WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Evviva larte - Niech żyje sztuka

Evviva larte - Niech żyje sztuka

Evviva larte.
Niech żyje sztuka- pod takim hasłem odbył się w naszej szkole od 20 do 24 marca happening zorganizowany przez naszą grupę teatralną.
Celem działań było poznanie happeningu jako rodzaju twórczości artystycznej oraz rozbudzanie wrażliwości naszych koleżanek i kolegów poprzez kulturę.

O edukacji kulturalnej słów kilka…

O edukacji kulturalnej słów kilka…

W marcu młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce o charakterze edukacyjnym. Uczniowie zwiedzili bydgoski oddział Radia PiK (zapoznali się z historią placówki, zasadami przygotowywania informacji). 

Młodzież mogła przyjrzeć się emisji programu Strefa Dobrego Nastroju Krzysztofa Wilczyńskiego oraz porozmawiać z prowadzącym. Niektórzy uczniowie mają już za sobą radiowy debiut!

Wyniki IV edycji "Świeckiej 5"

Wyniki IV edycji "Świeckiej 5"

Wyniki IV edycji biegu, marszobiegu i spaceru Nordic Walking można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/1lo.swiecie/posts/1902589173316881

Recytatorskie sukcesy…

Recytatorskie sukcesy…

21 marca odbyły się eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Paulina Wamka z klasy Ia oraz Aleksandra Czubkowska z klasy Ic zakwalifikowały się w kategorii turniej recytatorski do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na początku kwietnia w Bydgoszczy. Ponadto Agnieszka Manikowska (IIc) i Julia Kołodziejczak (IIb) zostały wyróżnione. Wrażliwość na słowo poetyckie naszych uczennic oraz sugestywny sposób interpretacji fragmentów prozy z pewnością wpłynęły na decyzję jury konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników

XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników

XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas III techników powiatu świeckiego rozstrzygnięty.

Zestaw zadań konkursowych składał się z 6 zadań otwartych na poziomie podstawowym. Za każde zadanie mogli zdobyć 6 punktów. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 120 minut. 
W tym roku nasza szkoła gościła 21 uczniów (I LO w Świeciu, II LO w Świeciu, LO w Nowem, ZSP w Świeciu).

Galeria

Ogólnopolski Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie.

Ogólnopolski Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie.

Edyta Wróbel- uczennica klasy II b może już wybierać uczelnię. Ma kilka indeksów w zanadrzu! GRATULUJEMY!

"W dniach 23- 25 marca 2017r. odbywał się XXVII Ogólnopolski Finał Olimpiady Teologii Katolickiej w Lublinie. Tematem tegorocznej edycji było: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Nawiązywał on zatem do setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W tych trójstopniowych zawodach (etap szkolny, diecezjalny i ogólnopolski) wzięło udział cztery tysiące osób z całej Polski, z czego ok. 140 dostało się do ścisłego finału. Składał się on z etapu pisemnego oraz ustnego dla najlepszej 10 uczestników.

Teatr Pantonimy "Minu"

Teatr Pantonimy "Minu"

Ostatnio nasi uczniowie mieli okazję obcowania z kulturą ... i to nie byle jaką. Świetną zabawę zapewnił nam teatr pantomimy "Minu"w przedstawieniu "Czy nasze ciało może mówić?". Jak za pomocą własnego ciała pokazać bieg w miejscu, zmagania ze ścianą czy artystyczną przemianę poety w ptaka? Tego nauczyły nas dwie aktorki, włączając do zabawy chętnych uczniów. 
Wrażenia niezapomniane!

Galeria

Konkurs matematyczny "Kangur"

Konkurs matematyczny "Kangur"

Dnia 16.03.2017, jak w całej Polsce, odbył się u nas konkurs matematyczny "Kangur". W tym roku udział w nim wzięło 8 śmiałków z klas I i III naszej szkoły. Wyniki poznamy za około 5 tygodni. Z niecierpliwością czekamy na sukcesy.Smile

Galeria

Wykład z matematyki

Newsy


Dnia 22.02.2017 r. w I LO w Świeciu odbył się wykład popularnonaukowy „Policzmy do nieskończoności” prowadzony przez mgra Mateusza Topolewskiego, doktoranta z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.

Zaproszenie do teatru 26.03.2017r.

Zaproszenie do teatru 26.03.2017r.

Cieszymy się, że nasi absolwenci pozostają z nami w stałym kontakcie. Tym razem jeden z nich zachęca do wyjazdu do teatru. Zobaczcie sami:

Dzień dobry, zapraszamy do Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Akcja ma taki plus, że bilet grupowy (ponad 15 osób, które już uzbieraliśmy) kosztuje 20 zł od osoby. Spektakl  "Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy"  odbędzie się 26.03.2017r. o godz.17:30
Dojazd we własnym zakresie, ale zawsze można dogadać się grupowo.

Pozdrawiam, 
Patryk Rybus

Wiosna?

Wiosna?

Wczoraj astronomiczna, dzisiaj kalendarzowa, a faktyczna kiedy? Wiosna, wiosna, czy to ty? 

 

galeria


Wygenerowano w sekund: 0.05
1,651,813 unikalnych wizyt