WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Biologia inaczej

Biologia inaczej

29 września klasy drugie w ramach zajęć terenowych z rozszerzonej biologii udały się do gdyńskiego Akwarium. Uczniowie wzięli udział w warsztacie „Anatomia ryby, czyli o rybie od środka”.

 

XXV Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego

XXV Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego

3 października w Osiuodbyły się XXV Biegi  im. Krzysztofa Malinowskiego na dystansie 7,5 km. Nasi uczniowie chcieli sprawdzić swoją  kondycję przed wyjazdem na międzynarodową sportową wymianę młodzieży, która odbędzie się w maju 2016r. w Niemczech w Bremen. Oczywiście wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy udziału i sportowej walki po nie łatwej trasie ale jak uroczej, wiodącej ścieżkami leśnymi Borów Tucholskich. Skład reprezentacji: W. Miloch, Jan i Konrad Błachowicz, J. Konieczka, J. Bagiński, O. Kwirant, S. Brucki i nasze panie N. Piór, L. Strehlau oraz ja R. Lisowska w kategorii open.

Otrzęsiny 2015

Otrzęsiny 2015

Jak nakazuje tradycja szkoły, nadszedł czas na uroczyste włączenie klas pierwszych do grona pełnoprawnych uczniów I LO. W tym roku otrzęsiny pierwszaków-kociaków odbyły się pod hasłem wojskowym. Szkoła zamieniła się w koszary, a pierwszaki w szeregowych. Nad całością czuwała II Brygada Kadetów (czyli w żargonie szkolnym IIA). 

 

Zapraszamy do galerii. 

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

Newsy

18 września 2015 roku w naszej szkole odbyły się XVI Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora I LO w Świeciu. Biegi przełajowe już na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych w naszej szkole. Zawody zostały zorganizowane po raz szesnasty. To już tradycja. U nas w szkole jest wiele osób, dla których bieganie jest pasją, dlatego zawody cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

 

Zapraszamy na foto-relację z biegu!

Europejski Tydzień Jezyków Obcych

Europejski Tydzień Jezyków Obcych

EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ROZPOCZĘTY

Jak pewnie zauważyliście w tym tygodniu rozpoczęliśmy obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku przyjemie on formę wystawy o Kanadzie oraz dwóch lekcji kulturoznawczych dla klas, które przygotowały i przeprowadzą absolwentki naszej szkoły.

Bardzo subiektywna relacja z IV PÓŁMARATONU MONDI

Bardzo subiektywna relacja z IV PÓŁMARATONU MONDI

W ubiegłą niedzielę (13 IX) odbył się bieg na dystansie 21,1km czyli popularny półmaraton, organizowany przez firmę Mondi. To już czwarta edycja tej imprezy, która była częścią dużego projektu pod nazwą „Po obu stronach Wisły” ze startem na rynku w Chełmnie i metą w Świeciu przy SP8 na osiedlu Marianki. Uczniowie naszej szkoły już wcześniej brali udział w biegach długodystansowych na dystansach 5-21km,  więc w „domowej” imprezie również chcieliśmy być widoczni. Pierwotnie w biegu miała wziąć udział czwórka uczniów – Jan i Konrad Błachowicz, Jonatan Konieczka i  Kamil Kołodziejczak (wszyscy już w ubiegłym roku udanie debiutowali na dystansie półmaratonu w Bydgoszczy), jednak choroby, kontuzje i sprawy rodzinne sprawiły, że obok mnie na starcie stanął tylko Konrad Błachowicz. 

UWAGA! KIERMASZ KSIĄŻEK!

Newsy

Jeśli nie macie jeszcze wszystkich podręczników, zapraszamy jak co roku na kiermasz książek używanych. Odbędzie się on już jutro  w godzinach 10-11 w bibliotece szkolnej (budynek dawnego internatu).

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Newsy

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września o godzinie 9:00 przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego im. Floriana Ceynowy w Świeciu.

WSPOMNIENIA Z WYMIANY EUROSCHOOLSPORT 2015 ORAZ NABÓR NA NOWY PROJEKT

WSPOMNIENIA Z WYMIANY EUROSCHOOLSPORT 2015 ORAZ NABÓR NA NOWY PROJEKT

Pragniemy podzielić się z Wami wspomnieniami z ostatniego projektu wymiany młodzieży Euroschoolsport, który miał miejsce w kwietniu 2015 roku, we francuskim mieście Maubeuge. Przypomnijmy, że tradycyjnie w projekcie wzięło udział 16 sportowców z każdej ze szkół.

https://www.youtube.com/watch?v=06hmitr12mg


Przed nami siódma już edycja! 

Staże zawodowe dobiegły końca

Staże zawodowe dobiegły końca

To, że praca uszlachetnia wiadomo nie od dziś. Jednak żeby się o tym przekonać na własnej skórze, trzeba się jej podjąć. Z takiej sposobności postanowiło skorzystać ponad 30 uczniów naszej szkoły, biorąc udział w drugiej turze staży zawodowych, które miały miejsce w lipcu. Były one ostatnią z form realizacji projektu Młodzi Górą. 

http://www.1lo-swiecie.home.pl/photogallery.php?album_id=219

Międzynarodowy projekt w Austrii

Brawo! Dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się na wymianę młodzieżową do Salzburga!
Uczestnikami projektu będą Klaudia Heldt oraz Jakub Rybczyński.

Projekt zatytułowany "Europe – identity under (de)construction" organizowany jest przez "Informelle Gruppe", wolontariackie stowarzyszenie młodych artystów zaangażowane w tematykę społeczno-polityczną, działające na terenie Salzburga. Projekt odbędzie się w dniach 23.08.- 12.09 i weźmie w nim udział 40 osób w wieku 18-30 lat z Austrii, Bułgarii, Hiszpanii oraz Polski.

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,483,066 unikalnych wizyt