WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Klasa II b w Mondi

Klasa II b w Mondi

W poniedziałek, 19 października br., uczniowie klasy IIb uczestniczyli w wycieczce do Mondi w Świeciu. Była ona nagrodą za uzyskanie drugiego miejsca w biegu „Świecka piątka”, którego organizatorem jest Mariusz Majka - nauczyciel wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcące, a sponsorem firma Mondi.

 

Uczniowie obejrzeli prezentację o historii i osiągnięciach przedsiębiorstwa, wysłuchali spostrzeżeń pracownika firmy oraz w jego towarzystwie zwiedzili m.in. maszyny papiernicze. Ilość zadawanych przez uczniów pytań świadczyła o tym, że zbliża się w ich życiu czas podejmowania trudnych decyzji, dotyczących wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Dziękujemy firmie Mondi za umożliwienie poznania zasad funkcjonowania dużego przedsiębiorstwa. Może kiedyś będziemy częścią jego załogi.

                                                                                                         Uczniowie klasy IIb I LO w Świeciu

Muzyka jazzowa w najlepszym wydaniu

Muzyka jazzowa w najlepszym wydaniu

W mijającym tygodniu mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły wyjątkowych muzyków - zespół "The Warsaw Dixielanders". W jego skład wchodzą przesympatyczni panowie, którzy w ramach edukacji muzycznej próbowali zarazić nas miłością do muzyki jazzowej. Mieliśmy zatem możliwość wysłuchania kilku standardów takich jak "When you're smiling" i "What a wonderful wolrd".
Dziękujemy panom za godzinę dobrej zabawy i dobrej muzyki a wszystkich, którzy złapali przysłowiowego bakcyla zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej "The Warsaw Dixielanders"http://www.warsawdixielanders.waw.pl/

 

O regionie wiemy wszystko :)

O regionie wiemy wszystko :)

Dnia 19.10.2015r. trzy reprezentantki naszego liceum wzięły udział w powiatowym międzyszkolnym konkursie wiedzy o regionie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy Filię w Świeciu. Jolanta Tomaszewska z klasy 3d zajęła 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Weronika Nowicka natomiast 2 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Diana Wierzbicka, Jolanta i Weronika zajęły 1 miejsce. Gratulujemy!

Olimpiada Języka Angielskiego

Olimpiada Języka Angielskiego

XV OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
16 LISTOPADA br. o godz. 9:00 w auli naszej szkoły odbędzie się etap szkolny XV Olimpiady Języka Angielskiego.Podstawowym celem olimpiady jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz podniesienie ich poziomu wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.

Biologia inaczej

Biologia inaczej

29 września klasy drugie w ramach zajęć terenowych z rozszerzonej biologii udały się do gdyńskiego Akwarium. Uczniowie wzięli udział w warsztacie „Anatomia ryby, czyli o rybie od środka”.

 

XXV Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego

XXV Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego

3 października w Osiuodbyły się XXV Biegi  im. Krzysztofa Malinowskiego na dystansie 7,5 km. Nasi uczniowie chcieli sprawdzić swoją  kondycję przed wyjazdem na międzynarodową sportową wymianę młodzieży, która odbędzie się w maju 2016r. w Niemczech w Bremen. Oczywiście wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy udziału i sportowej walki po nie łatwej trasie ale jak uroczej, wiodącej ścieżkami leśnymi Borów Tucholskich. Skład reprezentacji: W. Miloch, Jan i Konrad Błachowicz, J. Konieczka, J. Bagiński, O. Kwirant, S. Brucki i nasze panie N. Piór, L. Strehlau oraz ja R. Lisowska w kategorii open.

Otrzęsiny 2015

Otrzęsiny 2015

Jak nakazuje tradycja szkoły, nadszedł czas na uroczyste włączenie klas pierwszych do grona pełnoprawnych uczniów I LO. W tym roku otrzęsiny pierwszaków-kociaków odbyły się pod hasłem wojskowym. Szkoła zamieniła się w koszary, a pierwszaki w szeregowych. Nad całością czuwała II Brygada Kadetów (czyli w żargonie szkolnym IIA). 

 

Zapraszamy do galerii. 

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

Newsy

18 września 2015 roku w naszej szkole odbyły się XVI Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora I LO w Świeciu. Biegi przełajowe już na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych w naszej szkole. Zawody zostały zorganizowane po raz szesnasty. To już tradycja. U nas w szkole jest wiele osób, dla których bieganie jest pasją, dlatego zawody cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

 

Zapraszamy na foto-relację z biegu!

Europejski Tydzień Jezyków Obcych

Europejski Tydzień Jezyków Obcych

EUROPEJSKI TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH ROZPOCZĘTY

Jak pewnie zauważyliście w tym tygodniu rozpoczęliśmy obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku przyjemie on formę wystawy o Kanadzie oraz dwóch lekcji kulturoznawczych dla klas, które przygotowały i przeprowadzą absolwentki naszej szkoły.

Bardzo subiektywna relacja z IV PÓŁMARATONU MONDI

Bardzo subiektywna relacja z IV PÓŁMARATONU MONDI

W ubiegłą niedzielę (13 IX) odbył się bieg na dystansie 21,1km czyli popularny półmaraton, organizowany przez firmę Mondi. To już czwarta edycja tej imprezy, która była częścią dużego projektu pod nazwą „Po obu stronach Wisły” ze startem na rynku w Chełmnie i metą w Świeciu przy SP8 na osiedlu Marianki. Uczniowie naszej szkoły już wcześniej brali udział w biegach długodystansowych na dystansach 5-21km,  więc w „domowej” imprezie również chcieliśmy być widoczni. Pierwotnie w biegu miała wziąć udział czwórka uczniów – Jan i Konrad Błachowicz, Jonatan Konieczka i  Kamil Kołodziejczak (wszyscy już w ubiegłym roku udanie debiutowali na dystansie półmaratonu w Bydgoszczy), jednak choroby, kontuzje i sprawy rodzinne sprawiły, że obok mnie na starcie stanął tylko Konrad Błachowicz. 

UWAGA! KIERMASZ KSIĄŻEK!

Newsy

Jeśli nie macie jeszcze wszystkich podręczników, zapraszamy jak co roku na kiermasz książek używanych. Odbędzie się on już jutro  w godzinach 10-11 w bibliotece szkolnej (budynek dawnego internatu).

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,368,046 unikalnych wizyt