WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wspomnień czar

Newsy

19.12.14r. odbyły się wigilie klasowe. Kilka dni wcześniej kl. 2c miała okazję wziąć udział w lekcji muzyki poprowadzonej przez emerytowanego p.prof. Mariana Miłowskiego, który uczył w naszej szkole. W trakcie tej lekcji uczniowie śpiewali tradycyjne kolędy, przy akompaniamencie fortepianu.

 

Zapraszamy do galerii

WYNIKI DYKTANDA Z J.ANGIELSKIEGO

Znamy już zwycięzców Dyktanda z Języka Angielskiego

1 miejsce - Patryk Recki 1c
2 miejsce - Anna Janeczek 3b
3 miejsce - ex aequo Kasia Szymańska 3b i Magda Włoch 3a

Ze względu na odbywające się próbne matury, zwycięzcom zostaną wręczone nagrody o godz. 12:25 w dniu 15 grudnia w sali nr 3. Serdecznie zapraszamy!

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!

Wkład matematyczny

Wkład matematyczny

Dnia 08.12.2014 r. w I LO w Świeciu odbył się wykład "Konkurencja i współpraca w procesie podejmowania decyzji ekonomicznej" prowadzony przez mgra Mateusza Topolewskiego, doktoranta z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu.

W stolicy naszych sąsiadów

W stolicy naszych sąsiadów

W miniony piątek silna ekipa naszych reprezentantów z różnych klas udała się na wycieczkę do Berlina.Zapraszamy do galerii!

Pomoc i zabawa w jednym!

Newsy

Fotorelacja z naszej charytatywnej dyskoteki Andrzejkowej!
Pieniądze za wstęp przeznaczone zostaną na paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Chełmnie. W sumie zebraliśmy 350 złotych. Dodatkowo klasa II c zrezygnowała z robienia sobie świątecznych prezentów, aby zebrane pieniądze dołączyć do składki.

Dziękujemy organizatorom z klas II b i II c oraz wszystkim uczestnikom zabawy za wsparcie!

Dyktando z języka angielskiego

Mając na uwadze zainteresowania uczniów poszerzaniem umiejętności z języka angielskiego, dnia 5 grudnia 2014r. przeprowadzono w naszej szkole już po raz czwarty „Dyktando z języka angielskiego”. Był to konkurs otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły. W tym roku wzięło w nim udział 25 uczniów. Jesteśmy przekonani, że konkurs przyczyni się do popularyzacji języka angielskiego oraz zainteresuje młodzież poprawną pisownią.

 

Treść dyktanda(czytaj więcej).

 

UWAGA:
Jury Konkursowe jest w trakcie sprawdzania dyktand. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia 2014 r. o godzinie 10:30 w auli szkoły.

 

Zapraszamy do galerii.

Matma może być wesoła!

Matma może być wesoła!

Dnia 25.11.2014 r. w auli I LO w Świeciu odbył się XIII Szkolny Konkurs Matematyczny
dla klas I „Matematyka na wesoło
. W tym roku odbył się on pod hasłem „Rejs
z matematyką”.

Organizatorem była klasa IIIb wraz z wychowawcą Marzenną Stolarską. Pomagała również p. Lucyna Kuźniacka.


 Zapraszamy do galerii!

Kolejny sukces

Newsy

5 listopada 2014r. odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski – „Poeci z Kociewia”, zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła nasza uczennica, Martyna Włoch z klasy Id. Recytowała wiersz ks. Janusza Stanisława Pasierba „poeta jest twoim bratem”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”.

Newsy

Niedawno w szkole na 20-minutowej przerwie oglądaliśmy 3 filmiki nakręcone przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Strzał w dziesiątkę”, organizowanego przez Komisję Europejską przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Nasi uczniowie odnieśli duży sukces!!!
 Otóż film, który nakręcili: Patryk Rybus, Krzysztof Ziółkowski i Dawid Łukaszewski zakwalifikowany został do ścisłego finału, do którego weszło sześć prac konkursowych. Szczegółowe rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 grudnia w Warszawie podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni zostali nasi finaliści. Autorom gratulujemy i trzymamy kciuki!

Patriotyzm dziś i dawniej

Newsy

12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany Patriotyzm dawniej i dziś , w którym wykorzystane zostały teksty: fragment „Kwiatów polskich” J. Tuwima, „Oblicza ojczyzny” T. Różewicza,  „Dwie ojczyzny” A. Słonimskiego oraz piosenki „Orszaki-dworaki” A. Osieckiej, „ Tutaj jestem” G. Turnaua, „Sen o Warszawie” Cz. Niemena. Całość wzbogacił film z zebranymi opiniami uczniów na temat ojczyzny i patriotyzmu.
               Mamy nadzieję, że uroczystość chociaż na chwilę dała powód do zadumy na temat naszego identyfikowania się z ojczyzną.

 

Zapraszamy do galerii!

Koncert muzyki poważnej

W czwartek młodzież klas pierwszych i drugich miała okazję wysłuchać wspaniałych utworów muzyki klasycznej wykonywanych przez akordeonowe trio "Free Accordions". Przybyli do nas goście udowadniali nam, jak pięknie brzmią dźwięki tego instrumentu w przeróżnych dziedzinach muzyki klasycznej. Akordeon świetnie poradził sobie w dziełach pisanych zarówno na organy, skrzypce, w dziełach operowych a także baletowych.

Zapraszamy do galerii!

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,667,544 unikalnych wizyt