WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Matura 215

Jedni leniuchują już na wakacjach, a inni odebrali wczoraj swoje decydujące procenty z egzaminu maturalnego. Kolejka zebrała się już od samego rana. Mimo, iż wyniki można było sprawdzić w internecie od 8:00, znalazło się wielu wytrwałych, którzy zdecydowali się poznać je dopiero w szkole. Wiele uśmiechniętych twarzy pokazuje, że maturę absolwenci czerwonego zdali, jak co roku, lepiej niż średnie w kraju! Gratulujemy! 

Przesłanie na wakacje

Przesłanie na wakacje

"Zbliżają się wakacje- czas odpoczynku i zawierania nowych przyjaźni. Niech będzie on nie końcem, ale początkiem wolnych decyzji." Tym słowami narrator zakończył etiudę pt: "The End" przygotowaną przez uczniów biorących udział w zajęciach artystycznych i teatralnych. 

Konkurs o tematyce regionalnej

Konkurs o tematyce regionalnej

Konkurs o tematyce regionalnej rozstrzygnięty…
16 czerwca br. organizatorzy dokonali podsumowania XI Powiatowego Konkursu dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Tematyce Regionalnej. W tegorocznej edycji uczest-nicy przygotowali prezentację na jeden z dwóch zaproponowanych tematów:
„Moja mała ojczyzna w czasie II wojny światowej” lub „Wojenne losy w relacji naocz-nego świadka związanego z Ziemią Świecką”.

:)

Zwycięski biwak w Tleniu- nagroda w biegu „Świecka piątka”

Zwycięski biwak w Tleniu- nagroda w biegu „Świecka piątka”

„Wybiegana” nagroda klasy I A, czyli dwudniowy biwak w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Perła” stanowił dla uczniów tej klasy przyjemne przedłużenie ubiegłego weekendu.

Biwak w Pieczyskach

Biwak w Pieczyskach

28 kwietnia wraz z opiekunkami klasy pierwsze wybrały się na biwak do Pieczysk. Po dotarciu na miejsce wszyscy zakwaterowali się w domkach i zaczęli zwiedzać teren ośrodka. Po rodzieleniu zadań rozpoczęły się przygotowania do obiadokolacji w postaci grilla. Wieczorem na uczniów czekała atrakcja w postaci dyskoteki z profesjonalnym DJ-em. Po czterogodzinnej zabawie przyszła pora na odpoczynek. Na następny dzień zaplanowany był rejs statkiem po Zalewie Koronowskim. Po obiadokolacji licealiści urozmaicili sobie czas grą w piłkę nożną oraz siatkową, frizbi i zabawą na placu zabaw. W zieloną noc większość obozowiczów postanowiła zagrać ,,w chowanego,,. Ostatniego dnia w samo południe nastąpił powrót do Świecia.

 

Relacja zdjęciowa na stronie: klik

O horrorach po angielsku

O horrorach po angielsku

 

Czy fani horrorów często zastanawiają się dlaczego je oglądają? Czy to chęć „wirtualnego” przeżycia emocji, których nie doznają w rzeczywistości czy może sposób na oczyszczenia się z negatywnych wrażeń dnia codziennego (katharsis)?

 

14 maja uczniowie klas drugich mieli okazję na chwilę refleksji na ten temat w czasie angoljęzycznego wykładu „Fear and pleasure or why do we watch horror films?” poprowadzonego przez dr Jakuba Lipskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Analiza tego gatunku jakiej dokonał pan Lipski na podstawie literatury już od czasów Arystotelesa ukazuje wiele fascynacji człowieka tym gatunkiem. Lubimy i lubiliśmy bać się od dawien dawna, a doświadczenia przodków instynktownie podpowiadają nam czego bać się najbardziej. Obejrzane przez młodzież fragmenty klasyki tego gatunku, filmy ‘The Shining’ („Lśnienie” ) Stanley Kubricka  oraz  ‘The Tenant’ („Lokator”) Romana Polańskiego udowodniły, że niezależnie od fabuły i osadzenia akcji thrillera czy też horroru, są elementy które zawsze je łączą- budowanie napięcia poprzez muzykę lub jej brak, odpowiednie ujęcie kamery zza placów bohatera, gra światła, zjawy i postacie nadprzyrodzone.

 

Pan Lipski przedstawił różne teorie na temat powodów dla których lubimy się bać, a także ich zwolenników i przeciwników. Warto jednak samemu zadać sobie to pytanie. A więc jak to jest- dlaczego lubicie oglądać horrory? 

Kangur 2015

Kangur 2015

Sukcesy w konkursie Kangur Matematyczny 2015

Dnia 19 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Udział wzięło 17 uczniów w kategorii Junior i Student.
Miło nam poinformować, że wyróżnienia zdobyli:
Anna Manikowska z klasy II b i Dawid Łukaszewski z klasy III b.
Serdecznie gratulujemy:)

Język niemiecki z sukcesem!

Język niemiecki z sukcesem!

Kolejna próba zmierzenia się z Ogólnopolskim Konkursem z Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" przyniosła naszym uczniom sporo wyróżnień!

Trochę kultury...

Trochę kultury...

"W którym świecie żyjesz?" 
Z takim retorycznym pytaniem zetknęli się ostatnio uczniowie klasy Ic oraz przedstawiciele klas drugich. Okazją do takich rozważań stała się sztuka wystawiana na deskach toruńskiego teatru "Cyber Cyrano". 
"Przedstawienie, które jest inspirowane prawdziwą historią, brawurowo balansuje na granicy teatru i internetowego czatu, pokazując jak cienka granica istnieje między rzeczywistością realną a wirtualną."

Zapraszamy do obejrzenia filmiku promującego na:
https://www.youtube.com/watch?v=HRP8QT6ELRQ

Czas nad morze

Czas nad morze

Wycieczki do Gdańska i Gdyni wpisały się już w tradycję szkoły…
W piątek, 17 kwietnia, klasy Ib oraz Id pojechały na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Było coś dla wielbicieli przedmiotów ścisłych i humanistycznych. 

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,427,184 unikalnych wizyt