzień dziecka w astrobazie

Wczoraj gościliśmy w naszej astrobazie klasę 2 a wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu. Ci młodzi, ciekawi świata ludzie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat gwiazd, słońca i samej astrobazy a także zobaczyć słońce na własne oczy.

 

Zapraszamy do galerii

Wyróżnienie w KANGURZE

Wyróżnienie w KANGURZE

Z przyjemnością informujemy, że nasz tegoroczny absolwent Jakub Janowski otrzymał wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur matematyczny"!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW :)

UWAGA Konkurs!

UWAGA Konkurs!

SCHOOL RECITATION CONTEST

June, 13th 2014 (Friday),

10:00 a.m.

school assembly hall

 

Małe eksperymenty :)

Newsy

W piątek 16.05.2014 w ramach przedmiotu biologia eksperymentalna  odbyły się zajęcia laboratoryjne-izolacja DNA z cebuli.W klasie śmierdziało cebulą strasznie, ale trzeba poświęcać się dla nauki! DNA  przypomina białe niteczki z bąbelkami powietrza. Dla niedowiarków stworzyliśmy model DNA zbudowany z 20 nukleotydów,który  podziwiać można  w sali nr 6.


Zobaczcie jak to się robi

Pierwsza pomoc nie jest nam obca

Newsy

W dniu 17 maja ekipa w składzie Magda Kochańska, Magdalena Włoch, Martyna Wiśniewska, Eliza Frankowska i Michał Ignaszak wzięli udział w etapie okręgowym XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy.

 

 

 

Zapraszamy do galerii

Nasi na wybrzeżu

W środę 23 kwietnia uczniowie klas I b i I d pojechali do Trójmiasta. Celem wycieczki było m. in. centrum nauki "Hewelianum", w którym mieli okazję wysłuchać wykładu odnośnie ciekłego azotu oraz obejrzeć interaktywną wystawę na temat astronomii oraz fizyki.

Nasi "językowi doktorzy"

Newsy

Nasi "językowi doktorzy"

19 marca b.r. troje uczniów z naszej szkoły: Marta Gerka, Ewelina Menka i Maciej Lewandowski) wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" organizowanym przez JERSZ Łowcy Talentów.

Jak się okazuje talentów na nie brakuje!
Ewelina Menka z klasy II c uzyskała dyplom laureata konkursu i otrzymała nagrodę rzeczową a Maciej Lewandowski z klasy II d zdobył dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w kategorii klas 2 i 3 szkół ponadgimnazjalnych. A Marta Gerka z klasy I d otrzymała dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole w kategorii klas 1.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Informujemy

Newsy

Informujemy, że w dniu 29 kwietnia 2014r. odbył się konkurs na dyrektora I LO, kandydatem na dyrektora została wybrana p.Ewa Szczepanowska z Grudziądza.

Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów

Newsy

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku w auli naszego LO odbył się XIII Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III gimnazjów powiatu świeckiego. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z Gimnazjów nr 1, 2, 3 w Świeciu oraz z gimnazjów w Osiu, Grucznie, Laskowicach, Korytowie, Jeżewie oraz Gimnazjum Katolickiego w Świeciu.
Oto lista LAUREATÓW:
I m-sce: Kamil Adamczyk z Gimnazjum nr 3 w Świeciu
II m-sce: Patryk Recki z Gimnazjum w Laskowicach,
                Martyna Smentek z Gimnazjum w Jeżewie
                Zuzanna Wojanowska z Gimnazjum nr 2 w Świeciu
Wyróżnienia: Patrycja Iglińska z Gimnazjum w Osiu,
                   Aleksandra Nowacka z Gimnazjum w Jeżewie,
                   Kamil Rakowski z Gimnazjum nr 3 w Świeciu.

GRATULUJEMY !

 

Zapraszamy do galerii

EUROSCHOOLSPORT 2014

EUROSCHOOLSPORT 2014

W dniach 6.04-12.04 I LO w Świeciu po raz kolejny brało udział w projekcie Euroschoolsport. W tym roku uczniowie naszej szkoły gościli młodzież wraz z opiekunami z siedmiu krajów uczestniczących w programie: Grecji, Belgii, Holandii, Francji, Włoch, Danii oraz Chorwacji.

 

czytaj dalej

 

Zapraszamy do galerii.

Kocert muzyki poważnej

Newsy

Wczoraj nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki poważnej. Pan Leszek Bolibok muzyk środowiska gdańskiego, który pracuje m.in. dla Teatru Muzycznego w Gdyni wraz ze swoim kolegą zaprezentowali nam szereg wspaniałych utworów od muzyki klasycznej począwszy, na muzyce rozrywkowej skończywszy.

 

 

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,617,515 unikalnych wizyt