WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Na sportowo!

Dnia 18.09.2014r. odbyła się  Powiatowa Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Rywalizowali między sobą uczniowie z I LO w Świeciu, ZSP w Świeciu oraz ZSP  w Nowem.

 

Zapraszamy do galerii! 

O nas w radio PIK

Newsy

Niedawno pisaliśmy o wielkim sukcesie szkolnego projektu: Kartka pocztowa w języku obcym.

O całej akcji możecie już posłuchać w audycji radiowej


http://www.radiopik.pl/2,21023,pocztowki-z-calego-swiata-zacheta-do-nauki-jezyk

Otrzęsisny klas pierwszych

Otrzęsisny klas pierwszych

W miniony piątek odbyły się u nas otrzęsiny klas pierwszych. Po zaciętych rozgrywkach, integracyjnym ognisku i nocnej dyskotece nowoprzybyli uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności naszego LO. Był to dzień (i noc) pełny wrażeń. Na początku pierwszaki musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez starszych kolegów i koleżanki z klasy 2b. Musieli między innymi przebrać się w zadanym stylu, zatańczyć klasowy taniec i zaśpiewać wspólnie na karaoke Najlepsza okazała się klasa I a – gratulujemy! Po pełnych grozy konkurencjach wszyscy wybrali się na zamek na integracyjne ognisko. Odpowiednia pogoda, wieczorny klimat i rozbawiona ekipa zapewniły wspaniałą atmosferę. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka dla uczestników. Uczniowie bawili się przy największych hitach z list przebojów i parkietów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich było nocowanie w szkole i „wizyta” ducha naszego patrona. Pierwszakom życzymy wielu takich imprez we wspólnym gronie i zadowolenia z przyłączenia się do naszych szeregów.


Zapraszamy do galerii.

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków Obcych. Nauczyciele angielskiego, niemieckiego i francuskiego przygotowali dla Was różne atrakcje. W holu szkoły mogliście przyjrzeć się informacjom na temat trzech krajów w których językiem urzędowym jest język nauczany w naszej szkole: w Ghanie język angielski, w Belgii język francuski, a w Szwajcarii język niemiecki. Tak, tak, języki których uczycie się na co dzień przydadzą się Wam w różnych podróżach. 
 

Zapraszamy do galerii.

Wystawa Kartek Pocztowych w Języku Obcym z okazji Europejskiego Dnia Języków

Wystawa Kartek Pocztowych w Języku Obcym  z okazji Europejskiego Dnia Języków

Przez dwa lata, w naszej szkole trwał projekt : Kartka pocztowa w języku obcym

Otrzymaliśmy ponad 200 kartek z całego świata, od Alaski po Nową Zelandię!

Prezentujemy je w albumach  na stoliku przy sali numer 10 i zachęcamy do lektury!

Masz okienko, czekasz na coś- weź album, usiądź w fotelu i poczytaj.

Większość kartek jest po angielsku, ale część jest również po niemiecku, francusku i rosyjsku.

Każda kartka ma swoją historię, z każdej można wyczytać wiele informacji o nadawcy i miejscu,

z którego pochodzi.

Możecie też napisać po angielsku, niemiecku lub francusku kartkę, którą wyślemy do osób, które szczególnie wspierały nasz projekt. Czyste kartki otrzymacie na lekcjach języków obcych.

 

Życzę przyjemnego czytania!

prowadząca projekt: Bożena Mischker

 

Zapraszamy do galerii.

Sezon wycieczkowy otwarty

Newsy

W piątek 19 IX 2014 r. uczniowie klas 2c, 2b i 2d wyjechali do Tlenia na biwak sportowo-integracyjny zorganizowany przez p. Renatę Lisowską.Zapraszamy do galerii

Nasi "Rekruci"

Nasi "Rekruci"

Wczoraj w Świeciu, tak jak w całej Polsce organizowane były obchody 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Nas też tam nie mogło zabraknąć.

 

 

Zobaczcie jak było

UWAGA !

Newsy

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 roku, o godzinie 9:00, na placu przed naszą szkołą.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

STAŻE

Newsy

Już od kwietnia nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „Młodzi Górą!” wdrażanego dzięki Starostwu Powiatowemu w Świeciu. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Udział „czerwonego” w tym projekcie wiąże się z ciekawą ofertą dla wszystkich uczniów. Już około 100 z nich w II semestrze roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, j. angielskiego, informatyki, geografii, fizyki oraz biologii. Koła te będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym, a nasi pierwszoklasiści będą również mogli skorzystać z poszerzonej oferty edukacyjnej w ramach kół z j. angielskiego, j. francuskiego, j. włoskiego, j. rosyjskiego oraz matematyki. „Młodzi Górą!” to jednak nie tylko dodatkowe zajęcia. To także okazja do nieodpłatnych wycieczek szkolnych w nowym roku szkolnym, a także staży zawodowych realizowanych u pracodawców, które rozpoczęły się już 1 lipca. ...

HERBALIFE TRIATHLON GDYNIA.

Newsy

W połowie sierpnia dwóch naszych uczniów – absolwentów bracia Paweł i Krzysztof Ratkowscy z IIIa wzięli udział w największej imprezie triathlonowej w Polsce – Herbalife Triathlon Gdynia. Ten bardzo popularny i medialny w ostatnich latach multi – sport to połączenie pływania, kolarstwa i biegu. Zawody rozgrywane są na różnych dystansach, a te w Gdyni to klasyczny „Half Ironman” czyli 1,9km pływania, 90km kolarstwa i 21km biegu następujących bez przerwy, jedna po drugiej. Triathlon nie jest  trudną dyscypliną, bo obejmuje proste formy ruchu. Pływać umie prawie każdy, jeździć na rowerze też, a bieg jest dziecinnie łatwy. Trudność sprawia jednak nakładanie się dyscyplin, które angażują różne grupy mięśni, i przy narastającym zmęczeniu sprawia, że wcale takie łatwe nie jest. To sport wybitnie wytrzymałościowy, gdzie bardzo ważne są  nie tylko predyspozycje i solidne przygotowanie, ale też umiejętne rozłożenie sił i taktyka dostosowana do swoich możliwości.  ...

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,589,190 unikalnych wizyt