WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Ratowanie życia w praktyce

Ratowanie życia w praktyce

 

Uczniowie naszego liceum aktywnie biorą udział w zajęciach z zakresu ratownictwa w pożarnictwie. Są to bardzo praktyczne zajęcia, które odbywają się raz w miesiącu w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Z każdym miesiącem młodzież zainteresowana tym przedmiotem uzupełniającym, zdobywa coraz więcej wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności z zakresu pomocy ludziom w sytuacjach zagrażających życiu. Zajęcia będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym, więc uczniowie klas pierwszych już dziś mogą rozważać swój udział w tych jakże ciekawych lekcjach. 

Galeria

Matematyka na wesoło

Newsy

Dnia 03.12.2015 r. w auli naszego LO odbył się XIV Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I „Matematyka na wesoło”. W tym roku odbył się on pod hasłem „Rejs z matematyką”.
Organizatorem była klas IId wraz z nauczycielem Marzenną Stolarską.

Opowieść Wigilijna

Opowieść Wigilijna

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy Ic oraz IIa przygotowały dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości adaptację „Opowieści Wigilijnej” Ch. Dickensa. W przedstawienie, przygotowane w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami, zaangażowanych było blisko czterdzieści osób, a przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Głównym bohaterem „Opowieści” jest zgorzkniały, skąpiec Ebenezer Scrooge.

 

Galeria

Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia

Prawdziwy indyk ? Tak! Because the winner takes it all!

Czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie drugi poniedziałek października to dzień powszechnie obchodzonego w USA Święta Dziękczynienia (Thanksgiving). 

Galeria

KONKURS

Newsy

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

„Piękne zakątki Powiatu Świeckiego”

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci/uczniów i wdrażanie do samodzielnej pracy, doskonalenie umiejętności plastycznych oraz kształtowanie wyobraźni, tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej, wrażliwości estetycznej oraz pogłębiania wiedzy na temat regionu.

Celem głównym konkursu jest wykonanie pracy plastycznej pokazującej ciekawe, najbardziej wartościowe przyrodniczo miejsca i zasoby dziedzictwa przyrodniczego oraz historycznego Powiatu Świeckiego.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 15.12.2015 roku (wtorek) godz. 15:00.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej powiatu www.csw.pl. 

W razie pytań i wątpliwości informacji na temat konkursu udziela jego koordynator:

Pani Katarzyna Bączyńska tel. 52-56-83-165 e-mail promocja@csw.pl

„Wolność kocham i rozumiem …”

„Wolność kocham i rozumiem …”

„Wolność kocham i rozumiem …”

We wtorek w naszej szkole odbył się koncert, przygotowany przez klasę II b oraz  osoby uczęszczające w szkole na zajęcia wokalno-muzyczne. Nasi zdolni uczniowie poprzez muzykę uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Kociewie w książkach

Newsy

Dnia 29.10.2015 biblioteka szkolna zaprezentowała w auli szkoły wystawę Kociewie w książkach.
Wystawa miała na celu zachęcić uczniów do przeglądania i czytania publikacji dotyczących regionu.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z książkami o Kociewiu, poetów i pisarzy Kociewia i po kociewsku.
Młodzież odnajdywała w książkach informacje na temat swojej miejscowości, o twórcach regionu, osobliwościach przyrody itp. Z zainteresowaniem przeglądała regionalną prasę. Słuchano także legend o Kociewiu i tekstów czytanych przez uczniów po kociewsku.
Wystawę zorganizowano przy współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Świeciu, która udostępniła zbiory.
Prezentowane książki są dostępne w tejże bibliotece.

Uwaga - OLIMPIADA!

Newsy

5 listopada odbędzie się szkolny etap XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tej edycji Olimpiady będzie „Żywność prozdrowotna”. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy.

 

Chętnych zapraszamy na 4 lekcji do sali nr 6.

 

Szerszych informacji szukajcie na: http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl/

Klasa II b w Mondi

Klasa II b w Mondi

W poniedziałek, 19 października br., uczniowie klasy IIb uczestniczyli w wycieczce do Mondi w Świeciu. Była ona nagrodą za uzyskanie drugiego miejsca w biegu „Świecka piątka”, którego organizatorem jest Mariusz Majka - nauczyciel wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcące, a sponsorem firma Mondi.

 

Uczniowie obejrzeli prezentację o historii i osiągnięciach przedsiębiorstwa, wysłuchali spostrzeżeń pracownika firmy oraz w jego towarzystwie zwiedzili m.in. maszyny papiernicze. Ilość zadawanych przez uczniów pytań świadczyła o tym, że zbliża się w ich życiu czas podejmowania trudnych decyzji, dotyczących wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Dziękujemy firmie Mondi za umożliwienie poznania zasad funkcjonowania dużego przedsiębiorstwa. Może kiedyś będziemy częścią jego załogi.

                                                                                                         Uczniowie klasy IIb I LO w Świeciu

Muzyka jazzowa w najlepszym wydaniu

Muzyka jazzowa w najlepszym wydaniu

W mijającym tygodniu mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły wyjątkowych muzyków - zespół "The Warsaw Dixielanders". W jego skład wchodzą przesympatyczni panowie, którzy w ramach edukacji muzycznej próbowali zarazić nas miłością do muzyki jazzowej. Mieliśmy zatem możliwość wysłuchania kilku standardów takich jak "When you're smiling" i "What a wonderful wolrd".
Dziękujemy panom za godzinę dobrej zabawy i dobrej muzyki a wszystkich, którzy złapali przysłowiowego bakcyla zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej "The Warsaw Dixielanders"http://www.warsawdixielanders.waw.pl/

 

O regionie wiemy wszystko :)

O regionie wiemy wszystko :)

Dnia 19.10.2015r. trzy reprezentantki naszego liceum wzięły udział w powiatowym międzyszkolnym konkursie wiedzy o regionie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy Filię w Świeciu. Jolanta Tomaszewska z klasy 3d zajęła 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Weronika Nowicka natomiast 2 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Diana Wierzbicka, Jolanta i Weronika zajęły 1 miejsce. Gratulujemy!

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,462,911 unikalnych wizyt