WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Wycieczka na wybrzeże

Wycieczka na wybrzeże

Dnia 13.03.2015 r. klasa III b z wychowawcą p. Marzenną Stolarską i opiekunami p. Bożeną Mischker i p. Małgorzatą Cardona-Kocikowską udała się na wycieczkę do Trójmiasta. Podziwialiśmy piękne widoki w Sopocie, a następnie udaliśmy się do Gdyni. W Akwarium Gdyńskim wzięliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych „Anatomia ryby, czyli o rybie od środka”. Podczas części wykładowej powtórzyliśmy sobie wiele informacji o rybach, a następnie z użyciem linijki i skalpela dokonaliśmy analizy ichtiologicznej śledzia. Pachniało zdecydowanie … rybą.  Podczas zwiedzania podziwialiśmy wiele ciekawych pięknych i egzotycznych gatunków nie tylko ryb (m. in. rekiny na co dzień niedostępne dla zwiedzających). Na koniec dnia obejrzeliśmy brawurowe przedstawianie „Grease” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Nogi same rwały się do tańca.

 

Zapraszamy do galerii!

Z goździkiem lub inaczej

Z goździkiem lub inaczej

Z goździkiem lub inaczej.

Dnia 9 marca obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kobiet. Choć wielu to święto wciąż kojarzy się z komunistycznym goździkiem, to jednak niezależnie od naszych odczuć święta są po to, aby umilać nam dni w kalendarzu i to także takie było. Tego dnia wyróżnione poczuły się wszystkie kobietki w naszej szkole, a 
w szczególności te, dla których walczyli klasowi rycerze.

BIEG

Newsy

Bieg zakończony. Było super :) Dziękujemy za udział.

Druga edycja biegu na 5km w Świeciu. Ostatni weekend zimy i rozpoczęcie sezonu biegowego! W ubiegłym roku pod nazwą "Bądź szybszy od chłoniaka" w ramach akcji Mam Haka Na Raka. Mała, kameralna, niskobudżetowa impreza o charakterze rekreacyjno - sportowym. Trasa nieatestowana, ale będzie dobrze wymierzona i zabezpieczona. Limit czasu 45'. Start i meta na stadionie w CSW.

 

zdjęcia1; zdjęcia2

wyniki

Ciekawe spotkanie

Ciekawe spotkanie

Klasa II d została zaproszona 11 lutego do Biblioteki Miejskiej w Świeciu na spotkanie z p.Wojciechem Syrockim, pomysłodawcą zajęć edukacyjnych dla młodzieży z podstaw programowania z wykorzystaniem klocków LEGO.Zajęcia,interesująco prowadzone, zachęciły uczniów do twórczego rozwijania własnych pasji i zainteresowań w dorosłym, zawodowym życiu.Zdjęcia ze spotkania wykonała p. Iwona Grabowska, pracownik biblioteki.

Konkurs Fotograficzny DEUTSCHE STARS

Newsy

Sedecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszego LO do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym!

 

Sprawdź szczegóły na naszym profilu na FB!

Nareszcie!

Nareszcie!

Widzimy się za dwa tygodnie!

Walentynki :*

Walentynki :*

Święto zakochanych połączyliśmy w tym roku z akcją profilaktyczną powiatowej stacji SANEPID pod hasłem "Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test". Oprócz tradycyjnej walentynki, uczniowie otrzymali ulotki informacyjne dotyczące sytuacji, w których może dojść do zakażenia wirusem HIV oraz możliwości przeprowadzenia testu na jego obecność. Profilaktyki nigdy za wiele Pozdrawiamy wszystkich zakochanych. 3a

Zapraszamy do galerii

O mediach (prawie) wszystko!

O mediach (prawie) wszystko!

28 stycznia 2015r. młodzież z klas IIIc, a, d oraz IIa uczestniczyła w wycieczce o charakterze edukacyjnym. Uczniowie w ramach zajęć podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej zwiedzili redakcję Gazety Pomorskiej, znajdującej się przy ul. Zamoyskiego w Bydgoszczy. Poznali charakter pracy w poszczególnych działach pisma, aktualnie stosowane rozwiązania techniczne w zakresie wydawania gazety. Ponadto młodzież miała okazję zobaczyć sposób przygotowywania Zbliżeń i innych programów telewizyjnych w regionalnym ośrodku TVP. Być może w przyszłości nasi uczniowie znajdą się w zespołach redakcyjnych ważnych mediów w Polsce!

Pracujemy nad kondycją

Pracujemy nad kondycją
Już od tego semestru nasi uczniowie mają możliwość korzystania z klubu fitness Top Notch w ramach lekcji wychowania fizycznego. Jak na razie zajęcia cieszą się dużą popularnością, bo każdy wie, że sama nauka nie zapewni nam zdrowego stylu życia. Tak więc wspólnie dbamy o zachowanie równowagi psychomotorycznej, niezbędnej dla młodych ludzi. Pierwszą grupę upamiętniliśmy na kilku fotkach . Pozdrawiam i życzę, dobrej kondycji. Do zobaczenia na trasach wokół Świecia i nie tylko.
Renata Lisowska

Poezja w obiektywie

Poezja w obiektywie

" W naszym teatrze nie zawsze chodzi o spektakl. Czasami ważniejsze jest spotkanie."

Grupa uczniów naszej szkoły biorąca udział w zajęciach artystycznych i teatralnych zmierzyła się z nietypową interpretacją utworów lirycznych. Okazało się, że piękne "słowo poetyckie" można zinterpretować kadrem fotograficznym.

Ortografia- dla nich żaden problem!

Newsy

10.12.2014r. odbył się XI Szkolny Konkurs „Potyczki ortograficzne”, przeprowadzony przez nauczycieli języka polskiego. W tym roku z tekstem Świąteczna krzątanina zmierzyło się 20 uczniów z klas I i II naszej szkoły.

Wygenerowano w sekund: 0.05
1,369,122 unikalnych wizyt