I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu - News

WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Matematyczne złoto

Matematyczne złoto

11 czerwca w naszej szkole odbył się wykład popularnonaukowy "Matematyczne złoto" prowadzony przez mgra Patryka Mizułę, doktoranta Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Wykładowca przybliżył nam zagadnienia związane ze złotą proporcją, złotą liczbą oraz ciągiem Fibonacciego oraz ich zastosowaniami w otaczającym nas świecie. Rozwiązywaliśmy zadania dotyczące rozmnażania się królików, ilości możliwych rozmieszczeń samochodów na parkingach. Wiemy, jak zobaczyć złotą proporcję w karcie kredytowej czy dowodzie osobistym, a ciąg Fibonacciego w słoneczniku.
Na kolejne wykłady zapraszamy w przyszłym roku

Zapraszamy do galerii

Nad polskim wybrzeżem

Newsy

W dniach 4-6 czerwca klasa I c była w Trójmieście. W pierwszym dniu zwiedzali Stare Miasto i Dom Uphagena w Gdańsku, bawili się na laserowym paintballu i integrowali podczas grilla. Dzień drugi wypełniony był "plażingiem" :) Gorąca plaża, frisbee i siatkówka to jest to, co I c lubi najbardziej. Po południu poszli do kina na film "Powstanie Warszawskie". Trzeci dzień to przede wszystkim spacer po Sopocie i słynnym molo.

Zapraszamy do galerii

LEKCJA WOLNOŚCI

Newsy

W poniedziałek, 9 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone 25 rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie genezę narodzin antykomunistycznej opozycji w naszym kraju, a także posłuchać wspomnień zaproszonych z tej okazji gości: pana burmistrza Tadeusza Pogody, przewodniczącego NSZZ Solidarność w Świeciu pana Marka Witomskiego, który odniósł się do współczesnych zadań stojacych przed Solidarnością, a także pana Andrzeja Komasińskiego, który zachęcał młodzież do obywatelskiej postawy i aktywnego uczestnictwa w życiu kraju i regionu.

 

Zapraszamy do galerii

Niektórzy lubią poezję ...

Niektórzy lubią poezję ...

Niektórzy lubią poezję...
Patryk Rybus jest uczniem klasy II b. Lubi, jak sam mówi, bawić się słowem, interpretować utwory liryczne i prozatorskie.
W tym roku szkolnym brał udział w kilku konkursach zakończonych sukcesem. Był uczestnikiem 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach powiatowych, w kategorii: recytacja, uzyskał I miejsce! W etapie rejonowym w Bydgoszczy, w kategorii: wywiedzione ze słowa, został wyróżniony! W tej kategorii występował jako przedstawiciel Teatru PPP działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu.
3 i 4 czerwca Patryk uczestniczył w XIX Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. J. St. Pasierba w Pelplinie. Został laureatem nagrodzonym wyróżnieniem!
Gratulujemy i życzymy Patrykowi jeszcze wielu sukcesów!

Biwak w Zamrzenicy

Biwak w Zamrzenicy

W dniach 4-6 czerwca klasa II c brała udział w biwaku zorganizowanym w miejscowości Zamrzenica. Uczestnicy mieli okazję nie tylko się zintegrować ale również spędzić czas aktywnie. Oprócz gry w siatkówkę, tańców i ogniska uczniowie próbowali również swoich sił we wspinaniu się na ułożoną ze skrzynek wieżę oraz w paintballu.

 

Zapraszamy do galerii

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

W dniach 4-6.06.2014r. odbyła się wycieczka do Krakowa i Oświęcimia. Wzięła w niej udział młodzież z klas IId, IIa, IIb i Id wraz z opiekunami – p. Joanną Rutkowską, p. Wiesławą Landowską oraz p. Natalią Poćwiardowską. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili: Fabrykę Schindlera, Wawel, Synagogę, Kościół Mariacki, Sukiennice i Muzeum Auschwitz, a także skorzystali z atrakcji krakowskiego Aquaparku oraz obejrzeli spektakl ‘Mayday’ w Teatrze Bagatela. Korzystając z pięknej pogody, chętnie spacerowali także urokliwymi uliczkami Starego Miasta, czemu sprzyjała lokalizacja zakwaterowania tuż przy Sukiennicach. Mimo dużego zmęczenia, wszyscy przepełnieni byli dobrą energią i świetnym humorem. Uczestnicy pragną gorąco podziękować organizatorom, opiekunom i sobie nawzajem za wspaniałą wycieczkę, cudowne towarzystwo, świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia. Mamy nadzieję że kolejna wycieczka już niebawem!
(by Oliwia Zielińska, IID)

Zapraszamy do galerii

Rozdanie nagród z Olimpiady

Rozdanie nagród z Olimpiady

We wtorek, 3 czerwca br., w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczestniczył w niej nasz absolwent – Filip Rudnik, który w kwietniu 2014 r. uzyskał tytuł laureata z lokatą III.

W czasie uroczystości wręczono, zarówno uczestnikom konkursu jak i nauczycielom języka polskiego, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Komitet Główny OLiJP przy Instytucie Badań Literackich PAN. Gratulujemy!

Zaproszenie

Newsy

Zapraszamy uczniów klas II na prezentację w języku angielskim na temat

Nowej Zelandii, którą poprowadzi nowozelandczyk pan Andrew Correa.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę ( 11.06 ) na szóstej lekcji w auli.

Zachęcamy do przygotowania pytań, dotyczących tego odległego kraju, po angielsku.

 

Organizator spotkania: Bożena Mischker

 

A pana Andrew Correa możecie zobaczyć w reklamie Sprite'a :)

Sezon wycieczkowy otwarty

Sezon wycieczkowy otwarty

W dniach od 26 do 30 maja klasa Ia (cała!) i duuuża część  Ib wzięły udział w 5-dniowej wycieczce do Puław, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Zamościa, Lublina i Nałęczowa. Jednym słowem zwiedziliśmy renesansowe perełki południowo – wschodniej Polski. Dopisała nam pogoda, humory, świetni kierowcy, wyjątkowe zabytki i klimatyczne miasta i miasteczka, w których życie płynie zdecydowanie wolniej (tak nam się przynajmniej wydaje;)

 

Zapraszamy do galerii

LEKCJA WOLNOŚCI

Newsy

W poniedziałek, 9 czerwca o  godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się spotkanie  poświęcone 25 rocznicy wyborów czerwcowych.  Spotkanie będzie okazją do przypomnienia protestów i kryzysów społeczno - politycznych czasów PRL-u i genezy okrągłego stołu. Mamy nadzieję, że będzie również  okazją do chwili wspomnień dla naszych gości, organizatorów i uczestników tamtych wydarzeń w naszym mieście, wśród których znajdą się Burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Świeciu, pan Marek Witomski, a także pan Andrzej Komasiński. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem serdecznie zapraszamy.

Najlepsze życzenia

Najlepsze życzenia

Wszystkim naszym i nie naszym, dużym i małym dzieciom życzymy dużo uśmiechu i beztroski- dyrekcja i grono pedagogiczne I LO w Świeciu  Laughing

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,612,787 unikalnych wizyt