WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Halowy Turniej Piłki Nożnej

Halowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 23 marca odbył się halowy turniej piłki nożnej dla szkol ponadgimnazjalnych zorganizowany przez II LO. W turnieju wzięły odział 4 szkoły : ALO, ZSP, II LO i my. Wyniki turnieju : 1 miejsce II LO , 2 miejsce ZSP, 3 miejsce ILO i 4 miejsce ALO. Jednocześnie nasi chłopcy rozegrali towarzyski turniej piłki nożnej z II LO, w którym rozgromili drużynę z " Białego " wynikiem 10 : 4. Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej i przyjaznej atmosferze:)

Galeria

II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”

II edycja  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”

Dnia 22 marca odbyła się w naszej szkole II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych „Target”. W tym roku do konkursu przystąpili gimnazjaliści z ośmiu szkół Powiatu Świeckiego. W naszych murach gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum nr 1, 2, 3 w Świeciu, a także Gimnazjum w Osiu, Laskowicach, Grucznie, Korytowie oraz Lnianie.

 

Zapraszamy do galerii

Targi edukacyjne 2016

Targi edukacyjne 2016

W minionym tygodniu w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyły się Targi Edukacyjne. Naszej reprezentacji też nie mogło zabraknąć. Tradycyjnie nasze stosiko odwiedziło sporo chętnych a w przerwie pomiędzy konsultacjami mogliśmy zobaczyć występy naszych wspaniałych tancerek. W tym roku, oprócz tradycyjnego pokazu Zumby nasze dziewczyny zaprezentowały mieszkańcom taniec irlandzki.

Było super :)

Sukces u diagnostów

Sukces u diagnostów

21 marca w Bydgoszczy odbył się II etap konkursu „LabTest”, organizowanego przez Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Collegium Medicum UMK.

XV Konkurs Matematyczny

XV Konkurs Matematyczny

Konkurs Matematyczny dla liceów i techników powiatu świeckiego
Dnia 18 marca 2016 r. odbył się XV Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II liceów i klas 
III techników powiatu świeckiego organizowany przez naszą szkołę.

Kangur 2016

Kangur 2016

Kangur Matematyczny 2016

Dnia 17 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Udział wzięło 17 uczniów w kategorii Junior i Student. Z niecierpliwością czekamy na sukcesy naszych zdolnych matematyków. Wyniki poznamy za ok. 5 tygodni. Trzymamy kciuki!

 

Galeria 

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Dnia 17 marca powitaliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z okolic Świecia w czasie pierwszych DNI OTWARTYCH! Nasi goście mieli okazję poznać naszą szkołę, porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami, a także obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez uczniów z „czerwonego”. Nie zabrakło w niej niczego!

 

Zapraszamy do galerii. 

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

Coś dla duszy, coś dla ciała i coś dla zmysłów, czyli trzy w jednym w Trójmieście doświadczyli w minioną środę uczniowie klasy I b, c oraz II a. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Sopocie. Młodzież uczestniczyłam tam w dwóch wykładach prowadzonych przez rozpoznawanego w Polsce, psychoterapeuty oraz seksuologa Michała Pozdał.

 

Zapraszamy do galerii. 

Wykład Irlandczyka

Wykład Irlandczyka

W związku z targami edukacyjnymi oraz drzwiami otwartymi szkoły, które odbędą się dnia 17 marca, obchody wypadającego tego dnia DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA, przeniesione zostały na wtorek, 22 marca. Tego dnia w naszej szkole gościć będziemy na wykładzie lektora szkoły językowej International House w Toruniu, John'a Conniffe. 

EVS- spotkania z wolontariuszkami z Węgier i Hiszpanii

EVS- spotkania z wolontariuszkami z Węgier i Hiszpanii

 

W minionym tygodniu uczniowie klas trzecich mieli okazję dowiedzieć się czym jest wolontariat europejski, jakie daje możliwości i do kogo jest skierowany.Gośćmi ich godzin wychowawczych były dwie wolontariuszki Virag Tajti z Węgier oraz Nuria Ishii Balaguero z Hiszpanii (a dokładnie Katalonii). 

Całość działań finansowana jest ze środków Komisji Europejskiej oraz Programu Erasmus+.

 

Szczegóły w czytaj więcej

 

Zapraszamy do galerii

Potyczki ortograficzne

Potyczki ortograficzne

Hiperinflacja, półdarmo, superzarobki.......Konkurs Potyczki ortograficzne-rozstrzygnięty! O tym, że warto poprawnie pisać po polsku,przekonali się dzisiaj uczniowie naszej szkoły.
Mistrzem ortografii w tym roku został Chrystian Szymański (IId). 

 

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.05
1,431,721 unikalnych wizyt