WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

You can do it if you try!

You can do it if you try!

Jak ważne jest próbowanie swoich sił w różnych konkursach przekanoali się ostatnio uczniowie klas drugich: Martyna Włoch, Aleksander Bagiński i Patryk Recki. 
Reprezentowali oni nas bowiem w VII Tuchilskim Konkursie Języka Angielskiego org. przez LO im. Nowodworskiego w Tucholi.
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Patryk Recki zdobył I a Martyna Włoch III miejsce w tym konkursie!

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

W dniu wczorajszym odbyły się w naszej szkole drugie drzwi otwarte dla uczniów szkół gimnazjalnych. Nie zawiedli nas uczniowie, ani my nie zawiedliśmy gości naszym programem. Był taniec, śpiew, koncerty, sztuka teatralna, spacery po szkole, wizyty w klasach  i astrobazie, kino o wymianach młodzieży, a także rozmowy z uczniami oraz nauczycielami.

Już wkrótce spotkamy sie ponownie!

 

Galeria

Wycieczka do Szwajcarii

Wycieczka do Szwajcarii

 

Gdzie znajduje się studio nagraniowe Mountain Studios, w którym nagrywały albumy takie sławy muzyki rozrywkowej jak QueenDeep PurpleThe Rolling Stones czy David Bowie?

Jaki kraj ma kwadratową flagę?

Gdzie huczną paradą żegna się zimę dopiero w kwietniu?

 

Odpowiedzi na ten quiz łączą się z jednym państwem- SZWAJCARIĄ, którą w dniach 16-21 kwietnia zwiedzili nasi uczniowie podczas wycieczki zorganizowanej we współpracy z KLIG w Chełmnie.

 

Galeria 

Akcja "Żonkile"

Akcja "Żonkile"

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 73 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy w bibliotece miejskiej tematyczny film, pt. ,,I nie było nadziei..." o losach ludności żydowskiej podczas II wojny światowej oraz przeszliśmy ulicami Świecia pod pomnik pomordowanych mieszkańców miasta na ulicy Polnej, gdzie złożyliśmy wiązankę żonkili, kwiatów symbolicznie związanych z powstaniem. 

Zdj. M. Wemke

Konkurs o kobietach

Konkurs o kobietach

W marcu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs z motywem kobiety Kobieta w literaturze.

Zadania konkursowe dotyczyły kobiet z lektur szkolnych omawianych w gimnazjum i w klasie I liceum, a także pań z wybranych wierszy. W konkursie wzięło udział 13 uczniów.
15 IV zwyciężczynie Anna Zielińska i Karolina Zielińska
z kl. III d otrzymały nagrody. Książki na nagrody biblioteka otrzymała z hurtowni za organizowanie kiermaszy w bibliotece. Powtórzony materiał może przydać się na maturze.
Gratulujemy

Next ex

Dobry fortel - gwarancją sukcesu.
Przekonali się o tym uczniowie szkoły oglądając sztukę Next -ex. Wprowadziła ona wszystkich w problemy współczesnej młodzieży.

 

Zapraszamy do galerii

Rozdanie nagród w konkursie matematycznym

Rozdanie nagród w konkursie matematycznym

Wczoraj odbyło się wręczenie nagród w XV Konkursie Matematycznym dla uczniów klas II liceów i klas III techników powiatu świeckiego

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów (I LO w Świeciu, II LO w Świeciu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zobacz zdjęcia

Dzień muzyki

Dzień muzyki

W dniu 13 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Dzień Muzyki zorganizowany przez uczniów klasy 1c. Na ten dzień zaplanowano koncert, w którym zagrali Muzycy z 1c, a mianowicie Miłosz Bohdziewicz, Mikołaj Manikowski, Paweł Marchlewski oraz Mateusz Skierkowski. Ponadto 3-osobowe reprezentacje klas wzięły udział w konkursie "Jaka to piosenka"? - zadaniem uczniów było odgadnięcie tytułów oraz wykonawców 25 utworów, tj. 10 polskich, 10 angielskich oraz 5 utworów klasycznych.

 

Zapraszamy do galerii. 

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

 Wycieczka do Warszawy


W dniach 05-07.04.2016 r.  odbyła się wycieczka edukacyjna do Warszawy. Czekaliśmy na nią od września ;) Udział wzięła prawie cała klasa IId, połowa klasy IIId i przedstawiciele klas IIIa, IIIb i IIIc. Organizatorem była p. Marzenna Stolarska, a opiekunami p. Joanna Jarantowicz-Pawłowska i Joanna Rutkowska. Program wycieczki był tak różnorodny, że każdy z pewnością znalazł coś dla siebie.

Zapraszamy do galerii. 

Medyczna Środa z Collegium Medicum

Medyczna Środa z Collegium Medicum

30 marca miłośnicy nauk medycznych po raz kolejny wybrali się do Bydgoszczy na wykład z serii Medyczna Środa pt.: „Fałszowanie suplementów diety i leków – mit czy smutna rzeczywistość?”

Popularyzacja astronomii

Popularyzacja astronomii

Wczoraj w auli naszej szkoły odbył się wykład o astronomii Piotra Majewskiego. Prowadzący zabrał uczniów w podróż po nocnym niebie Pomorza i Kujaw, Marsie i Orionie, a także wyjaśnił jaki związek ma astronomia z Wielkanocą.

W wykładzie uczestniczyli uczniowie gimnazjów, ZSP w Świeciu oraz I LO.

Więcej informacji.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,652,112 unikalnych wizyt