WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

STAŻE

Newsy

Już od kwietnia nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „Młodzi Górą!” wdrażanego dzięki Starostwu Powiatowemu w Świeciu. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Udział „czerwonego” w tym projekcie wiąże się z ciekawą ofertą dla wszystkich uczniów. Już około 100 z nich w II semestrze roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, j. angielskiego, informatyki, geografii, fizyki oraz biologii. Koła te będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym, a nasi pierwszoklasiści będą również mogli skorzystać z poszerzonej oferty edukacyjnej w ramach kół z j. angielskiego, j. francuskiego, j. włoskiego, j. rosyjskiego oraz matematyki. „Młodzi Górą!” to jednak nie tylko dodatkowe zajęcia. To także okazja do nieodpłatnych wycieczek szkolnych w nowym roku szkolnym, a także staży zawodowych realizowanych u pracodawców, które rozpoczęły się już 1 lipca. ...

HERBALIFE TRIATHLON GDYNIA.

Newsy

W połowie sierpnia dwóch naszych uczniów – absolwentów bracia Paweł i Krzysztof Ratkowscy z IIIa wzięli udział w największej imprezie triathlonowej w Polsce – Herbalife Triathlon Gdynia. Ten bardzo popularny i medialny w ostatnich latach multi – sport to połączenie pływania, kolarstwa i biegu. Zawody rozgrywane są na różnych dystansach, a te w Gdyni to klasyczny „Half Ironman” czyli 1,9km pływania, 90km kolarstwa i 21km biegu następujących bez przerwy, jedna po drugiej. Triathlon nie jest  trudną dyscypliną, bo obejmuje proste formy ruchu. Pływać umie prawie każdy, jeździć na rowerze też, a bieg jest dziecinnie łatwy. Trudność sprawia jednak nakładanie się dyscyplin, które angażują różne grupy mięśni, i przy narastającym zmęczeniu sprawia, że wcale takie łatwe nie jest. To sport wybitnie wytrzymałościowy, gdzie bardzo ważne są  nie tylko predyspozycje i solidne przygotowanie, ale też umiejętne rozłożenie sił i taktyka dostosowana do swoich możliwości.  ...

BIEGOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Newsy

   Grupa uczniów I LO wraz z nauczycielem Mariuszem Majką wzięła udział w dwóch dużych imprezach biegowych na dystansie 10km. W sobotę 17 maja byliśmy obecni na lokalnej, debiutanckiej imprezie I Bieg Rycerski (10km), którego głównym organizatorem była grupa biegaczy – amatorów The Runners Świecie, a w nocy 20 czerwca biegliśmy w Gdyni, gzie odbył się Nocny Bieg Świętojański, również na klasycznym dystansie 10km.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Newsy

Korzystając z dobrej pogody i inspirując się odbywającymi się właśnie Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii i my rozegraliśmy swój mały „mundial”. Na boisku „orlik” przy ulicy Hallera we wtorek 22 czerwca rozegrany został turniej o mistrzostwo I LO dla klas I - II. Do turnieju zgłosiły się klasy Ia; Ib; IIa i IIb. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” i uzyskano następujące rezultaty:

  1. 1.    Ia – IIa 2:2
  2. 2.    Ib – IIb 2:2
  3. 3.    Ib – IIa 2:4
  4. 4.    Ia – IIb 3:0
  5. 5.    Ia – Ib 3:1
  6. 6.    IIa – IIb 4:0

Klasy pierwsze 2014/2015

Newsy

8 lipca 2014 roku zakończył się nabór do klas pierwszych na rok 2014/2015.

Klikając na klasę możesz sprawdzić jej skład.

 

1A     1B     1C      1D

Brawo nasi maturzyści!

Brawo nasi maturzyści!

BRAWO NASI MATURZYŚCI!
W piątek, 27 czerwca rozdaliśmy naszym absolwentom świadectwa dojrzałości. Jest się czym chwalić, gdyż zdawalność egzaminu maturalnego w naszej szkole wynosi 97,9% ! Trzy osoby, którym powinęła się noga na egzaminie z matematyki, przystąpią w sierpniu do egzaminu poprawkowego.

CULINARY ENGLISH PROJECTS

CULINARY ENGLISH PROJECTS

Czy umiesz pokierować zagubionych obcokrajowców? Czy streścisz koledze z zagranicy ulubioną książkę lub film? Czy potrafisz opisać jak przyrządzić smaczne danie? Na ile użyteczny jest angielski który znasz?

W tym semestrze uczniowie klas pierwszych grup upper-intermediate mięli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktycznym posługiwaniu się kulinarnymi terminami realizując zadanie projektowe „That’s how I cook.” Kreatywność i kompetencje ICT połączone ze sprawnym używaniem j.angielskiego to tylko kilka z niezbędnych sprawności cennego pracownika na miarę XXI wieku! Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy kilku zespołów ;)

UWAGA: FILMY ZAWIERAJĄ LOKOWANIE PRODUKTÓW I NIE NALEŻY OGLĄDAĆ ICH MAJĄC PUSTO NA ŻOŁĄDKU. Enjoy!

film1; fim2; film3; fim4

Uwaga KONKURS

Uwaga KONKURS

Konkurs plastyczny dotyczący życia młodych ludzi w Niemczech!
Prace przyjmuje p. Monika Gorzka do poniedziałku - 23.06.2014.

Do wygrania ciekawe nagrody!

Deutsch macht Spass

Newsy

To, że "Niemiecki to frajda" wiadomo nie od dziś. Niedawno uczniowie klas II a i II d mieli okazję się o tym przekonać. Niedawno uczestniczyli oni w wyjątkowej lekcji "niemca". Gra dydaktyczna "Deutsch-opoly" była dla nich idealnym sposobem na połączenie nauki i zabawy. Dzięki tej grze odbyli oni kulturoznawczą wirtualną podróż po wyjątkowych "Landach" i miastach niemieckich.Laughing

 

Zapraszamy do galerii

Konkurs z j.angielskiego

Newsy

W piątek 13 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego. Występujący uczniowie zaprezentowali zarówno utwory literackie jak i teksty piosenek. Jury w składzie: Natalia Poćwiardowska, Bożena Mischker, Joanna Rutkowska, Agata Trzebiatowska oraz Agnieszka Glica oceniało uczniów uwzględniając następujące aspekty: głos, intonację, poziom złożoności tekstu, rozumienie prezentowanego utworu oraz, oczywiście, ogólne wrażenie.  Pierwsze miejsce zdobył Maciej Lewandowski z klasy 2d, drugie – Mikael Schmidt z klasy 2b a trzecie - Jakub Nieścior również z klasy 2b. Występujący byli bardzo dobrze przygotowani i zaprezentowali wysoki poziom zdolności językowych oraz recytatorskich. Wielkie gratulacje!!!

Zachęcamy do obejrzenia filmików z konkursu :)

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Nabór trwa :)

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,645,598 unikalnych wizyt