WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

O mediach (prawie) wszystko!

O mediach (prawie) wszystko!

28 stycznia 2015r. młodzież z klas IIIc, a, d oraz IIa uczestniczyła w wycieczce o charakterze edukacyjnym. Uczniowie w ramach zajęć podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej zwiedzili redakcję Gazety Pomorskiej, znajdującej się przy ul. Zamoyskiego w Bydgoszczy. Poznali charakter pracy w poszczególnych działach pisma, aktualnie stosowane rozwiązania techniczne w zakresie wydawania gazety. Ponadto młodzież miała okazję zobaczyć sposób przygotowywania Zbliżeń i innych programów telewizyjnych w regionalnym ośrodku TVP. Być może w przyszłości nasi uczniowie znajdą się w zespołach redakcyjnych ważnych mediów w Polsce!

Pracujemy nad kondycją

Pracujemy nad kondycją
Już od tego semestru nasi uczniowie mają możliwość korzystania z klubu fitness Top Notch w ramach lekcji wychowania fizycznego. Jak na razie zajęcia cieszą się dużą popularnością, bo każdy wie, że sama nauka nie zapewni nam zdrowego stylu życia. Tak więc wspólnie dbamy o zachowanie równowagi psychomotorycznej, niezbędnej dla młodych ludzi. Pierwszą grupę upamiętniliśmy na kilku fotkach . Pozdrawiam i życzę, dobrej kondycji. Do zobaczenia na trasach wokół Świecia i nie tylko.
Renata Lisowska

Poezja w obiektywie

Poezja w obiektywie

" W naszym teatrze nie zawsze chodzi o spektakl. Czasami ważniejsze jest spotkanie."

Grupa uczniów naszej szkoły biorąca udział w zajęciach artystycznych i teatralnych zmierzyła się z nietypową interpretacją utworów lirycznych. Okazało się, że piękne "słowo poetyckie" można zinterpretować kadrem fotograficznym.

Ortografia- dla nich żaden problem!

Newsy

10.12.2014r. odbył się XI Szkolny Konkurs „Potyczki ortograficzne”, przeprowadzony przez nauczycieli języka polskiego. W tym roku z tekstem Świąteczna krzątanina zmierzyło się 20 uczniów z klas I i II naszej szkoły.

Deutschfreund po raz kolejny

Deutschfreund po raz kolejny

W styczniu odbyło się wręczenie dyplomów i upominków w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Deutschfreund". W tym roku aż 9 osób reprezentowało naszą szkołę w dwóch kategoriach.

Turniej Mikołajkowy w siatkówkę

Turniej Mikołajkowy w siatkówkę

I miejsce dla naszych siatkarek w Mikołajkowym Turnieju o Puchar Starosty Świecia to nie lada gratka!

GRATULUJEMY !

WOŚP

Newsy

W minionym tygodniu nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jutro zagra dla nas już 23. raz.

 

Zapraszamy do galerii

Charytatywnie

Newsy

17.12.2014r. p.prof.Renata Lisowska wraz z uczennicami klasy 2c wybrała się z prezentami do Domu Dziecka w Chełmnie. Na ten cel klasa oraz wszyscy, którzy przybyli na naszą charytatywną dyskotekę zebrali 748 zł!

 

Zapraszamy do galerii

Wspomnień czar

Newsy

19.12.14r. odbyły się wigilie klasowe. Kilka dni wcześniej kl. 2c miała okazję wziąć udział w lekcji muzyki poprowadzonej przez emerytowanego p.prof. Mariana Miłowskiego, który uczył w naszej szkole. W trakcie tej lekcji uczniowie śpiewali tradycyjne kolędy, przy akompaniamencie fortepianu.

 

Zapraszamy do galerii

WYNIKI DYKTANDA Z J.ANGIELSKIEGO

Znamy już zwycięzców Dyktanda z Języka Angielskiego

1 miejsce - Patryk Recki 1c
2 miejsce - Anna Janeczek 3b
3 miejsce - ex aequo Kasia Szymańska 3b i Magda Włoch 3a

Ze względu na odbywające się próbne matury, zwycięzcom zostaną wręczone nagrody o godz. 12:25 w dniu 15 grudnia w sali nr 3. Serdecznie zapraszamy!

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!

Wkład matematyczny

Wkład matematyczny

Dnia 08.12.2014 r. w I LO w Świeciu odbył się wykład "Konkurencja i współpraca w procesie podejmowania decyzji ekonomicznej" prowadzony przez mgra Mateusza Topolewskiego, doktoranta z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,585,970 unikalnych wizyt